Per Elektrėnų savivaldybę nuvilnijo rudens gėrybių šventės

Daug keistų dalykų šiais metais įvyko... Buvo ir kaitrų, ir liūčių. Tačiau žmonės netingėjo – žemę arė, grūdą sėjo, duonelę augino, grožybes gamino, šienelį pjovė, gyvulėliams krovė, uogeles rankiojo, biteles dabojo, baravykus rovė – ant saulelės džiovė... Lyg iš gausybės rago gėrybės atsirado! Kad ir sunkus darbelis, bet toks saldus vaiselis!

Rugsėjo paskutinį savaitgalį per Elektrėnų savivaldybę nuvilnijo rudens gėrybių šventės, šurmuliavo kermošiai, liejosi muzikos garsai, sukosi poros, buvo daug juoko ir linksmybių. Mugėje amatininkai, ūkininkai, bitininkai, vaismedžių augintojai viliojo pirkėjus sava produkcija, gėrybėmis.

„Gėrybių kraitė“ Elektrėnuose

Elektrėnuose diena pasitaikė, kaip pagal užsakymą – švietė saulė, nuotaika susirinkusiųjų buvo puiki, šypsenos neapleido veidelių. Renginio vedėja Silvija Bielskienė, pasveikinusi atriedėjusius, pėsčiomis atėjusius į spalvingiausią metų šventę, padėkojo visiems ūkininkams už triūsą, už begalinę meilę žemei, kvietė atsikvėpti ir linksmai švęsti!

Sveikinimo žodį tarė ir konkurso „Gražiausia Elektrėnų seniūnijos miesto sodyba“ nugalėtoją Artūrą Brazauską ir „Gražiausia Elektrėnų seniūnijos kaimo sodyba“ nugalėtoją Ramutę Laimutienę apdovanojo Elektrėnų seniūnijos seniūnas Antanas Šalkauskas. Po sveikinimų į sceną lipo geriausi Elektrėnų kultūros centro muzikiniai kolektyvai: ansamblis „Žara“ (Elektrėnų neįgaliųjų draugija, vad. Ričardas Ramanauskas), vokalinis instrumentinis ansamblis „Konkordas“ (vad. Adolfas Blažonis), ansamblis „Svaja“ (vad. Gražina Barzdaitienė), vaikų popšou kolektyvas „Saulės spinduliai“ (vad. Gaiva Židonytė ir Aurimas Medzikauskas). Kol muzikantai ruošėsi koncertams, vedėja kalbino atvykusius ūkininkus, bitininkus, amatininkus, kalbino ir sutiktus šventėje savivaldybės darbuotojus. Visi buvo nusiteikę puikiai, džiaugėsi gera nuotaika ir tuo, kad gali kartu švęsti.

Šiųmetinė „Gėrybių kraitė“ išjudino visą Elektrėnų savivaldybę – tiek sodininkų, ūkininkų, meistrų, amatininkų vienoje vietoje dar nebuvome matę!

Gilučiuose rudens šventė „Po darbų...“

Rugsėjo 24 d. vakarą Gilučių seniūnijos gyventojai buvo kviečiami į rudens šventę „Po darbų...“. Ir nors oras nelepino, tai nebuvo kliūtis didžiuliam norui susitikti, švęsti, linksmintis. Tie, kas dalyvavo, tikrai neapsigavo. Nepakartojamos renginio vedėjos seniūnė Kristina Vitartė ir renginių organizatorė Vida Vičkačkienė subtiliai išpuoštoje laisvalaikio erdvės scenoje siuntė sveikinimus ūkininkams, amatininkams, visiems Gilučių seniūnijos gyventojams. Ko tik nebuvo Gilučiuose: šakočio kepimo edukacija, kurią vedė amatininkė, sertifikuoto tautinio paveldo produkto šakočio gamintoja Onutė Raudeliūnienė, gyventojai ne tik stebėjo kepimo procesą, bet galėjo ir paragauti, juk šakotis buvo kepamas pagal šeimos išsaugotą, autentišką receptą! Buvo renkamas ir storiausias moliūgas, konkursą laimėjo Marytės Naprienės užaugintas moliūgas. Vyko prekybinė mugė, susirinkusieji buvo vaišinami Gilučių bendruomenės šefo Sauliaus Barzdos rudens gėrybių šiupiniu.

Renginio metu seniūnė K. Vitartė įteikė padėką ir atminimo lentelę 2021 metų konkurso „Gražiausia sodyba Gilučių seniūnijoje“ nugalėtojams – Redai ir Karoliui Bušmičiams, diplomais ir atminimo dovanomis apdovanojo pavyzdingai tvarkomų sodybų šeimininkus: Albiną ir Vytautą Mažuolius bei Oną Ratkevičienę. Koncertavo Gilučių moterų etnografinis ansamblis „Obelėlė“ (vad. Diana Norušienė), gitara akomponavo Adolfas Blažonis. O šventę vainikavo nuostabi atlikėja Donalda Meiželytė, kuri neleido sušalti, įsuko visus į koncertinių dainų apipintą sūkurį.

Kietaviškėse rudens šventė „Kai sodai kvepia obuoliais...“

Kietaviškėse Rudens šventei oras buvo nuostabus, tarsi gaivaus pavasario. Prie scenos buvo pastatytos skoningos MB Obenių medelyno sukurtos kompozicijos, o ant žolės ilsėjosi kvepiantys rudeniniai obuoliai. Į sceną lipo po daugiau nei metų pertraukos į darbą sugrįžusi kultūrinių renginių organizatorė Rūta Vaičekonytė-Chveduk ir sveikino susirinkusiuosius, džiaugėsi, kad taip gausiai kietaviškiečiai susirinko į renginį. Ir padovanojo dainą, kurią atliko kartu su ketverių metų sūneliu Motiejumi ir Vidu Dainiu. Sveikinimo žodžius tarė Kietaviškių seniūnė Jurgita Matkevičienė, ji įteikė atminimo dovaną ir padėką „Už gėlynus ir aplinkos puoselėjimą prie daugiabučio“ Ramutei Vankevičienei. Padėka įteikta ir darbą baigiančiai ilgametei bibliotekos vedėjai Janinai Černiauskienei, padėkota ir kultūrinių renginių darbuotojams Irenai Petkevičienei ir Dainiui Viešūnui, kurie darbavosi, kol Rūta Vaičekonytė-Chveduk augino vaikelį. Po ilgokos pertraukos koncertavo stilingais kostiumais pasipuošę Kietaviškių ansamblio „Volungė“ atlikėjai (vad. Rūta Vaičekonytė-Chveduk).

Ir atėjo metas linksmybėms – visus kartu dainuoti, šėlti, linguoti kvietė atlikėjas Giedrius Leškevičius su grupe bei duetas „Du Donatai“.

Renginį garsino Kauno firma „Sound trailer“, jų spalvingomis instaliacijomis apšviesti medžių kamienai ir viršūnės suteikė šventei ypatingą žavesį. Mažuosius vaikučius linksmino animatorė, jie galėjo šokinėti ant batuto. O šventei įsisiūbavus visi susirinkusieji buvo kviečiami vaišintis Zitos Kazlauskienės ir Jurgitos Malakauskienės keptu bulvių plokštainiu, kuriam Danutė Bušeikienė priskuto net kelis maišus bulvių. Kugelį, kaip bitutė, dalino Birutė Čepulionienė.

Visi buvo pamaloninti, pakalbinti, pradžiuginti, prisišokę, prisilinksminę. Ir bylojo – kokia nuostabi šventė „Kai sodai kvepia obuoliais...“.

Renginių organizatoriai – Kietaviškių seniūnija, kultūros klubas, bendruomenė nuoširdžiai dėkoja rėmėjams: UAB „TOGA FMG“, Viktoro Kartenio firmai „Elektrėnų mėsa“, Valerijaus Usenko įmonei „USVA“, UAB „Balkesta“, UAB „Bauwerk group Lietuva“, UAB „Giris“. Ir, žinoma, visiems šventės dalyviams.

Po renginius vaikščiojo ir viską fiksavo

Silvija BIELSKIENĖ<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų