Patvirtintas 2021 m. Elektrėnų savivaldybės biudžetas

Aš neretai mėgstu sakyti, kad Elektrėnuose gyventi puiku! Tiek daug gamtos, daug puikių žmonių, viskas patogu, ranka pasiekiama, o prireikus didieji miestai čia pat.

Šiandien vyko svarbus tarybos posėdis. Buvo patvirtintas 2021 m. savivaldybės biudžetas! Tikrai sudėtingas reikalas. Gali atrodyti, kas čia tokio, paskaičiuoji ir turi. Bet suplanuoti, sudėlioti, visiems paskirstyti, man tai atrodo didelis ir sunkus darbas, ypač, kai pamatysit skaičius. Didelis Ačiū Jekaterinai Goličenko ir jos komandai už profesionalų darbą ir labai aiškiai pateiktą biudžeto projektą. Pradedam.

 

Biudžeto surinkimą sudaro 3 pagrindiniai šaltiniai:

Savivaldybės gaunamos pajamos – prognozuojama, kad nuo praėjusių metų jos augs 0,5 milijono eurų iki 19,6 milijonų. Didžiąją dalį jų 17,4 sudaro gyventojų (tai čia mūsų) pajamų mokestis.

Valstybės (Lietuvos) dotacijos augs 0,9 milijono iki 10,3 milijonų. Šie pinigai skiriami visoms ministerijoms, jos paskirsto savivaldybėms pagal parengtas programas. Taip su savivaldybės prisidėjimu remontuojami keliai, atnaujinama infrastruktūra ir pan.

Europos Sąjungos ir kita parama augs 0,6 milijono iki 3,4 milijonų.

Taip pat čia dar turime pridėti skolintas lėšas – 1,1 mln., likučius – 0,4 mln. ir valstybės investicijų projektus – 0,3 mln.

Pristatyme buvo vaizduojama, kad 2001 m. pirmas mūsų savivaldybės biudžetas buvo 8,9 mln. po 10-mečio, 2011 m. jau 18,8 mln., o šiandieną iš viso turime prognozuojamą 34,8 mln. eurų biudžetą, kuris yra 1,9 mln. didesnis nei pernai.

Visas šis biudžetas yra paskirstomas 6 programoms:

Valdymo, Švietimo, Socialinės apsaugos, Sveikos ir švarios aplinkos, Kultūros ir sporto, Verslo ir turizmo.

 

Pateiktoji įdomioji statistika

Pagal vidutinį darbo užmokestį (be individualių įmonių), tarp  Lietuvos savivaldybių 2018 m. buvome  vietoje. 2019 m. – , o 2020 m. – Neprastai, ar ne? Vilniaus regione esame 3 iš 8, logiškai nusileidžiantys tik Vilniui ir šiek tiek Trakams.

Tiek skaičių, šio klausimo sprendimas užsitęsė ypač ilgai. Kai kurie tarybos nariai kažkodėl neužduoda svarbių klausimų komitetų metu ir užkuria siaurą diskusiją taryboje. Mano patirtis čia yra mažiausia. Bet jau sugebu suprasti, kaip svarbu yra patvirtinti biudžetą, kad vėliau mes jį pildome ir koreguojame, ir kaip svarbu vykdyti sutartis.

Tarybos narys A. Adomaitis šiandien pasiūlė pinigus, skirtus ESFA (Elektrėnų savivaldybės futbolo akademijai), tiesiog perkelti į rezervą ir taip 116 vaikų, jų tėvus ir trenerius palikti likimo valiai su galimybe pinigus paskirti kažkada vėliau. Tai toks neišmintingas labiausiai patyrusio tarybos nario pasiūlymas.

Vėliau meras pristatė savo ir savivaldybės ataskaitą – taip pat informatyvu ir įdomu. Faktas – statistika rodo, kad mūsų savivaldybėje nuolatos po truputį auga gyventojų skaičius. 2020 m. jų, deklaravusių savo gyvenamą vietą, buvo 23 952.

 

Paskutinis svarbus šios dienos sprendimas

Dėmesio ne tik gyventojams bet ir verslui Patvirtinome Vaikų pasaulyje buvusios Kasos ir žaidimų pastato nuomą. Jis renovuotas ir pritaikytas maitinimo paslaugoms teikti!. Galima nuoma 10 metų už 509,16 eurų mokestį per mėnesį. Dalinkitės šia žinia su potencialiais verslais ir jau šią vasarą toje vietoje galėtume turėti naują puikią vietelę.

Šios dienos posėdžio su biudžeto pristatymu nuoroda https://youtu.be/pQaW_NH6Hzw.

 

Dovydas BLIUJUS, tarybos narys<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų