Paskutinis rudens Tarybos posėdis

Sveiki piliečiai, šiandien (lapkričio 24 d.) buvo Elektrėnų savivaldybės tarybos posėdžio diena.

Rimčiausi sprendimai pradžioje. Pakeitėme savivaldos biudžetą, kuris nežymiai didėja.

Tikslinės gautos lėšos: iš Sveikatos apsaugos ministerijos, papildomi 45,93 tūkst. Eur sveikatos priežiūros įstaigų patirtų išlaidų darbuotojų darbo užmokesčiui kompensuoti. Iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos gauti papildomi 23,40 tūkst. socialinėms paslaugoms vykdyti, 28 tūkst. skirti socialinėms išmokoms ir kompensacijoms mokėti. Patenkinus reikiamą poreikį, 14,60 tūkst. sumažintas asignavimas mokinių reikmėms įsigyti.

Savarankiškų (mūsų savivaldybės) lėšų dalis: Dėl padidėjusio gavėjų skaičiaus, dar 84,5 tūkst. Eur skirta socialinei paramai mokėti. Dėl kuro ir paslaugų brangimo – 27 tūkst. eurų skirti padėti Elektrėnų Versmės ir Semeliškių gimnazijoms susimokėti už komunalines paslaugas. Elektrėnų autobusų parkui pirksime du apynaujus autobusus, jiems skirta 57 tūkst. eurų.

Biudžete numatyta ir vėliau pritarėme ilgalaikės paskolos ėmimui, kurios suma iki 400 tūkst. eurų bus skirta atsinaujinančių energijos šaltinių, šiuo atveju saulės, panaudojimui savivaldybės biudžetinėse įstaigose.

Pritarėme Abromiškių reabilitacinės ligoninės norui gauti valstybės finansavimą, pasikeisti iškastiniu kuru gaminamą energiją ir šilumą į atsinaujinančius energijos šaltinius.

Pritarėme visiems projektams, kuriuose buvo kalbama apie savivaldybės turto perdavimą, patalpų nuomą ar panaudą suinteresuotoms pusėms. Mažiau reikšmingi, bet reikalingi sprendimai, kad įstaigos ir savivaldybės darbuotojai galėtų dirbti kasdieninius savo darbus, ugdyti mūsų vaikus, gerinti infrastruktūrą, ir mes gautume reikalingas paslaugas.

Antroje posėdžio dalyje Sveikatos apsaugos ministerijos atstovės pristatė mums planuojamos sveikatos apsaugos įstaigų reformą. Manau, čia gali atsiverti platus diskusijų laukas, kur remiantis išankstinėmis nuostatomis, asmenine patirtimi, gerais norais ir pan., galėtume prieiti prie skirtingų išvadų. Tačiau, kaip sakė meras Kęstutis Vaitukaitis, šioje vietoje tai nėra reforma vardan reformos. Matomas noras išplėsti paslaugų prieinamumą, gerinti jų kokybę. Įvardintas pagrindinis tikslas, kyla iš problemos, kad lietuviai beveik dvigubai dažniau nei kiti europiečiai miršta nuo paprastesnių ligų, ir to būtų galima išvengti, suteikiant kokybiškesnes, saugesnes, efektyvesnes paslaugas. Vizijoje matoma, kad kiekvienoje savivaldybėje galėtų būti įsteigtas savivaldybių sveikatos centras, kuris apjungtų visas atskirai teikiamas sveikatos paslaugas. Noras stiprinti pirminės priežiūros grandį, plėsti Šeimos gydytojų komandą įtraukiant atvejo vadybininką. Šis pavyzdys pasiskolintas iš Socialinio darbo praktikos, kur atvejo vadybininkai dirba jau senokai. Pagyvensim pamatysim, kaip seksis įgyvendinti šias reformas.

Posėdžio pabaigoje pritarėme dviem UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ prašymams. Nuotekų ir geriamojo vandens tvarkymo investiciniame plane pakeitėme datas ir tikimės, kad vamzdynai bus atnaujinti greitai ir kokybiškai, o gyventojai dėl to nepatirs nepatogumų.

Tiek žinių iš šio tarybos posėdžio. Turite kausimų, rašykite ir pasidalinkite naujienomis, kad bent dalis žmonių pamatytų, ką ir kaip dirba jų rinkti arba nerinkti tarybos nariai.

Geros nuotaikos ir šiltų akimirkų Jums!

 

Dovydas BLIUJUS,

Tarybos narys<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų