Pasaulinę autizmo supratimo dieną minime žengdami per Lietuvą: kas pasakė, koks turi būti žmogus?

Balandžio 2 dieną minima Pasaulinė autizmo supratimo diena. Šiemet Lietuvos švietimo centrų asociacija kartu su Šv. Jokūbo kelio asociacija „Camino Lituano“ pakvietė susipažinti ir piligriminiu keliu kartu leistis į žygį. Autizmo supratimo dienos žygį organizavo Alytaus autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, Biržų švietimo pagalbos tarnyba, Elektrėnų savivaldybės švietimo paslaugų centras, Joniškio rajono švietimo centras, Jonavos švietimo pagalbos tarnyba, Kėdainių švietimo pagalbos tarnyba, Lazdijų švietimo centras, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras, Panevėžio lietaus vaikai, Telšių švietimo centras, Utenos švietimo centras.

Socialinės akcijos ,,Mes skirtingi, mes panašūs“, skirtos Pasaulinės autizmo dienos paminėjimui ir Camino Lituano kelio pažinimui

 

Idėja taip šiemet paminėti Pasaulinę autizmo supratimo dieną kilo joniškiečiams, o netrukus prie jų iniciatyvos prisijungėme ir mes, Elektrėnų savivaldybė. Mūsų savivaldybėje yra ne viena įstaiga, kurioje ugdomi autizmo sutrikimą turintys vaikai. Nors per pačius Elektrėnus ir neina „Camino Lituanokelias, todėl mūsų bendrystės žygis sujungė visas švietimo įstaigas. Camino Lituano kelio atkarpą einančią per Semeliškių miestelį, pasiryžo ir įveikė Semeliškėse veikiančios švietimo įstaigos.

Tai nebuvo tik ėjimas, tai buvo žygis, vienijantis visas Elektrėnų savivaldybės švietimo įstaigas.

Vienu metu bendrystės žygyje dalyvavo daugiau nei 100 žmonių, lygiai tą pačią valandą žygeiviai startavo ir kitose savivaldybės vietose: Vievyje, Semeliškėse. Kietaviškių miestelio švietimo įstaigos prisijungė į žygį Elektrėnuose. Elektrėnų žygis prasidėjo Kietaviškių progimnazijos tikybos mokytojos Gražinos Žalienės pasakojimu apie piligrimystės kelio prasmę. Šis žygis suvienijo įstaigų bendruomenes: socialiniai pedagogai Aliona Sasnauskienė, Ramutė Mikalauskienė, Dovilė Augūnienė, Virginija Baronienė, Gintarė Vaitkevičiūtė, Aušra Gaučienė kartu su tikybos mokytojais Gražina Žaliene, Reda Ramanauskiene, Marijona Kulešiene ir kt. klasių bei grupių mokytojais pakvietė savo įstaigų bendruomenes dalyvauti bendrystės žygyje. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie socialinės akcijos mokytojams ir socialiniams pedagogams.

Akcijos simboliu buvo pasirinktas medis, kaip gyvybės, bendrystės ir stiprybės simbolis, kurį žygio dalyviai žygio pabaigoje, drauge su Elektrėnų administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Karteniene, švietimo skyriaus vedėju Džeraldu Dagiu ir socialinės akcijos organizatoriais Elektrėnų švietimo paslaugų centro direktore Alma Reklaitiene, metodininke Jurgita Grisiūniene ir Elektrėnų pedagoginės psichologinės tarnybos socialine pedagoge Aliona Sasnauskiene pasodino Elektėrnų „Ąžuolyno“ progimnazijos kieme.

Semeliškių gimnazija ir vaikų darželis ,,Gandriukas“ taip pat prisijungė prie inicijuotos socialinės akcijos. Gimnazijos mokiniai aplankė darželio ugdytinius su kukliomis dovanėlėmis ir palinkėjo sveikatos, taikos. Mažieji darželinukai su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Dovile Slomskaite lietaus lašeliais papuošė medelį. O Semeliškių gimnazijoje akcijos simbolį-medelį draugiškai dabino 8 kl. mokiniai su socialine pedagoge Teresa Seržantovič ir 5 kl. mokiniais bei technologijų mokytoja Meilute Rašimiene. Po susitikimo gimnazijos mokiniai išvyko į Subartėnų kaimą ir pradėjo Šv. Jokūbo kelio žygį, skirtą Pasaulinės autizmo dienos paminėjimui. Lydimi žvarboko vėjo gūsių, permainingo oro, mokiniai su mokytoja Nijole Ustiliene, įveikė 10-ies kilometrų Šv. Jokūbo kelio atkarpą nuo Subartėnų k. iki Semeliškių gimnazijos.

Vievio miesto švietimo įstaigos taip pat įsijungė į bendrystės žygį ir jį užbaigė Vievio Šv. Onos bažnyčioje, dalyvaudami šv. Mišiose. Švietimo įstaigų kiemuose medeliai pasipuošė lašeliais.

Dėkojame tikybos mokytojoms Aušrai Malinauskaitei-Sidorkinai, Vidutei Bartytei ir socialinėms pedagogėms Aistei Apyvalienei, Ingai Šimkuvienei už nuoširdų ir prasmingą darbą.

 

Žygis – natūrali įtrauktis

 

Lietuvos švietimo centrų asociacijos vadovė Vitalija Bujanauskienė sako, kad kartu turime būti ne tik per Pasaulinę autizmo supratimo dieną ar per kitas minimas dienas. Jos – tik priminimas vieniems apie kitus.

„Šiame pasaulyje mes visi esame lygūs. Jei jame esame, vadinasi turime ir misiją. O kiekvienos dienos misija yra paprasta – kad diena būtų prasminga, kad ji būtų prasminga ir greta mūsų esančiam. Žygis tam – gera proga, kai šalia eina skirtingi žmonės, kurie susipažįsta, vienas kitą praturtina“, – kalbėjo V. Bujanauskienė.

 

Apie „Camino Lituano“


„Camino Lituano“ – pirmas ir vienintelis savarankiškai keliauti paruoštas 500 kilometrų šiuolaikinis piligrimų kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą ir prisijungiantis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo. Kelią atranda ne tik pavieniai žygeiviai, tačiau ir švietimo įstaigų bendruomenės, skirtingos žmonių grupės, jis tampa edukacine erdve.


Kelias prasideda ties Latvijos ir Lietuvos siena Žagarėje, vingiuoja per Šiaulių, Kauno, Alytaus apskritis ir pasiekia Lenkiją, kurioje susijungia su „Camino Polaco“ piligrimų taku. „Camino Lituano“ suskirstytas į vidutiniškai 25 kilometrų dienos kelionės etapus, jis sužymėtas tradicinėmis geltonomis rodyklėmis bei kriauklėmis. Visą kelio maršrutą sudaro 21 etapas nuo Žagarės iki Seinų. Prie pagrindinio kelio prisijungia naujos Žemaitijos ir Aukštaitijos atšakos. Camino Lituano kelias eina ir per Elektrėnų savivaldybę.

 

Elektrėnų švietimo paslaugų centras

Direktorė Alma Reklaitienė

Metodininkė Jurgita Grisiūnienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų