Mindaugas Kuklierius: politika prasideda nuo mūsų visų bendravimo

Aš esu Mindaugas Kuklierius, ekonomistas ir žemės ūkio specialistas. Šį rudenį susipažinau su tikrai dideliu būriu Elektrėnų krašto žmonių. Ir tikiu, kad turiu sprendimų receptų ne tik visai mūsų valstybei, bet ir Elektrėnų savivaldybei.

 

 

Mindaugas Kuklierius: politika prasideda nuo mūsų visų bendravimo

 

Aš esu Mindaugas Kuklierius, ekonomistas ir žemės ūkio specialistas. Šį rudenį susipažinau su tikrai dideliu būriu Elektrėnų krašto žmonių. Ir tikiu, kad turiu sprendimų receptų ne tik visai mūsų valstybei, bet ir Elektrėnų savivaldybei.

 

Svarbiausi mano prioritetai - valstybės valdymo skaidrumas, ekonomikos augimas, užtikrinant geriausias įmanomas sąlygas Lietuvos gamintojams, ir naujų darbo vietų kūrimas. Ir, žinoma, orus darbas visiems. Kai kiekvienas žmogus jaučiasi ne išnaudojamu, o savo krašto gerbūvio bei ateities kūrėju.

Politika sudomino senelis, o į poltikos kelią išvedė patirtys

Siekiant tikslų politikoje reikalingi ne tik profesiniai įgūdžiai, bet ir pilietiškumas. Politika domėtis mane paskatino senelis. Jis gūdžiais sovietmečio laikais kasdien klausydavosi „Amerikos balso“ radijo, atmintinai žinojo visus pastarojo šimtmečio prezidentus, domėjosi tarptautiniais santykiais ir tikėjo, kad Lietuva vis tiek atgaus nepriklausomybę. Ir jam vis tik lemta buvo sulaukti šio svarbaus mums visiems momento. Jaunystėje jis tarnavo prezidento Antano Smetonos asmeninėje apsaugoje. Puikiai pamenu, kaip mane dar vaiką vesdavosi į Kauno Prezidentūros kiemelį ir rodydavo, kur Prezidentas sakydavo kalbą, kur stovėdavo apsaugos puskarininkiai. Šios patirtys, šie pasakojimai ir užprogramavo mano potraukį į politiką.

Kai 1990 metais baigiau vidurinę mokyklą Garliavoje, įstojau į tuometę Žemės ūkio akademiją (ji šiuo metu jau tapusi VDU dalimi), tačiau čia įgijęs magistro laipsnį nesustojau. Savo žinias gilinau dvejuose Jungtinių Amerikos Valstijų universitetuose. Vėliau, 2000-aisias pagal Europos studijų programą mokiausi Pietų Danijos universitete, o 2006 metais savo studijas tęsiau Birmingemo universitete Didžiojoje Britanijoje. Tad visas šis įgytas žinių bagažas man padėjo efektyviai save realizuoti profesinėje veikloje. Dar prieš dutūkstantuosius pradėjau dirbti Žemės ūkio ministerijoje, kur tuo metu buvau Tarptautinio bendradarbiavimo departamento direktoriumi. Tuo laikmečiu dirbau ir Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto moksliniu bendradarbiu. Vėliau, keletą skirtingų Vyriausybės kadencijų buvau ir Žemės ūkio viceministru. Darbas mūsų valstybės diplomatinėje tarnyboje irgi susijęs su svarbiausiomis Lietuvos ekonomikos šakomis – buvau LR Žemės ūkio atašė Kinijai, Mongolijai, Pietų Korėjai ir Vietnamui Lietuvos ambasadoje Pekine.

Na, o šiuo metu realizuoju save kaip Lietuvos žemės ūkio rūmų patarėjas ir daugiau laiko skiriu šeimai – su žmona Raluca auginame dukrelę Dianą. Namie turime nedidelį daržą, šiltnamį, auginu daug įvairių augalų. Be to, mūsų šeima labai myli gyvūnus – namie auginam belgų aviganių veislės šunį ir katiną.

Yra konkrečios vizijos ir šaliai, ir Elektrėnų kraštui

Aš turiu aiškią viziją ir konkrečius sprendimus tolimesniems veiksmas, kurie padės Lietuvai tapti dar patrauklesne valstybe. O svarbiausia, tokia valstybe, kur dirbantis žmogus galėtų jaustis oriai. Ir revoliucinių pokyčių tam net nereikia. Svarbiausi mūsų prioritetai - valstybės valdymo skaidrumas, ekonomikos augimas, užtikrinant geriausias įmanomas sąlygas Lietuvos gamintojams. O dėl to atsiras naujos darbo vietos. Tad turime konkrečius veiksmų planus ir žinome, kokį rezultatą pasiekti įsipareigojame Lietuvos žmonėms: minimalus atlyginimas – 750 eurų į rankas, vidutinis atlyginimas – 1289 eurų į rankas, vidutinė pensija – 770 eurų, o žmonėms  jaustis reikalingiems leis 200 000 naujai sukurtų darbo vietų.

Tiesa, pinigai dar nėra viskas, ko reikia oriam gyvenimui. Žmonės šiais laikais neretai sako, kad pasigenda teisybės principų viešame gyvenime. Išties, socialinė nelygybė - vienas iš didžiausių mūsų šalies iššūkių. Tad siekdami socialinio teisingumo, subalansuosime darbo ir kapitalo apmokestinimą. Sudarysime palankesnes mokestines sąlygas žmonėms dirbti ir užsidirbti. Jau kadencijos pradžioje stengsimės sumažinti mokesčių naštą mažiausiai uždirbantiems.

Mes turime labai aiškų sprendimų ir idėjų paketą visoms konkrečioms sritims – sveikatos apsaugai, švietimui ar kultūrai, bet aš esu kandidatas Kaišiadorių-Elektrėnų rinkimų apygardoje. Tad bendraudamas su šio krašto gyventojais parengiau konkretų veiksmų planą, kurio imsiuosi atstovaudamas Elektrėnų ir Kaišiadorių gyventojų interesus Seime. Visų pirma stabdysiu naujai planuojamo Žaslių oro uosto projekto plėtojimą. Jo vertė valstybei yra abejotina, o svarbiausia, kad jis yra socialiai neteisingas, tiesiog „nuleistas iš viršaus“ ir žmonėms keliantis pagrįstas baimes dėl ateities. Tiek ūkininkams, tiek ir Elektrėnų gyventojams, kurie taptų triukšmo įkaitais. Pastebėjau, kad Elktrėnuose yra ganėtinai daug renovuotinų daugiabučių. Ir čia yra idėjų. Aš turiu planą sukurti renovacijos fondą, kad butų savininkams nereikėtų naudoti savo lėšų ar skolintis bankuose - tai leis kurti naujas darbo vietas statybų sektoriuje ir sumažinti energijos sąnaudas. Taipogi Elektrėnuose skubiai imsiuosi visų priemonių, kad išsaugoti miesto simboliu tapusius elektrinės kaminus. Su vietos gyventojais atrinksim geriausias idėjas ir kaminus įprasminsim naujai paskirčiai.

Mūsų laukia daug sprendimų, kuriuos priiimti galėsime tik po dialogo su vietos bendruomenėmis. Tik tokiu atveju valstybė tarnaus žmonėms.

Politika prasideda nuo mūsų bendravimo

Politika pirmiausia yra idėjų, kaip geriausia siekti bendrojo gėrio, varžytuvės. O skleidžiant idėją itin svarbią vietą užima bendravimas. Tad regioninės politikos srityje vadovausiuosi principu „iš apačios į viršų“, kad problemų identifikavimas ir jų sprendimai būtų kildinami iš vietos gyventojų poreikių. Kalbantis paprasčiausia rasti optimalų sprendimą. Dėl tos pačios priežasties parengsiu įstatymų pakeitimus, nustatančius tiesioginių seniūno rinkimų tvarką, jų valdomą savarankišką biudžetą, bendruomenių vaidmens didinimą. Tokiu būdu kiekvieno žmogaus balsas būtų išgirstas aiškiai ir būtų užtikrinta realios, o ne deklaratyvios savivaldos principai. Tad bendraukime ir dalinkimės savo mintimis. Bendrauti galime tiesiogiai, bendrauti galime ir socialiniuose tinkluose. Aš įsiklausysiu į jūsų žodžius. Ir pažadu jums, kad mano patirtis leis naudingai prisidėti siekiant valstybės bendrų tikslų. Už orų ir dorą darbą visiems!

Politinė reklama bus apmokėta iš Darbo partijos politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 334<- Grįžti į atgal