Lietuvos valstybės atkūrimo diena Vievyje

2022-ieji metai pažymėti Vievio vardo 500 metų sukaktimi ir Mažosios Lietuvos kultūros sostinės titulo suteikimu. Vasario 16-osios rytą Vievio Šv. Onos bažnyčios varpų gaudesys kvietė visus į miesto šventovę, kur buvo atkelti vartai Maldai už Tėvynę, muzikinei literatūrinei kompozicijai „Ačiū žemei, kurią Tėvyne vadinam“, eisenai į Vievio miesto kapines prie Lietuvos karių kapų pagerbti žuvusiųjų už Lietuvą atminimą.

Iš Šv. Onos bažnyčios nešini trispalvėmis, Vievio ir Elektrėnų miestų vėliavomis patraukėme pėsčiomis į Vievio miesto kapines prie Lietuvos karių kapų, kur vyko žuvusiųjų už Lietuvą pagerbimas „Ačiū Žmogui, kuris geba aukotis“. Prie kapų skambėjo liaudies dainos, atliekamos Augustės Gaidytės-Palaitienės, į gelmę smingantys Vytauto Mikalausko ir Antano Anskaičio žodžiai, buvo padėtos gėlės, uždegtos žvakelės, iššautos karių salvės; administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius ir meras Kęstutis Vaitukaitis pasidalijo įžvalgomis apie laisvę... Dalyvavo LR Seimo nariai Silva Lengvinienė ir Kęstutis Vilkauskas.

Pavakare Vievyje apsilankė Signatarai – miesto gatvėse susirinkusiuosius pasitiko Gatvės teatro spektaklis „Signatarai eina fotografuotis“. Tai penktus metus rengiamos teatralizuotos Signatarų eitynės, performansas, kuris į istorinę tikrovę kvietė pažvelgti be perdėto iškilmingumo, pasitelkiant demokratiškiausią meno formą – gatvės teatrą. Idėja, priartinti 1918 m. istoriją prie šiuolaikinio žmogaus, kilo Lietuvos nacionalinio muziejaus vyriausiajam dailininkui Eimantui Ludavičiui ir šokėjai choreografei Jūratei Širvytei-Rukštelei. Lietuvos Nepriklausomybės Aktas – Lietuvos tarybos 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje pasirašytas dokumentas, skelbiantis, kad atkuriama Lietuvos valstybė. O kas vyko po to, kai signatarai pasirašė dokumentą, nulėmusį mūsų valstybės likimą? Kaip signatarai reaguotų į šiomis dienomis vykstančius procesus? Šiuos klausimus ir kėlė projekto „Signatarai eina fotografuotis“ kūrėjai. O jų tikslas – atskleisti išskirtinės dienos, vasario 16-osios, džiaugsmą – išsipildė.

Pajutome ir mes tą laimingos dienos sklaidą, kai žmonės labiau atsiveria ir gali jausti, matyti, girdėti ir būti drauge šventėje, kuri vedė mus link tapatybės stiprinimo, draugiškos aistros, kuri pripildė mus pasididžiavimo ir emocijų, stebint, kaip Signatarai ėjo fotografuotis Vievyje...

Iškilmes baigė grupės „Žalvarinis“ gyvo garso koncertas Vievio miesto aikštėje.

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų