Kultūros bendruomenė išlydėjo Vidą Ališauskienę į užtarnautą poilsį

Gruodžio 3-iąją Elektrėnų savivaldybės kultūros darbuotojai, svečiai rinkosi į Kultūros centrą tarti gražiausius žodžius Kultūros centro direktoriaus pavaduotojai kultūrinei veiklai Vidai Ališauskienei. Atidavusi kultūrai 42 metus, iš kurių 35-erius darbavosi Elektrėnų kultūros centre, Vida Ališauskienė nutarė išeiti į užtarnautą poilsį.

Silvija BIELSKIENĖ

Atsisveikinimo popietėje dalyvavo Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Kartenienė, mero patarėjas Vaidas Andrejauskas, LR Seimo narys Kęstutis Vilkauskas, ilgametis V. Ališauskienės režisuotų renginių vedėjas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Ramutė Strebeikienė, Kultūros centro direktorius Remigijus Suslavičius, darbuotojai, kolegos.

Menininkė iš prigimties

Gimusi, augusi, mokslus baigusi Kuršėnuose, Vida 1977 m. išvyko į Vilnių, įstojo į Kultūros mokyklą, kur įgijo Dramos režisūros specialybę ir klubinių įstaigų vadovo kvalifikaciją. Kaip pati sako, specialybę rinkosi susijusią su menu. Stojo į režisūrą, nes nuo pat vaikystės kūrė, dainavo, vaidino; vėliau vedė renginius; mėgo lietuvių kalbą ir literatūrą. Egzamino metu pakako jai uždainuoti „Ko gi, šermukšnėle, palinkai, lieknoji...“ – ir buvo priimta, nebereikėjo nei skaityti, nei deklamuoti, nei vaidinti... Vida pateko į dėstytojos Armonienės kursą. Kultūros mokykloje buvo renginių siela, dainuoti dėstytojai rinkdavosi ją, nors dalyvaudavo ir chorvedžiai, ir choreografijos specialybės studentai. Baigusi mokslus, pagal paskyrimą dirbo Plungėje, vėliau – Kražiuose, Šiaulių kultūros skyriuje, kur vedė įvairius renginius, poilsio vakarus, rašė scenarijus, vadovavo Dramos būreliui, dainavo kultūros darbuotojų chore...

Elektrėnai tapo savi

Į Elektrėnus Vidą 1986 m. pasikvietė Nijolė Skorubskienė – nuostabi draugė, pas kurią ir apsigyveno. Vėliau sutiko savo būsimą vyrą, ištekėjo, gimė dukra ir jau trisdešimt penkerius metus laiko save elektrėniete. Kai nuvyksta į Kuršėnus, – jai gera „ant dūšios“, įkvepia oro gaivaus! Bet savu miestu laiko Elektrėnus.

Tęstiniai-tradiciniai renginiai, kapelų varžytuvės

Pradėjusi dirbti Elektrėnų kultūros centre, po kelerių metų Vida ėmė organizuoti Lietuvos kapelų varžytuves, kurių vedėjais yra buvę: Juozas Janonis, Regina Mockutė, Kęstas Vilkauskas, Stefa Navardaitienė, Andrius Žemaitaitis; kapeloms yra dirigavęs Jurgis Gaižauskas... Kiti tęstiniai renginiai, jau tapę tradiciniais – Respublikinė humoro šventė „Kvatoklis“, „Ilgakasė“, „Linksmoji karuselė“, Derliaus šventė „Gėrybių kraitė“, Lietuvos dvynių šou, ypatingas renginys – Mero skelbiamas konkursas „Elektrėnų savivaldybės žiburys“.

Nesitiki, kad rašyti reikia būtuoju laiku

Nesitiki, kad dėliojant Vidos Ališauskienės darbus, reikia rašyti būtuoju laiku. Ir rašyti, kad dar ne kartą nustebsime, sulaukę naujų, netikėtų kvietimų į renginius, kuriuos mums paruoš be galo talentinga, savo srities profesionalė Vida Ališauskienė, jau būtų netikslu. Nors... ką gali žinoti? Gal Vida neatsisakys atverti savo idėjų skrynios, pagelbėti, patarti, pasidalyti savo kūrybiniais sprendimais.

Gyvenimas tęsiasi...

Kaip gražūs, šilti prisiminimai Vidai Ališauskienei tegul lieka gėlių puokštės, suvenyrai, dovanos, o taip pat mero Kęstučio Vaitukaičio, Seimo nario Kęstučio Vilkausko, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkos. „Lai Jūsų kūrybinė energija, idėjų gausa ir tradicinių vertybių puoselėjimas ilgai neblėsta Elektrėnų krašto žmonių širdyse“, – rašoma Seimo nario K. Vilkausko padėkoje. ,,Nuoširdžiai linkiu kuo stipresnės sveikatos, artimųjų meilės, geros nuotaikos ir su entuziazmu priimti naujus gyvenimo iššūkius!“, – linkėjo Elektrėnų sav. administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Kartenienė, įteikdama Elektrėnų sav. mero padėką ir atminimo dovanėlę. Prisiminimui lai lieka ir kultūrinių renginių organizatorių sukurti ir išdainuoti posmai: „Leisk palinkėti Tau linksmų dienų ir džiaugsmo, kelionių nuostabių ir nuotykių smagiausių. Mes linkim laimės Tau, dienų ramių be vėjo, o jei pritrūks veiklos, mes būsim Tau kaip fėjos. O jei norėsi Tu visus mus pamatyti, pakviesk išgert kavos, ir mes tikrai atvyksim.“

Gyvenimas nestovi vietoje – jis kinta, kaip ir pareigos, veikla. Tikėkimės, atsivers dar ne vienos durys Vidai Ališauskienei, ir ji nustebins mus nauju amplua!<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų