Kalėdinės šventės seniūnijose

Siaučianti pandemija ir karantinas pakoregavo daugelį gyvenimo sričių, tarp jų ir kultūrinių renginių organizatorių darbą. Teko persikelti į virtualią erdvę ir bendrauti su gyventojais nuotoliniu būdu. Nors ir kaip koronavirusas stengėsi pavogti Kalėdas, nepavyko. Visą kalėdinį laikotarpį seniūnijų renginių organizatorės su seniūnais pasistengė, kad seniūnijose netrūktų šventinių akimirkų – būtų įžiebtos kalėdinės eglutės, apsilankytų Kalėdų Senelis, o mažieji gyventojai neliktų be saldumynų ir dovanėlių.

Kalėdinis laikotarpis Semeliškėse

Kad Kalėdų laukimas Semeliškėse būtų prasmingesnis, kvietėme sodybas, namų langus, balkonus, eglutes kiemuose puošti švytinčiomis girliandomis ar kitomis dekoracijomis ir dalyvauti akcijoje #SemeliškėsŠviečia. Advento laikotarpiu nuotoliniu būdu dalyvavome edukacijoje „Sodai, sodeliai“, kurią vedė Rūdiškių kultūros centro vyr. specialistė Augustė Gaidytė-Palaitienė.  Mažuosius gyventojus kvietėme piešti piešinius, rašyti laiškučius ir siųsti Kalėdų Seneliui. Kūčių vakarą ir pirmąją Kalėdų dieną Senelis skambino vaikams, atsiuntusiems laiškus, ir bendravo su jais nuotoliniu būdu. Gruodžio 18 d. vakarą, susėdę prie kompiuterių ekranų, laukėme filmo „Kaip Senelis Semeliškių eglutės ieškojo“, kuris buvo nufilmuotas iš anksto. Filme sveikinimus siuntė Semeliškių seniūnė Loreta Karalevičienė, Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, o linksmino visus VIA „Konkordas“ su vadovu Adolfu Blažoniu. Tekstą sudėliojo, scenarijų sukūrė ir viską papasakojo Silvija Bielskienė. Ji ir Semeliškių seniūnė nuoširdžiai dėkoja Valdui Dzikevičiui ir jo vadovaujamai įmonei už išradingai papuoštą eglutę ir padovanotą šventinį fejerverką. Filmą susuko įmonė „Katinas maiše“.

Tai dalis Semeliškių bendruomenės „Strėva“ įgyvendinto projekto „Kultūrinė ir švietėjiška veikla" pagal priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėje“, kurią finansavo Elektrėnų savivaldybė.

Pastrėvyje

Gruodžio 17 d. Kalėdų Senelis neaplenkė ir Pastrėvio – savo eikliųjų elnių kinkiniu atskriejo į Pastrėvio poilsio parką prie papuoštos eglutės. Kartu su Pastrėvio seniūnu Arūnu Kanapecku įžiebė eglutės lemputes, perdavė didelį maišą dovanų ir paprašė seniūnijos darbuotojų pasirūpinti, kad dovanėlės saugiai pasiektų vaikučius iki dešimties metų amžiaus, kurių gyvenamoji vieta deklaruota Pastrėvio seniūnijoje.

Gilučiuose

 

Gruodžio 14 d. Gilučiuose sužibo ilgai laukta Kalėdų eglė, kuriai šiais metais draugiją palaikė nykštukų būrys ir krintančių snaigių projekcija. Vakarop netikėtai prie eglės sutiktas Kalėdų Senelis perdavė laišką su žinute mažiesiems (iki 10 m.) gyventojams, kurie registruoti ar gyvena seniūnijoje. Senelis laiške apgailestavo, kad negali pasimatyti su vaikučiais, bet dovanas paliko po eglute ir įpareigojo seniūnę Kristiną Vitartę dovanėles išnešioti vaikams po namus.

 

Beižionyse

 

Gruodžio 14 d. Beižionių renginių organizatorė Audra Gudeliūnienė su seniūnu Mindaugu Makūnu sveikino beižioniečius jau prie įžiebtos eglutės, o kad sveikinimai būtų įspūdingesni, rankose laikė žiburėlį, kuris apšvietė iš maišelio traukiamus  ir įgarsinamus džiaugsmo, paramos, padrąsinimo, meilės, švelnumo, pagalbos, užuojautos, ramybės palinkėjimus.

 

Kietaviškėse

Šie besibaigiantys metai Kietaviškėse nejučia tapo langų metais. Ne kompiuterių langų, bet Kalėdų Senelio langeliu. Gruodžio 14–18 d. Kietaviškių seniūnijoje trumpam apsilankęs Kalėdų Senelis atidarė savo langelį ir dovanojo vaikams saldžias dovanėles. Šią puikią idėją įgyvendino seniūnė Jurgita Matkevičienė, padedama kolegų, kultūrinių renginių organizatorės, bendruomenės pirmininko. Buvo numatytas laikas, suderintas su Laplandijoje gyvenančiu Kalėdų Seneliu, kada jis galės apsilankyti su dovanėlėmis, ir paskelbtas užsirašymas susitikimams prie šventiškai papuošto lango atskiru, vienos šeimos vaikučiams paskirtu, laiku. Nors Senelio vizitas Kietaviškių seniūnijoje turėjo baigtis anksčiau, nei jis buvo numatęs, bet organizatoriai džiaugiasi ir tuo, kad bent dalis vaikučių spėjo pasinaudoti šiais metais reta proga pamatyti Kalėdų Senelį.

 

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų