Joninės prie Elektrėnų marių

Joninės – svarbiausia lietuvių vasaros šventė, senovėje vadinta Rasos švente arba Kupolėmis. Birželio 23-iąją elektrėniečiai kvietė visus švęsti Jonines „Vaikų pasaulio“ amfiteatro aikštėje prie Elektrėnų marių. Tai buvo antrasis renginys šiame, neseniai atnaujintame, nuostabiame medžių šlamesio ir vandens gaivumo apsuptame gamtos prieglobstyje.

Nešini fakelais ir dainuodami „Kupolio rože“ į gražiausią vasaros šventę, apipintą įvairia simbolika ir magija, vartus atvėrė Elektrėnų kultūros centro Folkloro grupės „Runga“ (vadovė Vita Morkūnienė) kolektyvas, šventės dalyviams padovanodamas gražiausius savo kūrinius. Vėliau estafetę perėmė Semeliškių vokalinio instrumentinio ansamblio „Konkordas“ (vad. Adolfas Blažonis) atlikėjai. Šventės vedėja Laura Buividavičienė ir į renginį atvykęs Seimo narys Kęstutis Vilkauskas, pasveikinę visus Jonus, Jones, Janinas, Janes, drauge su „Konkordo“ grupe kvietė žiūrovus įsisukti į žaidimų ir šokių sūkurį. Planavę koncertuoti Folkloro grupė „Kitava“, atlikėjas Alanas Chošnau su gyvo garso grupe, vaikinų trio „Bernužėliai“ taip ir nepasirodė scenoje, nes gamta nepagailėjo renginio – kilo škvalas, siautė liūtis, žaibavo. Žiūrovai ėmė skirstytis, šventę teko nutraukti.

Saulei nusileidus, skambant muzikai, nežingsniavome, kaip buvo įprasta, link marių, kur turėjome plukdyti liepsnelių apšviestus vainikėlius – nenusakomo grožio svarbų Joninių simbolį. Nesirinkome ir prie didžiulio Joninių laužo, kurio ugnies liežuviai turėjo praryti visas mūsų bėdas. Bet, kaip sakoma, su gamta nepakovosi, jos suplanuotų veiksmų nepakoreguosi. Tad lieka pasidžiaugti, kad šventė buvo planuojama geriausių norų vedama.

 

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų