Ilgas, bet jau pavasarinis tarybos posėdis!

Mano akimis svarbiausi šiandieniniai sprendimai.

Administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius vaizdžiai pristatė savo ir administracijos veiklos ataskaitą. Puikus visos komandos darbas.

Dažniausiai svarstomas klausimas dėl biudžeto pakeitimų. Gavus valstybės asignavimus, biudžetas pasipildys 1,23 mln. Eur. Svarbiausi numatomi darbai: Vievio–Pilypiškių traukinių pervažos rekonstrukcija ir modernizavimas. Dėl būsimo aplinkkelio dar nėra aišku. Vievio mieste bus rekonstruojama Trakų g. daugiau nei 1 km atkarpa nuo Vievio seniūnijos link kapinių. Modernizuojami ir šaligatviai, ir apšvietimas. Asfaltuojama Bažnyčios g. Kazokiškėse. Taip pat po žiemos tvarkomos Elektrėnų gatvės. Tikslinė dotacija skirta pasiruošti galimai Astravo AE avarijai. Atrodo nereikšmingas reikalas, tačiau manau, kad šiuo klausimu situacija nėra pati saugiausia.

UAB „Refra“ prašymu, atleidome ją nuo nekilnojamojo turto mokesčio. Ši įmonė įsigijo merdėjusios „Lietuvos Ryto“ spaustuvės patalpas ir planuoja reikšmingai plėsti savo gamybos veiklas. Planuojama įdarbinti 100–150 darbuotojų. Taip savivaldybė savo biudžetą galėtų papildyti apie 50 tūkst. Eur GMP per metus.

Lyrinis nukrypimas: tarybos posėdžio metu buvo paminėta, kad įmonė džiaugiasi dėl didelio kiekio kvalifikuotų ir kompetentingų žmonių, kurie yra pasiruošę dirbti. Pastebiu, kad Elektrėnuose ir Vievyje kuriasi naujos šeimos atvykusios iš kitų miestų. Bendraujant su keliomis iš jų, žmonės ypač džiaugiasi mūsų miestais, jų patrauklumu, tvarkingumu ir gyvenimo sąlygomis. Galbūt taip natūraliai formuojasi tripolis?

Seniau pritarę UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ reorganizacijai, steigiant atskirą Elektrėnų autobusų parką, šiandien pritarėme atskyrimo sąlygoms. Ačiū Živilei Dastikienei už išsamų ir atsakingą šio klausimo pristatymą.

Po ilgų diskusijų pritarėme Kazokiškių pradinės mokyklos skyriaus ir Beižionių daugiafunkcinio skyriaus likvidavimui. Nemalonus sprendimas ir procesas. Tačiau realybė tokia, vaikų mažėja, tėvai renkasi vežti vaikus į didesnes mokyklas, mažosios lieka tuščios.

Elektrėnuose galėjome turėti gatvę pavadinimu MALIBU. Na, tikrai nekasdieniška, šiek tiek avantiūriška, bet tikrai smagu, ir šypsena veide atsiranda. Dėl santūriau ar nostalgiškai nusiteikusių tarybos narių balsų – gatvės pavadinimas nepriimtas. „Už“ balsavo 11; „Prieš“ – 5; „Susilaikė“ – 8.

Tarybos narys turi prievolę nusišalinti nuo sprendimų svarstymo, jei tai gali kelti viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktus. Šiandien nusišalinau nuo Socialinių paslaugų plano patvirtinimo. Platus dokumentas, kuris parodo, kiek daug įvairių ir skirtingų socialinių paslaugų gali gauti mūsų gyventojai.

Šiandien neturėjau galimybės pakelti rankos virtualiai ir taip laiku užduoti klausimo. Tačiau daug kam įdomi žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija dėl Elektrėnų vandenlenčių parko „AWAY“ situacijos ir galimų prokuratūros veiksmų prieš parką. Savivaldybė kol kas jokios informacijos neturi. Teismų informacinėje sistemoje tokio ieškinio dar nėra. Išplatintas tik prokuratūros kreipimasis. Lauksime daugiau žinių.

Su artėjančia Vilties ir Prisikėlimo švente! Ne veltui ši šventė yra pavasarį!

#Elektrenusavivaldybe #mūsųmiestas #Elektrėnai #VI_taryba.

 

Dovydas BLIUJUS, tarybos narys<- Grįžti į atgal