Iki vasaros liko 3 dienos!

O Tarybos posėdis vis dar iš namų. Taip natūraliai norisi sugrįžti į tarybos posėdžių salę. Tačiau Vyriausybei pratęsus karantiną iki liepos mėnesio – to teks palaukti. Dar ir oras prastokas... Šiandieninis posėdis sudarytas iš dviejų dalių.

Pirmojoje dalyje patvirtinome Jekaterinos Goličenko pristatytą 2020 m. strateginio veiklos plano įgyvendinimo ataskaitą. Dėl karantino ir užtrukusių derinimų, ne visas priemones pavyko įgyvendinti 2020 m. Pavyzdžiui, dviračių ir pėsčiųjų tako įrengimas, apie kurį jau buvau rašęs, nuo Elektrėnų bažnyčios iki sanatorijos, Vievio miesto stadiono rekonstrukcija yra perkeliama į šiuos metus.

Kaip visada, koregavome savivaldybės biudžetą. Papildomi 20 tūkst. Eur bus skirti naujų pareigybių valstybinėse mūsų mokyklose apmokėjimui. Minėtose mokyklose atsiras mokytojo padėjėjai, kurie padės dirbti su specialiųjų poreikių vaikais. Puikus ir sveikintinas sprendimas, kuris turėtų prisidėti prie ugdymo kokybės gerinimo ir pagalbos vaikams. Taip pat papildomas finansavimas galės būti skirtas norintiems organizuoti vaikų vasaros stovyklas.

Pritarėme žemės sklypo Sabališkių g. 1U nuomos teisės perleidimui. Jau buvo kalbėta, šioje vietoje turėtų atsirasti savitarnos degalinė, savitarnos plovykla, maisto tiekimo įstaiga ir apželdinimo bei pramogų įrengimai.

Kovo mėnesį jau rašiau, kad taryboje nepavyko pritarti Malibu gatvės pavadinimo suteikimui Elektrėnuose. Šiandieną vietoj Malibu buvo pasiūlytas Kiparisų gatvės pavadinimas. Aš ir meras Kęstutis Vaitukaitis susilaikėme nuo tokio sprendimo, tačiau sprendimas buvo priimtas. Tai ar Kiparisas geriau nei Malibu? Nemanau.

Pritarėme UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis" reorganizacijai, autobusų parko įsteigimui ir atskyrimui nuo komunalinio ūkio. Šį klausimą žingsnis po žingsnio svarstome jau labai ilgai. Šaunuolė Živilė Dastikienė, kuri labai kompetentingai ruošia šiuos sprendimų projektus ir aiškiai juos pristato. Tačiau diskusijos vis tiek verda. Prašydamas kolegų būti nuosekliems ir pasitikėti savo srities specialistų daromu darbu, netiksliai išreiškiau savo mintis, ačiū už pastabą Virgilijui Pruskui.

Antroje dalyje patvirtinome beveik visų Elektrėnų savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų 2020 m. ataskaitas. Toks biurokratinis reikalas, tačiau tikrai labai svarbus kiekvienos įstaigos vadovui ir jų darbuotojams. Tiek tų svarbesnių sprendimų mano akimis.

#Socialinėžinutė Dar negalime grįžti į „normalų" buvusį gyvenimą. Labai svarbu atsakingai elgtis ir toliau. Kiekvienas susiduriame su įvairiais sunkumais. Tačiau šviesa jau tunelio gale. Skirkime daugiau laiko savęs pažinimui, savo požiūrio praplėtimui, tokiu būdu galėsime padėti ne tik sau, bet ir šalia esančiam žmogui. Pasidžiaukime esamais pasiekimais ir kurkime planus ateičiai!

 

 

Dovydas BLIUJUS,

Tarybos narys<- Grįžti į atgal