Golfo turnyras Elektrėnų savivaldybės Mero taurei laimėti

Liepos 16 d. Sostinių golfo klubas organizavo tradicinį, jau 4-ą, Golfo turnyrą Elektrėnų savivaldybės Mero Kęstučio Vaitukaičio taurei laimėti. Apdovanojimus nugalėtojams įteikė Elektrėnų sav. administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Kartenienė ir mero pavaduotojas Raimondas Ivaškevičius.

Silvija BIELSKIENĖ

Pipiriškių kaime, Pastrėvio seniūnijoje įsikūręs golfo laukas šiltai priėmė virš 40-ies žaidėjų iš visos Lietuvos. Turnyras vyko trijose kategorijose: A grupėje I vietą ir pereinamąją Mero Kęstučio Vaitukaičio taurę iškovojo Pierre Norgren, ilgą laiką Lietuvoje gyvenantis švedas, jis nenugalimas buvo ir tolimiausio smūgio rungtyje vyrų pogrupyje (18 laukas); B grupėje I vietą laimėjo Povilas Čižinauskas; C gr. I vietą laimėjo Darius Čepulis. Tiesiausiojo smūgio rungtyje nenugalimas buvo Edvinas Daunaravičius (1 laukas). Artimiausiojo smūgio rungtyje (3 laukas) rezultatyviausias buvo Henrikas Radvilavičius. Tolimiausio smūgio tarp moterų laimėtoja – Goda Mitalauskaitė.

Nepamirštama kelionė po laukus

Man teko neįkainojama misija – pasivažinėti keturračiu elektromobiliu, aplankyti visus 18 duobučių aikštynus ir įamžinti užfiksuotas akimirkas. Už šią galimybę nuoširdžiai dėkoju Sostinių golfo klubo direktoriui Kastyčiui Stankevičiui (Kastitis Stankyavichyus) ir puikiai vairuotojai bei golfo žaidėjai Bangai Lieputei, kuri mane ne tik vežiojo, bet ir daug įdomaus papasakojo apie šį nuostabų žaidimą!

Kartu su Banga leidomės į kelių valandų kelionę, kurioje patyriau neįkainojamus įspūdžius – vėjas gairina veidą, saulė paglosto, keli lietaus lašai nuprausia. Jokių uodų, mašalų ar kitų įkyrių vabzdžių. O vaizdų gražumas! Apie tą grožį buvau skaičiusi tik prieš kelis metus išleistoje knygoje „Lietuva atrado golfą, golfas – Lietuvą“. Ir gražiausias landšaftas, ne veltui atvykę užsieniečiai negali atsigrožėti gamtos ir kraštovaizdžio grožiu, kalvomis, kalvelėmis.

Golfo žaidimas yra ištisa filosofija

Privažiavusios prie žaidėjų, palaukdavome, kol jie atliks numatytus smūgius, buvome tyloje, nekalbėjome ir netrukdėme. Pasirodo, taip ir turi būti. Nes golfo žaidimas yra ištisa filosofija. Pasak Bangos, golfe reikia kovoti ne su kitu, o pačiam su savimi. Tai yra ištisa kultūros virtinė: negali triukšmauti, rėkauti, necenzūriškai kalbėti, kitam trukdyti; yra aprangos etika, tai yra visiems privalomos taisyklės ne tik dėl to, kad šis žaidimas turi gilias tradicijas, bet ir dėl to, jog norima, kad visi klube apsilankantys golfo mėgėjai puikiai praleistų laiką, jaustųsi saugūs, saugotų supančią aplinką. Klubo lankytojai ir žaidėjai, kurie planuoja žaisti aikštyne ar treniruočių aikštelėse, privalo dėvėti: patogią aprangą; kelnes arba šortus iki kelių (moterys gali dėvėti golfo sijoną); specialius golfo batelius arba batus lygiais padais, žaidėjams rekomenduojame mūvėti plonas odines pirštines ir dėvėti kepuraitę. Aikštyne žaidėjams draudžiama dėvėti trumpus šortus, džinsinius drabužius ar aukštakulnius batelius. Privalu laikytis ir elgesio taisyklių, golfo žaidėjai aikštyne privalo: išlyginti ant žolės kamuoliukų paliktas žymes; palikti smėlio bunkerius tokius, kokius rado t. y. tvarkingus ir sugrėbtus; padėti atgal į vietą kamuoliuko išmuštą žolės atplaišą; nelipti ant kito žaidėjo ridenimo linijos; nekalbėti ir netrukdyti tuo metu kai kitas žaidėjas smūgiuoja ar ruošiasi smūgiui; kai kitas žaidėjas smūgiuoja, stovėti už jo saugiu atstumu; praleisti kitus žaidėjus, jei jie žaidžia sparčiau.

Pasirodo, golfą gali žaisti ir žmonės, turintys tam tikras negalias, turintys širdies problemų, žmonės po įvairių traumų, po kurių nei krepšinio, nei futbolo ar teniso pažaisti nepavyktų...

Unikalus pavadinimas – „Sostinių klubas“

Ši kelionė dar kartą priminė „Sostinių golfo klubo“ vardą ir jį atspindintį logotipą, kurie buvo pasirinkti todėl, kad būtų garsinamos keturios istorinės Lietuvos sostinės – Kernavė, Trakai, Kaunas ir Vilnius. Aikštynas yra maždaug šių keturių miestų geografiniame centre. Ir ne tik tai unikalu – kiekviena duobutė iš esančių aštuoniolikos turi vardus. Jie – kaimų, miestelių ir miestų, ežerų pavadinimais: 1 Strėva, 2 Kernavė, 3 Vievis, 4 Pipiriškės, 5 Elektrėnai, 6 Rusakalnis, 7 Semeliškės, 8 Galvė, 9 Laičiai, 10 Musteniai, 11 Totoriškės, 12 Kaunas, 13 Trakai, 14 Pasamanė, 15 Zapurvis, 16 Juodkalnis, 17 Daugirdiškės, 18 Vilnius. Juos taip pat aplankėme, kai kuriuos – Elektrėnų, Vievio, Semeliškių, Daugirdiškių – įamžinau.

Aikštynas

Aikštynas įkurtas kalvotoje 145 ha teritorijoje, jame yra 72 PAR (iš anksto nustatytas skaičius, per kuriuos žaidėjas turi įridenti kamuoliuką į duobutę. Šis skaičius numato mušimų skaičių viename lauke, laukų komplekse ar visame turnyre), 18 duobučių. Teritorijoje yra keturi natūralūs ežerėliai ir keturi dirbtiniai, 67 smėlio bunkeriai. Apie 70 proc. sklypo įeina į Pipiriškių geomorfologinį draustinį, valstybės saugomą teritoriją, kurioje siekiama išsaugoti ir pabrėžti rytų Lietuvos reljefo formas. Aikštyno įrengimo metu ypatingas dėmesys skirtas ridenimo ir smūgiavimo aikštelėms ir drenažui, kad būtų pasiekta optimali žaidimo paviršiaus kokybė.

Klubo pastatų kompleksas, kuriame buvo teikiami apdovanojimai, įrengtas centrinėje ir aukštoje teritorijos vietoje, kad būtų patenkinti ir privatūs, ir verslo veiklos poreikiai. Greta klubo namo paliktos laisvos zonos didesniems renginiams organizuoti.

Patogiai išdėstytos (netoli nuo klubo namo ir automobilių aikštelės) treniravimosi aikštelės ir, žinoma, pirma ir dešimta smūgiavimo aikštelės.

Tie, kas žaidžia golfą, gyvena trejais metais ilgiau

 

Norintiems pradėti mokytis, reiktų kreiptis į „Sostinių golfo klubo“ administraciją. Klubas turi trenerius, mokytojus, jie apmokys, baigus tuos kursus gausite žalią golfo kortelę („Green card“), kuri reikalinga visiems, norintiems žaisti golfą bet kuriame Lietuvos ar užsienio golfo aikštyne visame pasaulyje. Šis dokumentas patvirtina, kad jo savininkas yra susipažinęs su golfo taisyklėmis, išmano žaidimo etiketą, žino kaip elgtis aikštyne ir naudoti inventorių bei yra pakankamai įvaldęs žaidimo techniką. Žaliosios kortelės kursuose galima dalyvauti individualiai arba grupėse po 2-6 žmones.

Tad drąsiai skambinkite tel. 8 619 99999, mokykitės žaisti ir būsite sveikesni, gyvensite ilgiau, nes ne veltui sakoma – tie, kas žaidžia golfą, gyvena trejais metais ilgiau.<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų