Elektrėnuose vėl gaudė Lietuvos ralio čempionato automobiliai

Rugsėjo 10–11 dienomis Elektrėnų savivaldybės gyventojai septintus metus iš eilės galėjo gyvai pamatyti Lietuvos ir užsienio ralio lenktynininkus – savaitgalį startavo ketvirtasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „KUUSAMET Group Rally Elektrėnai 2021“. Pirmąją vietą iškovojo Vaidotas Žala su šturmanu Andris Malnieks, antrąją vietą užėmė Dominykas Butvilas ir Renatas Vaitkevičius nuo pirmos vietos atsilikę 1 min. 5 sek., trečiąją vietą iškovojo Valerij Gorban ir Sergei Larens atsilikę 1 min. 44 sek.

Šį kartą tikros ralio lenktynės, kurias organizuoja VšĮ „Čapkausko autosportas“, vėl vyko dvi dienas – penktadienį vyko Lietuvos ralio sprinto čempionato 4-asis etapas. Jo metu lenktynių trasa būna ypatingai trumpa ir dažniausiai driekiasi miesto gatvėmis ir aplink Elektrėnų ledo rūmus. Lenktynininkai du kartus apvažiavo miesto kelio greičio ruožą – tai buvo puiki proga miestiečiams ir ralio fanams pamatyti miesto gatvėmis skriejančius ralio bolidus. Trasoje Dominykas Butvilas (šturmanas Renatas Vaitkevičius) antrus metus Elektrėnų gatvėse vairavęs juvelyriškai tiksliai, laimėjo abu pirmuosius važiavimus ir iškovojo įspūdingą Elektrėnų sav. Mero Kęstučio Vaitukaičio taurę. Nuo pagrindinių varžovų jis iš tiesų toli nepabėgo: Vladas Jurkevičius atsiliko 2,60 sek., Vaidotas Žala – 3,20 sek., o G. Notkus – 3,70 sek. Penktadienio vakarą vainikavo grupės „Kitava“ koncertas „Vaikų pasaulio“ teritorijoje.

Antrąją lenktynių dieną nuo ankstyvo ryto lenktynės persikėlė iš Elektrėnų miesto į ralio trasas Elektrėnų ir Trakų savivaldybių seniūnijose: kelio atkarpos Peliūnai-Žuvyčiai, Beižionys-Ūbiškės-Lavarava-Semeliškių Būda-Noškūnai-Barboriškės; Dzenkūniškės-Bijūnai-Būda-Ivoniškės; Šaltiniai-Užumiškės-Rusatiškės-Naručionys-Pakalniškės-Giraičiai. Čia lenktynininkai turėjo įveikti dar 10 žvyro greičio ruožų. Vakarą vainikavo grupės „Bernužėliai“ koncertas, iškilmingi apdovanojimai ir šventinis, įspūdingas lazerių ir fejerverkų šou „Vaikų pasaulyje“.

Vaidotas Žala džiaugėsi, kad lenktynės ėjosi it iš pypkės

„Agrorodeo“ komandos lenktynininkas Vaidotas Žala neslėpė, kad Elektrėnų trasos jam visada buvo arčiau širdies, o tai byloja ir šio etapo rezultatai – jis, kartu su šturmanu Andris Malnieks, nuo varžovų atsiplėšė kiek daugiau nei 1 minute. V. Žala džiaugėsi, kad sėkmė ir vėl nusišypsojo komandai, todėl nepaisant kelių smulkių klaidų, visuose greičio ruožuose ėjosi it iš pypkės. Lenktynininkas atviravo, kad norėjosi atsigriebti po nesėkmių Rokiškyje, iš kurio grįžo su visiškai tuščiu taškų kraičiu, todėl Elektrėnų trasose stengėsi palaikyti itin gerą tempą. Pasibaigus ketvirtajam čempionato etapui, kurio metu dalyviai turėjo įveikti miesto greičio ruožą penktadienį ir 10 trasų Elektrėnų apylinkėse šeštadienį, lenktynininkas patvirtino, kad šis ralis yra būtent toks, koks jam patinka labiausiai. „Man Elektrėnuose labai patinka, tai vienas mano mėgstamiausių ralių, kuriame daug klasikinių greičio ruožų. Žinoma, turime daug puikių greičio ruožų Zarasuose, Kelmėje, tačiau čia jie unikalūs. Ne veltui šie greičio ruožai klasikiniam raliui pasirenkami jau daugiau nei pusė amžiaus, o šiemet turėjome galimybę važiuoti ir legendinių Semeliškių dalimi. Čia yra toks reljefas, kuriuo lėkdamas su moderniu automobiliu gali pusę laiko ore praleisti. Elektrėnų ralis tikrai labai smagus, tik, žinoma, jis reikalauja aštrumo ir tikslumo“, – aiškino lenktynininkas.

Paskutinysis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas vyks Zarasuose, spalio 1–2 dienomis.

SERES nacionalinės vairuojančių moterų varžybos 2021

 

Šeštadienį visą dieną vyko antrą kartą Lietuvoje organizuojamos ir vairuojančių moterų orientacinės-pramoginės lenktynės „ORLEN Ladies Go Kuusamet group Rally Elektrėnai“. Jos buvo skirtos toms moterims, kurios ne tik mėgsta vairuoti, domisi autosportu, bet ir norėjo save išbandyti naujoje veikloje. Šiemet prie „Ladies Go“ organizuojamo projekto prisijungė ir generaliniu visų metų varžybų partneriu tapo evmotors.eu su savo neseniai į Lietuvą atvežtu SERES3 elektromobiliu. Todėl projektas gavo naują pavadinimą – SERES Nacionalinės vairuojančių moterų varžybos, kurių metu buvo numatyta daug skirtingų iššūkių, kurie padėjo geriau pažinti autosportą, tobulinti vairavimo įgūdžius bei patirti daug gerų emocijų. Organizatoriai užsimojo šiek tiek pagelbėti būsimų lenktynių dalyvėms ir trečiadienio vakarą kartu su „Speedway Extreme“ kartodromu Aukštadvaryje surengė įvadinę pamoką ir treniruotę, taip atskleisdami vieną iš būsimo ralio užduočių. Šeštadienį 10 val. ryto Trakuose startavę ekipažai įveikė tuziną užduočių, aplankė gražiausias šio regiono vietas, tiksliai pravažiavo kelio knygą ir iki 18 val. finišavo Elektrėnuose įsikūrusioje „Orlen“ degalinėje, po to visi dalyvių ekipažai pajudėjo su organizuotu automobilių paradu link „Vaikų pasaulio“, kur vyko apdovanojimų ceremonija, kartu su profesionalais, kovojančiais Lietuvos ralio čempionato ketvirtajame etape. Čia vyko ir kovos dėl minėtos kelionės į Turkiją. Užsiregistravę www.ladiesgo.lt specialiai „Seres“ rungčiai, turėjo trasą įveikti per kuo trumpesnį laiką, tuo pat metu stengdamiesi išlaistyti kuo mažiau vandens iš ant elektromobilio kapoto pritvirtinto indo. Jau tą patį vakarą visi dalyvavę slalome laimėjo prizus, kurie buvo ištraukti scenoje loterijos būdu, o metų pabaigoje iš visų dalyvių (5 etapų) bus ištrauktas kelionės prizo laimėtojas. Beje, pademonstruoti savo įgūdžius slalomo trasoje ir išbandyti „Seres“ krosoverį galėjo visi norintys ralio žiūrovai. Jiems skirta kovų arena buvo įrengta Elektrėnuose (buvusioje RIMI aikštelėje).

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų