Elektrėnuose paminėta Lietuvos krepšinio šimtmečio sukaktis

Kovo 29-ąją Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijoje vyko iškilmingas renginys, skirtas Lietuvos krepšinio šimtmečiui paminėti. Šventę organizavo Elektrėnų sporto klubo „Centauras“ prezidentas Vidmantas Pupininkas kartu su Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu Vydu Gedvilu. Iškilmėje dalyvavo ir prie renginio organizavimo prisidėjo Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, pavaduotoja Inga Kartenienė, vicemeras Raimondas Ivaškevičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys, vyr. specialistas Mykolas Krasnickas. Renginyje buvo pagerbti ne tik buvusių komandų nariai, teisėjai, rėmėjai, bet ir mažieji SK „Centauras“ krepšininkai.

Sveikinimo žodžius tarė meras Kęstutis Vaitukaitis, Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas. Elektrėnų savivaldybės valdžios atstovai prezidentui įteikė paveikslą, o V. Gedvilas merui įteikė padėką, krepšinio kamuolį ir Lietuvos krepšinio šimtmečiui skirtą proginę monetą.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas padėkas ir progines monetas įteikė ir Elektrėnų krepšinio sporto klubo „Centauras“ prezidentui, rėmėjams, buvusios vyrų komandos nariams, teisėjams: Vidmantui Pupininkui, Stanislavui Kutyrevui, Romui Bartkevičiui, Laisvydui Kalinauskui, Arvydui Vansevičiui, Matui Niparavičiui, Rokui Niparavičiui, Mariui Radvilai, Dariui Gervickui, Algirdui Rakšniui, Konstantinui Bakanovui, Lukui Žarnauskui.

Renginio vedėja Ala Pupininkienė organizatorių vardu padėkojo „Ąžuolyno“ progimnazijos direktorei Aldonai Skučienei už pagalbą organizuojant renginį ir už suteiktą galimybę jauniesiems krepšininkams sportuoti ir treniruotis puikioje progimnazijos sporto salėje. Taip pat padėkojo susirinkusiųjų nuotaiką skaidrinusioms nuostabioms solistėms Mildai Bondzinskaitei ir Smiltei Bagdzevičiūtei (mokytojai: Gaiva Židonytė, Aurimas Medzikauskas).

Po apdovanojimų renginio svečiai ir krepšininkų tėveliai stebėjo pilną energijos reginį – jaunučių SK „Centauras“ krepšininkų estafetes, žaidimą po krepšiu, varžybas tarp Elektrėnų ir Kaišiadorių jaunuolių komandų, kurias rezultatu 56:23 laimėjo elektrėniečiai.

Lietuvos krepšinio šimtmečiui skirti renginiai Elektrėnų savivaldybėje tik įsibėgėja. Šiuo metu Elektrėnų savivaldybės patalpose eksponuojama mobili paroda, kuri vėliau persikels į seniūnijas, kur bus organizuojami jubiliejiniai krepšinio turnyrai, čempionatai.

 

Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2022 metus Lietuvos krepšinio 100-mečio metais

Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2022 metais minimas Lietuvos krepšinio100-metis; įvertindamas tai, kad krepšinis populiariausia sporto šaka Lietuvoje ir kad krepšinio mokyklos išugdė žinomų sportininkų, trenerių, teisėjų ir sporto organizatorių, kad yra daug šios sporto šakos mėgėjų ir sirgalių, o ryškūs Lietuvos krepšininkų laimėjimai garsina šalies vardą pasaulyje; atsižvelgdamas į tai, kad Lietuvoje šiuo metu yra 18 000 licencijuotų krepšininkų ir beveik 100 000 šalies gyventojų krepšinį žaidžia savo malonumui; atkreipdamas dėmesį į tai, kad 2022 metais Lietuvoje vyks „FIBA Europe“ Generalinė Asamblėja, į kurią atvyks svarbiausi Europos krepšinio vadovai ir geriausi krepšinio žaidėjai iš 50 šalių krepšinio federacijų spręsti svarbių šios sporto šakos klausimų; įvertindamas tai, kad Lietuvos krepšinio sostine vadinamas Kaunas, kuriame 1922 metais vyko pirmosios oficialios krepšinio varžybos, 2022 metais tapo Europos kultūros sostine; atsižvelgdamas į tai, kad 2022 metais vyks Europos vyrų krepšinio čempionatas ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, įveikusi atrankos turnyrą, dalyvaus šiame čempionate; pabrėždamas tai, kad krepšinis sovietų okupuotoje Lietuvoje turėjo kur kas didesnę reikšmę nei vien sporto varžybos, bet ir kėlė tautos pasipriešinimo dvasią; siekdamas pažymėti Lietuvos krepšinio 100-metį ir skatinti Lietuvos visuomenę dar labiau domėtis šios sporto šakos istorija, nutarė paskelbti 2022 metus Lietuvos krepšinio šimtmečio metais.

Krepšinio istorija ir minėjimo tikslai

1922 m. balandžio 23 d. Kaune įvyko pirmosios šalyje oficialios krepšinio varžybos, o 1937 m. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmąkart tapo Europos čempionais. Pasak švietimo, mokslo ir sporto viceministro Lino Obcarsko, krepšinis ir šios sporto šakos istorija, pergalės, pralaimėjimai svarbūs ne tik sportininkams ar treneriams. Krepšinis yra mūsų identiteto dalis – ne veltui ir sporto istorikai, ir sociologai jį vertina kaip visuomenę vienijantį reiškinį. Šimtmetis – proga prisiminti didžias pergales ir, galbūt, skaudžius pralaimėjimus bei pasisemti įkvėpimo kurti ateitį. Todėl krepšinio šimtmečio minėjimo tikslas – ne tik pažymėti šalies krepšinio sukaktį, tvirtinti krepšinio ne tik kaip sporto, bet ir dalies nacionalinio identiteto, bendrinės kultūros dalies reikšmę, bet ir organizuoti gausius sporto renginius, čempionatus, turnyrus, kultūrinius ir edukacinius renginius suaugusiesiems ir vaikams kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje.

Pagrindinis šalies krepšinio šimtmečio renginių organizatorius – Lietuvos krepšinio federacija. Prie jų taip pat prisideda prezidentūra, Seimo kanceliarija, LRT, Lietuvos bankas, įstaigos, organizacijos, savivaldybės.

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų