Apdovanoti darniai savo miško valdose ūkininkaujantys gyventojai ir įmonės

Gruodžio 3 d. Vilniuje Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija kartu su Aplinkos ministerija organizavo tradicinę konferenciją „Miškas – žmogui, žmogus – miškui“, kurios metu paskelbti ir apdovanoti tradicinio kasmetinio konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2021“ nugalėtojai. Jiems įteikti Aplinkos ministerijos prizai ir aplinkos ministro padėkos. Tarp apdovanotųjų – ir aukščiausiai įvertinta Kazimiero Šiaulio individuali įmonė (Elektrėnų sav.)!

Konkursą, kurio tikslas – skatinti privačių miškų savininkus darniai ūkininkauti savo miško valdose, organizavo Aplinkos ministerija ir Lietuvos miško savininkų asociacija. Įvairiose kategorijose ir nominacijose iš viso apdovanota 19 miško savininkų.

„Tai galimybė parodyti, kaip darniai ir pagal visus reikalavimus gali būti prižiūrimi net ir maži fragmentuoti privatūs miškai. Kartu taip keičiamasi gerąja miškininkavimo patirtimi, atskleidžiant miško savininkų kūrybiškumą ir inovatyvumą, paskatinant ir kitus miško savininkus geriau tvarkytis savo miško valdose“, – sakė Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovas Nerijus Kupstaitis.

Visoje Lietuvoje nepralenkiamas buvo ir pirmąją vietą laimėjo Antanas Tarvydas iš Tauragės rajono. Mažųjų miško savininkų (plotas iki 5 ha) kategorijoje pirmoji vieta atiteko Audriui Vėgėlei iš Panevėžio, antroji – Alvydui Vakauskui (Alytaus r.), trečioji – Genadijui Vorobjovui (Jonavos r.)

Tarp stambesnių miško savininkų (5 ha ir daugiau) geriausiai tvarkoma pripažinta Algirdo Gauriliaus miško valda (Telšių r.). Nuo jo nedaug atsiliko Dalius Paulavičius (Kėdainių r.), o trečiuoju tarp geriausiųjų šioje kategorijoje tapo Jonas Klusius iš Biržų rajono.

TARP ĮMONIŲ AUKŠČIAUSIAS ĮVERTINIMAS SKIRTAS K. ŠIAULIO INDIVIDUALIAI ĮMONEI IŠ ELEKTRĖNŲ SAV., bendrovėms „Romalsa“ iš Rietavo r. ir „Arvedita“ iš Ukmergės r. atiteko antroji ir trečioji vieta.

Išrinkti ir apskričių nugalėtojai: Alytaus apskrityje – bendrovė „Miškų pirkimai“, Kauno apskrityje – Valdas ir Irena Pociai, Klaipėdos – Saulius Žebrauskis, Marijampolės – Vytautas ir Vidutė Mielkaičiai, Panevėžio – Henrikas ir Albinas Skrebės, Telšių – Juozas Ričkus, Utenos – Vladas Dainys, Vilniaus – Gintautas ir Daiva Zinkevičiai.

Renkant pavyzdingiausiai besitvarkančius miško savininkus dėmesys skiriamas valdos riboms ir riboženkliams, pagrindiniams ir ugdomiesiems miško kirtimams, želdiniams ir žėliniams, sanitarinei miško būklei, infrastruktūros įrenginiams, nemedieniniam miško naudojimui. Papildomi balai pridedami už išskirtinius sprendimus ir rezultatus.

Tradiciškai konkurso rezultatai apžvelgti Vilniuje vykusioje konferencijoje „Miškas – žmogui, žmogus – miškui“, kurią organizavo Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija kartu su Aplinkos ministerija. Joje aptartos svarbiausios praėjusių metų miškų sektoriaus aktualijos ir perspektyvos.

Iškilmingo renginio metu koncertavo Vilniaus folkloro ansamblis „Nalšia“, gyvuojantis virš keturiasdešimties metų. Vadovė Audronė Vakarinienė.

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų