Apdovanota geriausia Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė

Visuomenės sveikatos klausimai pastaraisiais metais tapo ypač aktualūs. Pandemija išryškino sveikatos prevencijos, higienos įpročių, infekcijų valdymo svarbą. Norėdama atkreipti dėmesį į visuomenės sveikatos svarbą ir ja besirūpinančių specialistų darbą, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) jau penktąjį kartą surengė „Metų specialisto“ apdovanojimus.

„Dėl šiemet susiklosčiusios ekstremalios situacijos negalime organizuoti iškilmingo apdovanojimų renginio, tačiau pati apdovanojimų reikšmė šiemet dar didesnė. Juk savivaldybių visuomenės sveikatos specialistai jau visus metus greta įprastinio rūpinimosi gyventojų sveikata aktyviai talkina ir kovoje su pandemija, tad nusipelnė deramo įvertinimo ir nuoširdžiausių mūsų visų padėkų“, – sako SVSBA Tarybos pirmininkė Neringa Tarvydienė.

Elektrėnų savivaldybės geriausiu metų specialistu tapo Ieva Jarašienė, įvertinta už tai, kad 6 mėnesius talkino Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui Medininkų pasienyje vykdant Lietuvos Respublikos sienos apsaugos medicininę – karantininę kontrolę dėl COVID-19 ligos sienos kirtimo punkte Medininkai; nuo Elektrėnų mobilaus punkto įsteigimo pradžios dirba komandos koordinatoriumi kartu su medikais atliekant gyventojų testavimą dėl COVID-19 ligos; inicijuoja ir rengia projektus, skirtus finansuoti patrauklias veiklas jaunimui; organizuoja ir įgyvendina Ankstyvosios intervencijos programą Elektrėnų savivaldybėje; aktyviai bendradarbiauja su Elektrėnų savivaldybės jaunimo organizacijomis. Jai kovo 9 d. apdovanojimą įteikė Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius ir Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Kartenienė.

„Supratau, kad labai svarbu pasirinkti tokią profesiją, kuri teiktų džiaugsmo užsiimama veikla, nes kai darome tai, ką sugebame, tuomet galime save realizuoti, lengviau pasiekti norimų rezultatų. Bet svarbiausia viską daryti nuoširdžiai ir atsakingai, nebijoti iššūkių. Įrodymas, kad esi svarbi, yra matomas darbas, pastangos! Ir esi vertinamas!“ – džiaugėsi apdovanojimą atsiėmusi Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro metų specialistė Ieva Jarašienė.

„Metų specialisto“ rinkimai vyksta net 47 visuomenės sveikatos biuruose. Kandidatus gali siūlyti kiekvieno VSB darbuotojai ir vadovai, o taip pat asociacijos tarybos nariai – svarbu, kad teikimas apdovanojimui būtų motyvuotas. Renkant geriausius metų visuomenės sveikatos specialistus atsižvelgiama į jų veiklą nacionaliniu, regioniniu ar savivaldybės mastu.

„Neabejojame, kad „Metų specialisto“ apdovanojimai naudingi ne tik mūsų biurams, bet ir gyventojams. Juk puikiai dirbantis, motyvuotas visuomenės sveikatos specialistas kuria daugiau pridėtinės vertės vietos bendruomenei. Džiaugiamės, kad konkurencija kasmet auga – vadinasi, ir mūsų specialistai kasmet tobulėja“, – teigia Asociacijos Tarybos pirmininkė.

Visuomenės sveikatos biurų tikslas – stiprinti pirminę visuomenės sveikatos priežiūrą savivaldybių lygmenyje, skatinti kokybiškų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams, motyvuoti gyventojus aktyviai rūpintis savo sveikata bei ligų prevencija. Visuomenės sveikatos biurų asociacija vienija 47 savivaldybių visuomenės sveikatos biurus.<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų