Angelų sargų diena Elektrėnuose

Rugsėjo 30 d. Elektrėnuose buvo paminėta Angelų sargų diena. Profesinę šventę gausus policijos pareigūnų būrys pradėjo šv. Mišiomis Semeliškių Šv. Lauryno bažnyčioje. Šv. Mišias aukojo, homiliją pasakė ir policijos pareigūnus pasveikino parapijos klebonas Gediminas Mieldažis. Ta proga Elektrėnų policijos komisariato salėje vyko oficialioji renginio dalis, buvo įteikti apdovanojimai nusipelniusiems policijos pareigūnams.

Silvija BIELSKIENĖ

 

Oficialiojoje renginio dalyje dalyvavo: Elektrėnų savivaldybės Administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, Seimo narė Silva Lengvinienė, Elektrėnų savivaldybės seniūnijų seniūnai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Elektrėnuose Aldutė Jaseliūnė ir vyriausioji specialistė Neringa Bubelevičienė, Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Jonas Chveduk, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas, Šaulių sąjungos atstovas, AB „Ignitis gamyba“ atstovas Tomas Alekna, Policijos veteranai – Dainius Kochanskas, Gintaras Jančiauskas, Arūnas Morkūnas.

Elektrėnų policijos komisariato viršininkas Almantas Lukša, kreipdamasis į susirinkusiuosius, prisiminė praeitų metų spalio 2 dienos minėjimą, kai visas dėmesys buvo sutelktas į COVID-19, į nelegalią emigraciją. O dabar bendraujama karo Ukrainoje kontekste. Ir pažymėjo, kad turime jaustis labai laimingi ir džiaugtis tuo, ką turime. Tuo pačiu pasidžiaugė, kad pagal apklausų rodiklius, gyventojai labai pasitiki policija, ir pasitikėjimo procentas tik auga. Pasak viršininko, tai neatsirado šiaip, staiga, tai visų pareigūnų kasdienio darbo rezultatas. Kiekvienas uniformuoto pareigūno susitikimas su neinformuotu žmogumi palieka tam tikrą įspūdį tam žmogui. „Tik nuo mūsų darbo priklauso, koks bus tas informuoto pareigūno įspūdis, ar galėsime padėti, ištiesti ranką, nes žmogus čia ateina su savo problemomis, todėl turime būti korektiški, turime padėti, turime šypsotis, nes toks mūsų darbas, tokia mūsų misija. Patys ją pasirinkome.“ Ir pasidžiaugė kolektyvu, „kuris šiais metais keičiasi, kuris jaunėja, tikiuosi, tobulėja, tikiuosi, mūsų savivaldybės gyventojai yra saugūs. Labai džiaugiuosi, kad galiu stovėti prieš jus, man su jumis labai malonu kartu dirbti“. Pasveikinęs kolegas profesinės šventės proga, visiems palinkėjo noro tobulėti, noro daryti gerus darbus, o pareigūnų šeimoms palinkėjo ištvermės, stiprybės... „Linkiu visada prisiminti, kokia mūsų misija, kam vilkime uniformas, ką mes darome, ko mes siekiame, ką veikiame, kad su uniforma išeiti į gatvę būtų pasididžiavimas.“ Ir padėkojo visiems už tarnybą. Ypač dėkojo rėmėjams – pilietiškiems gyventojams, kurie padeda, kurie tampa aktyvesni ir teikia daugiau informacijos apie pažeidimus. Dėkojo Elektrėnų savivaldybei, socialiniams partneriams, visiems, kas buvo, padėjo, dirbo. „Viskas yra visų mūsų rankose, ir tik dirbdami kartu ir stengdamiesi dėl mūsų gyventojų saugumo galime pasiekti vis daugiau ir daugiau“, – viltingai pasisakymą baigė komisaras ir perėjo prie kitos dalies – prie apdovanojimų, kuriuos pats ir įteikė.

 

Įteikti apdovanojimai

 

Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu Angelų sargų dienos proga reiškia padėką komisarui Rimvydui Karpičiui, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiajam tyrėjui.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko įsakymu Angelų sargų (Policijos) dienos proga už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“ apdovanoja komisarą Vytautą Jachimavičių, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiąjį tyrėją.

Trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanoja komisarę inspektorę Gretą Sakaliūnienę, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresniąją tyrėją.

 

Įteiktos padėkos

 

Inspektorei Sandrai Rakickajai, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyresniajai tyrėjai;

Viršilai Mantui Valavičiui, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiajam patruliui;

Inspektorei Gabrielei Partikaitei, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjai;

Inspektorei Anai Roščenkovai, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjai;

Suteikia papildomas 3 mokamų atostogų dienas komisarei Erikai Venskutonienei, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiajai tyrėjai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato viršininkas reiškia padėką:

Už ryžtingą, drąsų ir pilietišką poelgį ginant silpnesnį – Viktorijai Jovaitei.

Viktorija, pamačiusi kad gatvėje mušamas senyvo amžiaus vyras, neliko abejinga, paskambino bendruoju pagalbos telefonu ir, negana to, drąsiai stojo ginti nuo chuligano.

Už atsakingą požiūrį, pilietišką elgesį ir pagalbą policijai – Ritai Petrauskienei.

Rita taip pat nebuvo abejinga, kai pamatė sprunkantį vagį iš Elektrėnų vaistinės. Tik jos dėka nusikaltėlis iškart buvo surastas ir sulaikytas. Ritos pilietiškas poelgis padėjo atskleisti ne tik šį nusikaltimą, bet tuo pačiu ir narkotinių medžiagų vagystę iš Elektrėnų ligoninės.

Už glaudų bendradarbiavimą ir aktyvią prevencinę veiklą Kietaviškių progimnazijoje – Justinai Slobožanienei.

Už pilietinę iniciatyvą ir reikšmingą pagalbą pandemijos metu – Lietuvos Šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Elektrėnų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo 1001-ajai kuopai.

Šauliai be jokio atlygio, nepabūgę šalčių, palikę savo šeimos narius per šventes, savaitgaliais, nakties metu kartu su policijos pareigūnais stovėjo postuose, kai pandemijos metu buvo ribojamas asmenų judėjimas tarp miestų.

Už nepriekaištingą darbą ir gerus darbo rezultatus – Neringai Slankauskienei.

Už aktyvią prevencinę veiklą – Elektrėnų policijos rėmėjui Gintarui Vanagui.

Už aktyvią pagalbą prevencinių renginių ir akcijų metu – Elektrėnų jaunajai policijos rėmėjai Rusnei Kirkliauskaitei.

LR Seimo narė dr. Silva Lengvinienė Angelų sargų dienos proga už profesionalumą, pasiaukojimą, ryžtą bei suteikiamą paramą žmonėms išreiškė padėką Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato viršininkui Almatui Lukšai bei komisariato darbuotojams: Rimvydui Bagdonui, Marinai Prekerienei, Virginijai Jagelienei.

***

Gerbiami Lietuvos policijos pareigūnai,

sveikinu Jus profesinės šventės proga. Angelų sargų diena – tai proga Jums dar kartą pajusti vienybę ir bendrystę su kolegomis, su kuriais dalinatės tarnybos vargais ir džiaugsmais. Tačiau kartu tai – ir priminimas Lietuvos žmonėms apie niekada nesiliaujančią Jūsų sargybą.

Nuo Lietuvos policijos pareigūnų veiksmų tiesiogiai priklauso ir visuomenės stabilumas, ir daugelio Lietuvos piliečių saugumas. Būtent Jūs dažniausiai susiduriate su didžiaisiais mūsų visuomenės skauduliais. Rūpinatės viešąja tvarka, prireikus gelbėjate gyvybes, užkertate kelią įstatymo pažeidimams, kovojate su organizuotu nusikalstamumu. Vykdydami savo pareigą – saugoti ir ginti – neretai patiriate pavojų ir iššūkių, kurie sunkiai įsivaizduojami Jūsų draugams ar kaimynams.

Apie Jūsų pasiekimus geriausiai liudija tai, kad Lietuvos policija per 32 atkurtos Nepriklausomybės metus tapo viena geriausiai vertinamų šalies institucijų. Mūsų žmonės ją gerbia ir pasitiki. Nepaprastai svarbu, kad Lietuvos policijos vadovybė ir visi pareigūnai bei darbuotojai toliau keltų sau aukščiausius reikalavimus, siektų prisitaikyti prie kintančios realybės ir tobulėti.

Angelų sargų dienos proga linkiu, kad kiekvieno iš Jūsų tarnyba būtų kelias į prasmingai nugyventą gyvenimą. Ir toliau tvirtai, kantriai bei išmintingai vykdykite savo pareigą. Tegul Jus lydi didžiausia sėkmė!

LR Prezidentas Gitanas Nausėda

 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų