Abromiškių kaimo gyventojams nerimą kelia kaimo ateitis

Liepos 8 d. Abromiškėse vyko kaimo gyventojų ir Elektrėnų savivaldybės administracijos atstovų susirinkimas, kurio metu Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius ir Elektrėnų savivaldybės administracijos Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Arūnas Butrimavičius pristatė Abromiškių kaimo teritorijos pakeitimo ir prijungimo prie Elektrėnų miesto teritorijos projektą. Pagal

Abromiškių kaimo gyventojams nerimą kelia kaimo ateitis

 

Liepos 8 d. Abromiškėse vyko kaimo gyventojų ir Elektrėnų savivaldybės administracijos atstovų susirinkimas, kurio metu Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius ir Elektrėnų savivaldybės administracijos Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Arūnas Butrimavičius pristatė Abromiškių kaimo teritorijos pakeitimo ir prijungimo prie Elektrėnų miesto teritorijos projektą. Pagal projektą, Abromiškių kaimas būtų skirstomas tarsi į tris dalis: Dvaro ir Sanatorijos gatvės liktų Abromiškių kaime, dalis Sanatorijos g., Vilties ir Beržų gatvės priklausytų Elektrėnų miestui, o Gėlių g. (kitoje pusėje autostrados) – kaimo teritorijoje. Abromiškių kaimo gyventojai pareiškė aiškią nuomonę ir siekį išlaikyti esamą Abromiškių kaimą. Gyventojai nerado nė vienos teigiamos priežasties tapti miesto gyventojais, priešingai – atsirastų daug neigiamų dalykų: padidėtų žemės mokestis, daliai gyventojų atsirastų mokėtinas nekilnojamojo turto mokestis, ūkininkai negalėtų dalyvauti Lietuvos kaimo plėtros programose (parama smulkiesiems, jauniesiems ūkininkams, žemės ūkio valdų modernizavimas, parama bitininkystės sektoriui bei kt. pagal projektus, kuriuos skelbia Nacionalinė mokėjimo agentūra), Aplinkos apsaugos ministerijos projektuose (asbestinių stogų, katilų keitimo, saulės energijos gamyba ir kt.), negautų tiesioginių išmokų už dirbamą žemę, auginamus gyvulius (taip pat netektų dalies arba visų savo pajamų),                                                          prarastų galimybę dalyvauti verslo projektuose, kuriuos skelbia Nacionalinė mokėjimo agentūra, Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupė, Elektrėnų savivaldybės smulkiojo verslo ir kaimo plėtros programoje, kurie skirti kaimo gyventojams, kitas investicijas, kurios skirtos kaimo gyventojams ir teritorijoms gerinti. Būtų padaryta didelė žala žmonėms, kurie jau yra gavę paramą ir privalo vykdyti įsipareigojimus išlaikyti žemę savo nuosavybėje, valdos centrą išlaikyti Elektrėnų sav., deklaruoti ne mažesnį žemės plotą,                                                            o jauni tėveliai netektų galimybės vesti vaikus į pailgintą grupę mokyklose, nes pirmenybė teikiama kaimo gyventojams.

Gyventojai taip pat priminė, kad vandentvarkos ir nuotekų sistemos įrengimo projektas įgyvendintas siekiant pagerinti sąlygas kaimo gyventojams, norint pritraukti kuo daugiau žmonių gyventi kaime.

Abromiškių kaime iki šiol veikia viena iš pirmųjų savivaldybėje įsteigta kaimo bendruomenė. Tai aktyvūs žmonės, nuolat rengiantys ir dalyvaujantys projektuose, organizuojantys renginius, į kuriuos pritraukia žmonių iš visos Lietuvos, telkiantys vietos žmones, o naujasis kaimo teritorijos perskirstymo projektas priešina bendruomenės žmones.

Ne mažiau svarbi ir kaimo istorija. Rašytinė Abromiškių kaimo istorija prasideda kartu su dvaru, kai 1571 m. Abrahamas Poniatovskis šioje vietovėje, aukščiausioje pelkėtos teritorijos vietoje, pasistatė pirmuosius dvaro rūmus ir apsigyveno kartu su savo žmona Ona Gryniūte-Poniatovskiene. Abromiškių kaimas turi svarbią istorinę reikšmę visai Elektrėnų savivaldybei. Abromiškių dvaro sodybos kompleksas yra įtrauktas į Kultūros paveldo registrą ir yra saugomas valstybės.

Naikindami kaimą naikiname save ir savo istoriją, todėl mūsų tikslas yra išsaugoti Abromiškių kaimą, jo istoriją ir jo žmones. Mes tikime, kad vietos valdžia, Elektrėnų savivaldybės tarybos nariai mus išgirs, supras ir priims kaimo žmogui svarbų ir palankų sprendimą. Mes norime, kad išliktų esamas Abromiškių kaimas.

Elektrėnų miesto gyventojau, jei nesi abejingas Lietuvos istorijai ir kaimo žmogui, kviečiame mus palaikyti.

Abromiškių kaimo bendruomenė<- Grįžti į atgal