2020 METAI GILUČIŲ SENIŪNIJOJE, arba DUOTUS PAŽADUS REIKIA TESĖTI

Verčiame pirmuosius 2021-ųjų metų darbų puslapius, tad glaustai prisiminkime, kokie seniūnijoje buvo 2020-ieji.

Bendroji informacija, viešasis ūkis ir keliai

Džiugu, kad, 2021-01-01 duomenimis, bendras gyventojų skaičius Gilučių seniūnijoje didėjo. Turime 513 gyventojų. Seniūnijos administracijoje dirba ir paslaugų teikimu gyventojams rūpinasi 6 darbuotojai. Organizuodami darbus ir priimdama sprendimus pagalbos visuomet sulaukiu iš trijų seniūnijos seniūnaičių. Seniūnijoje taip pat veikia Elektrėnų pradinės mokyklos Gilučių skyrius, Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos filialas, dirba Elektrėnų kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė ir socialinio darbo organizatorė, organizuojamas mobilus darbas su jaunimu. Seniūnijos teritorijoje patruliuoja policijos pareigūnai. Bendradarbiaujant su visomis organizacijomis, pavyksta pasiekti geriausią rezultatą.

Seniūnijos teritorijoje yra Kalninių Mijaugonių, Gilučių, Strošiūnų ir Mijaugonių (neveikiančios) kapinės, kurios kasmet yra tvarkomos ir prižiūrimos, t. y. teritorijos šienaujamos ne mažiau nei 4 kartus, organizuojamas lapų išgrėbimas, pavojų keliančių medžių genėjimas/pjovimas. 2019 m. suskaitmeninus kapines (kasmet aktualizuojame kapaviečių nuotraukas), tapo patogesnis leidimų laidoti išdavimas, o artimieji virtualiu būdu gali aplankyti kapavietes. Džiugu, kad kiekvienose kapinaitėse palikti bendro naudojimo grėbliukai ir laistytuvai visą sezoną buvo naudojami kapinių lankytojų ir niekas jų „nepasiskolino“ ilgesniam naudojimui. Keletą vasarų iš eilės buvusi sausra išdžiovino Gilučių kapinėse esantį šulinį. Sulaukėme ūkininko S. Stirnos pagalbos, kuris paskolino vandens talpyklą, kapinių lankytojams buvo sudarytos sąlygos patogiai pasiekti ir naudotis vandeniu laistymui. Aktuali išlieka kitų – ne kapinėse susidariusių atliekų problema, tačiau dėka neabejingų gyventojų, pavyko sudrausminti ne vieną pilietį, metantį tokias atliekas į šalia kapinių esančius konteinerius.

Visus metus prižiūrėtos viešosios seniūnijos teritorijos, vietinių kelių pakelės, priešgaisriniai tvenkiniai, t. y. atlikti šienavimo, lapų tvarkymo, krūmų kirtimo, šiukšlių rinkimo darbai. Tvarkyta Kalninių Mijaugonių piliakalnio teritorija. 2020 metais atnaujinti seniūnijoje esantys informaciniai stendai.

Atliktas kelių su žvyro danga profiliavimas autogreideriais. Supiltas išlyginamasis sluoksnis iš smėlio ir žvyro mišinio seniūnijos žvyrkeliuose. Įrengtas tęstinis asfaltinės dangos išlyginamasis sluoksnis Alytaus gatvės atkarpoje, suremontuota Pušyno ir Liepų gatvių danga. Valyti ir prižiūrėti vietinės reikšmės keliai 2019–2020 m. žiemą.

Džiaugiuosi, kad bent dalinai išspręsta Gilučių k. gyventojams aktuali problema – šlampantys sklypai. Rugsėjo–lapkričio mėnesiais atlikus darbus, įrengta paviršinio vandens surinkimo sistema. Tikimės, kad ateityje ir likusieji sklypai (šiuo metu neužstatyti) bus prijungti prie sistemos.

 

Švietimas, kultūra ir bendruomeninis gyvenimas

Ugdymas Gilučių skyriuje vyksta jungtinėje klasėje bei ikimokyklinėje grupėje. Vaikai taip pat aktyviai dalyvauja ir kultūrinėse veiklose. 2020 m. dėl susidariusios padėties šalyje dalis renginių ir veiklų persikėlė į virtualią erdvę, o panaikinus karantiną, jie vyko kultūros klubo salėje ir kitose seniūnijos vietose. Renginių akimirkas galite rasti:

https://www.facebook.com/106640624336648/videos/449915463062759.

2019 m. kultūros klubo salėje buvo atliktas remontas, o 2020 m. įrengta oro vėdinimo sistema, kuri sudarys komfortiškas sąlygas renginiuose besilankantiems gyventojams. Nuo 2020 m. įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą ,,Laisvalaikio ir poilsio erdvės sukūrimas Gilučių kaime“ pastatytoje lauko scenoje pradėti rengti renginiai, o naujoje vaikų žaidimų erdvėje laiką leidžia tiek mokyklos, tiek visos seniūnijos vaikai. Krepšinio entuziastai aktyviai sportuoja šiuolaikiškoje krepšinio aikštelėje. Džiaugiuosi aktyvia Gilučių bendruomene, kurios iniciatyva vyksta daug įdomių veiklų vietos gyventojams, o įgyvendinus projektą „Sporto zonos sukūrimas Gilučiuose“, įrengtas lauko treniruoklių kompleksas. Šiuo metu aktyvų ir ramų poilsį seniūnijos laisvalaikio ir sporto erdvėse gali rasti ir jauni, ir vyresnio amžiaus gyventojai.

Pandemijos metais dėmesys buvo skiriamas nepasiturintiems, vienišiems asmenims. Bendradarbiaujant su asociacija „Ištiesk gerumo ranką“, padedant vietos savanoriams, kartu lankėme asmenis, vežėme maisto produktus. Kalėdų Senelio dovanos pristatytos beveik 70-iai vaikų (iki 10 metų). Dėkoju Užimtumo didinimo programos dalyviams ir asmenims, vykdžiusiems visuomenei naudinga veiklą, kurie savo darbu prisidėjo prie seniūnijos viešųjų teritorijų tvarkymo.

 

Planai ir problemos

Be einamųjų kasmetinių darbų, įvertinus būsimą biudžetą, 2021 m. norėtųsi įrengti autobusų stotelę su paviljonu Gabriliavoje. Planuojama pakeisti nusidėvėjusius ar pastatyti naujus kelio ženklus. Peržiūrėjus kaimų ribas, įrengti kaimų/gatvių pavadinimų lenteles. Pagal galimybes rūpintis vietinių kelių (asfalto danga ir žvyro) priežiūra. Žinomi gyventojų lūkesčiai dėl Kalninių, Piliakalnio, Tujų, Liepų (dalies) gatvių asfaltavimo darbų ir nuotekų/vandentiekio įrengimo Gilučiuose bei Gabriliavoje. Viliuosi, kad jie bus įtraukti į savivaldybės infrastruktūros planus bei biudžetą ir įgyvendinti netolimoje ateityje. Norėtųsi, kad karantinas ilgai nesitęstų ir galėtume vėl akis į akį su gyventojais susitikti kultūriniuose renginiuose ar kitose veiklose, kurių šiais metais turėtų netrūkti.

Tikiuosi, kad savo darbu, gal kartais ir žodžiu tiek aš, tiek visas seniūnijos kolektyvas padedame Jums, mielieji Gilučių seniūnijos gyventojai, spręsti savo ir vietos bendruomenei aktualias problemas.

Gyvenkime bendrystėje, vardan Gilučių krašto!

Seniūnė

Kristina VITARTĖ<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų