Praktiškos ir naudingos dovanų idėjos: ką padovanoti vaikui?

Artėja vaiko gimtadienis, Kalėdos, krikštynos ar kita, itin svarbi proga? Pritrūkote idėjų, ką padovanoti savo ar draugų, artimųjų vaikui? Nesibaiminkite, jūs tikrai ne vieni. Dažnas susiduria su bėdomis, kai kalba pasisuka apie dovanas vaikams.

Visi vaikai skirtingi, jie domisi ir mėgsta skirtingus dalykus. Tad, ir išsirinkti tai, kas vaikui patiktų ir tuo pat metu teiktų naudą, jį lavintų ir mokytų, gali būti tikrai sudėtinga, o su sunkumais susiduria net ir patys vaikų tėvai. Dovanos vaikams visiškai priklauso ne tik nuo vaiko pomėgių, bet ir nuo amžiaus, turimų įgūdžių. Kuo nustebinti vaiką, kokią dovaną išrinkti ir į ką atsižvelgti renkantis? Būtent tai ir aptarsime šiame straipsnyje. 

Lavinančios ir edukacinės dovanos - praktiškas ir naudingas pasirinkimas 

Ko gero, niekas neleis sumeluoti, kad geriausios dovanos vaikams yra tos, kurios ne tik garantuoja smagius žaidimus,  bet ir kažko moko. Dažniausiai, vaikams, įvairiomis progomis, yra dovanojami įvairiausi, skirtingi žaislai. Vieni iš jų yra paprasti, standartiniai ir dažnam niekuo ypatingi žaislai, kiti, tuo tarpu, gali lavinti, edukuoti ir mokyti vaikus naujų dalykų ir įgūdžių. Būtent pastaruosius ir rekomenduojama dovanoti, siekiant, kad dovana būtų panaudojama praktiškai, teiktų akivaizdžią naudą vaikui. Prie lavinančių, edukacinių dovanų galime priskirti ne tik lavinamuosius žaislus, kurie, dažniausiai, kalba, dainuoja ar juda, bet ir įvairius lavinančius, vaikiškus žaidimus. Puikus pavyzdys yra dėlionės, kortelių žaidimai. Taip pat, prie lavinančių dovanų galime drąsiai priskirti ir įvairius konstruktorius. Pavyzdžiui, LEGO konstruktoriai, kurių itin didelį pasirinkimą galima rasti varle.lt svetainėje: https://www.varle.lt/i/lego, ne tik leis vaikui smagiai praleisti laiką statant įvairius statinius ar figūras, bet ir lavins smulkios motorikos, erdvinio mąstymo, paprastąsias, bendrines fizikos žinias bei įgūdžius. Daugybės edukacinių ir lavinamųjų žaislų bei dovanų pasirinkimas garantuoja, kad kiekvienas ras tai, kas vaikui bus naudingiausia. 

Knygos - klasikinė, bet gera dovana 

Nežinote, ką padovanoti vaikui, kuris, regis, turi viską? Knyga ar knygos - visada yra puiki išeitis. Turbūt nereikia labai išsiplėsti apie knygų naudą, kurią jos teikia ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Jos lavina ne tik kūrybiškumą, vaizduotę ir kitus įgūdžius, bet ir moko. Vaikiškos knygos, įvairios pasakos ir istorijos padės vaikui persikelti į magišką pasakų pasaulį, įsijausti į herojų ir veikėjų gyvenimus ir istorijas. Negana to, tinkamai pasirinktos vaikiškos knygos leis vaikui mokytis apie jausmus, jų atpažinimą, išreiškimą. Taip pat, tai gali būti ir puikus vaikams būdingų problemų sprendimo ir suvokimo būdas. Iš knygų vaikas galės mokytis apie draugystę, dalybas ir bendravimą. Na, o pasiekęs tinkamą amžių, tas pačias knygas, kurias gavo dovanų anksčiau, vaikas galės naudoti kaip priemones, mokymuisi skaityti. Na, o skaitymas lavina smegenų veiklą, loginį mąstymą, kalbines, rašybos žinias ir įgūdžius. Tad, vienareikšmiškai galime teigti, kad knygos yra vienos iš geriausių dovanų, kurias galima padovanoti vaikui. 

Vaikiškos transporto priemonės - vaiko fiziniam aktyvumui palaikyti 

Labai svarbu, kad vaikas augdamas ne tik lavintų savo įgūdžius, bet ir būtų pakankamai fiziškai aktyvus. Dėl šios priežasties, vaikiškos transporto priemonės gali tapti puikia ir naudinga dovana. Pavyzdžiui, triratukai, balansiniai dviračiai, paspirtukai vaikams leis vaikui ne tik daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore, bet ir skatins judėti, stiprinti raumenis, gerinti fizinę būklę. Naudinga paminėti ir tai, kad gavęs dovanų dviratį ar paspirtuką, vaikas ne tik bus fiziškai aktyvus, bet ir mokysis išlaikyti pusiausvyrą, lavins koordinaciją, o taip pat, susipažins su eismo taisyklėmis ir pan. Žinoma, kartu su dviračiais, paspirtukais ar riedučiais bei kitomis transporto priemonėmis turėtų būti dovanojami ir jiems tinkantys, saugumą garantuojantys priedai. Pavyzdžiui, šalmas, antkeliai, alkūnių apsaugos. Šie priedai garantuos ne tik linksmus ir šaunius, bet ir saugius pasivažinėjimus. 

Tinkama dovana leis vaikui jaustis laimingam ir mylimam. Jei ieškote geros ir tinkamos dovanos vaikui, siūlome apsilankyti varle.lt svetainėje, kur rasite itin platų ir įvairių dovanų vaikams bei įvairių kitų prekių pasirinkimą. Čia visada žemos kainos!
<- Grįžti į atgal