PATARIMAI, KAIP PADIDINTI DARBUOTOJŲ PRODUKTYVUMĄ

Jei kolektyve trūksta darbuotojų, kurie būtų patenkinti esamomis darbo sąlygomis ir tikėtų savo veiklos perspektyvumu, tokia komanda gali žlugti. Ko turėtų imtis tokios įmonės vadovas, kad ženkliai pagerintų ne tik darbuotojų, bet ir viso vykdomo verslo produktyvumą?

Kas skatina bendrystę ir tuo pačiu palengvina darbą?

Labai daug naudos atneša kolektyvo bendradarbiavimui tobulinti pritaikomos išmaniosios technologijos – tai komunikacijos palengvinimui skirtos programėlės. Jos praverčia tiek dirbant biure, tiek nuotoliniu būdu, nes geriau nei elektroninis paštas padeda bendrauti tarpusavyje, garantuoja praktiškesnį ir spartesnį iškilusių nesklandumų sprendimą.

Daugiau pozityvo, o ne priekaištavimo

Netikęs sprendimas yra daug laiko skirti darbuotojų „prausimui“, kai šiems prikaišiojamos padarytos klaidos ir labai menkai kalbama apie būdus, kaip tų klaidų išvengti. Nors savalaikis klaidų nustatymas iš dalies prisideda prie bendro darbo produktyvumo gerinimo, tačiau kur kas labiau teigiamą poveikį tam duoda priminimai apie tai, ką darbuotojams pavyko nuveikti sėkmingai ir pasiūlymai, kaip būtų galima dar sėkmingiau dirbti.

Nepatariama drausti darbuotojams naudotis socialiniais tinklais

Darbinė įtampa ne tik padeda susikaupti, bet tuo pačiu per ilgą laiką smarkiai išsekina, todėl nedidelės apsilankymo socialiniuose tinkluose pertraukėlės leidžia trumpam išsklaidyti psichologinį nuovargį. Anot atliktų mokslinių tyrimų, tie darbuotojai, kurie darbo metu atranda laiko trupinėlį pasinaudoti socialiniais tinklais, vienu metu sugeba atlikti daugybę skirtingų užduočių ir išlieka produktyvesni už tuos, kuriems nepalikta laiko atsipalaidavimui nuo darbinės įtampos.

Ne tik atlyginimo dydis svarbu

Kas mano, jog vien didesnis atlyginimas yra pagrindinis skatinimo kuo geriau dirbti varikliukas. Pasaulinė praktika rodo, jog darbuotojų pasitenkinimą darbu padidina ir tai, kai darbdavys nevengia pasirūpinti ir savo darbuotojų laisvalaikio organizavimu, sveikata ir visokeriopa gerove, sveiku psichologiniu klimatu. Darbuotojams daug džiaugsmo suteikia visos priemonės, kurios skirtos kokybiškai leisti laisvalaikį, mėgautis sveikatingumo ir grožio procedūromis ir pan.

Kas gali būti geriau už darbuotojų savivertės puoselėjimą?

Jei darbuotojui ir nelabai sekasi, verčiau jį kukliai pagirti ir nevengti rodyti kuo daugiau pagarbos, tada darbuotojas jausis saugiau ir dirbs produktyviau. Kad darbuotojas jaustųsi patogiai, pravers ir patogi, reguliuojama kompiuterio kėdė biurui, kuri irgi prisidės prie darbuotojo produktyvumo gerinimo.

<- Grįžti į atgal