Įdomybės

2015 m. birželio 1 d.
Aktyviai bendraudami socialiniuose tinkluose, vaikai ir paaugliai kartais susiduria su patyčiomis ir kita nemalonia patirtimi. "Vaikų linija“ ir "Teo“ parengė rekomendacijas į dažniausiai paauglių pateikiamus klausimus apie sunkumus "Facebook“ tinkle.
2015 m. gegužės 29 d.
Psichologų teigimu, šeima yra pagrindinė socialinė institucija, kurioje auga, bręsta ir ugdosi asmenybė.
2015 m. gegužės 21 d.
Su folkloro tradicija siejami grandininiai laiškai, kuriuos prašoma paskleisti žadant sėkmę ir gąsdinant nesėkmėmis, persikėlė į internetą. Tokių laiškų sužadinti lūkesčiai atveria duris kompiuteriniams virusams.
2015 m. gegužės 18 d.
Gegužės 30 d. Žagarės dvaro rūmuose (Joniškio r.) atidaroma Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) medžioklės ir žvejybos trofėjų paroda "Žagarė 2015“. Trofėjai nacionalinei parodai pristatomi per regionines medžiotojų ir žvejų organizacijas, LMŽD nares.
2015 m. gegužės 18 d.
Ar pastebėjote, jog musė nutūpusi ant išmatų ar maisto, ima trinti "rankomis“? Biologas Liutauras Grigaliūnas juokauja, jog musė džiaugiasi radusi grobį.
2015 m. gegužės 16 d.
Šeštadienį ir sekmadienį, gegužės 16 - 17 d. kačių mylėtojai, augintojai ir veisėjai turės išskirtinę progą sudalyvauti tikrame miauksinčių gražuolių spalvų ir raštų karnavale - prekybos ir laisvalaikio centre "Mega“ vyks tarptautinė kačių paroda. Renginio metu išskirtinis dėmesys bus skiriamas kačių kailiui, vyks specialūs dviejų vyraujančių spalvų (angl. bicolour) bei mažųjų leopardukų - bengalo kačių - varžytuvės.
2015 m. gegužės 14 d.
Lietuvos Raudonasis Kryžius kartu su Europos Sąjungos Kryžiaus draugijomis ragina ES vyriausybes skirti tinkamą dėmesį migrantų krizei Viduržemio jūroje, ieškoti ilgalaikių sprendimų ir tinkamai laikytis tarptautinės teisės įsipareigojimų.
2015 m. gegužės 14 d.
Lietuvos tėvai savo mažamečiams vaikams dažniausiai skiria po 1-2 valandas per dieną, rodo balandį atliktas tyrimas. Tačiau, nors laiko ir skiria, dauguma tėvų pripažįsta neturintys pakankamai žinių bei idėjų, ką tuo metu galėtų veikti su savo vaikais. Šią problemą padės spręsti gegužę startavusi socialinė iniciatyva "Mažųjų ekspertų mokykla“, kuri pasiūlys nemokamą medžiagą ir idėjas kokybiškam tėvų laikui su vaikais.
2015 m. gegužės 11 d.
Amžiną ginčą apie tai, kuris augintinis geresnis - šuo ar katė - Europoje laimi katės, kurių čia yra beveik 90 mln., o šunų - 75 mln. Lietuva išsiskiria šiame žemėlapyje būdama vienintelė Baltijos šalis, patenkanti tarp 9 valstybių, kurių gyventojai dažniau augina šunis.
2015 m. gegužės 5 d.

Lietuviai užsienio interneto parduotuvėse apsipirkinėja vis drąsiau - siuntų iš užsienio skaičius išaugo 23 proc., daugiau nei pusė jų atkeliavo iš Kinijos, pažymi Lietuvos pašto atstovė spaudai Aurelija Jonušaitė. LRT.lt pateikia patarimų, kaip kuo saugiau apsipirkti internetu.

2015 m. balandžio 28 d.

Jau greitai žiūrovus pasieks Lietuvos Raudonojo Kryžiaus inicijuotas filmas, leisiantis iš arčiau susipažinti su mūsų šalyje saugesnės ateities ieškančių pabėgėlių ir migrantų gyvenimu. Audriaus Lelkaičio režisuojama juosta sieks atskleisti, kokią migracijos politiką Lietuva turi šiandien bei kaip atvykus į Lietuvą sekasi gyvenimus kurti nuo karo ar persekiojimo pabėgusiems žmonėms.

2015 m. balandžio 27 d.

Balandžio 25-26 d. Druskininkuose vyko eilinė Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) pavasario Asamblėja, kurioje susirinko virš šimto jaunimo ar su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų.

2015 m. balandžio 23 d.

Vienas iš Kazanėje stovinčių daugiabučių yra labai neįprastas - tvora apjuostame jo kieme nerasime nei vieno po langais pastatyto automobilio. Gal namas dar neapgyvendintas ir laukia pirmųjų pirkėjų? Tai kad ne - visi butai parduoti ir kieme jau krykštauja maži vaikai. Tai kokia šios keistenybės paslaptis?

2015 m. balandžio 22 d.

Havajų universiteto astronomai atrado galbūt didžiausią struktūrą Visatoje - beveik 20 tūkstančių milijardų kilometrų skersmens vadinamąja supertuštumą. Tai - erdvė, kurioje yra kur kas mažiau galaktikų, negu kitur. Mokslininkai sako, kad tai - labai retas reiškinys, kuris gali padėti suprasti daugiau apie Visatos istoriją ir sandarą.

2015 m. balandžio 20 d.

Trečiadienį Europos Komisija (EK) apkaltino "Google“, interneto paieškos ir reklamos gigantą, pažeidusį Europos Sąjungos (ES) konkurencijos taisykles. Išsiųstame kaltinamajame rašte EK konstatuoja, kad "Google“ galėjo piktnaudžiauti savo dominuojančia padėtimi rinkoje, tuo pažeisdama ES konkurencijos įstatymą.