Įdomybės

2014 m. lapkričio 7 d.

Vakarų pasaulyje svastika yra nacizmo sinonimas, tačiau ji tūkstančius metų naudota kaip sėkmės simbolis praktiškai visose pasaulio kultūrose. Ar randant vis daugiau šio ženklo ilgos ikinacistinės istorijos įrodymų, jis kada galės nusikratyti savo neigiamas asociacijas?

2014 m. lapkričio 6 d.

Europoje gyvenančių paukščių šiuo metu yra 421 mln. mažiau, lyginant su padėtimi prieš tris dešimtmečius, o dabartinė aplinkos būklė nepalanki daugeliui įprastų rūšių, sakoma pirmadienį paskelbtoje studijoje.

2014 m. lapkričio 5 d.

Skaitmeninės technologijos keičia mūsų rašymą ir skaitymą. Ar jos keičia ir mūsų protus - o jei taip, į gera ar į bloga?
Dabar skaitome daugiau, nei bet kada anksčiau - pagal vieną tyrimą, tris kartus daugiau, nei 1980 m. Bet skaitome mes kitaip. Apsidairykite keleivių pilname traukinio vagone ir tikriausiai išvysite daugiau skaitytojų, nosis įbedusių į telefonus ar planšetes, o ne laikraščius ar knygas.

2014 m. lapkričio 4 d.

Ebola yra bauginanti, nenuspėjama liga. Beveik 5 000 Vakarų Afrikos gyventojų per naujausią protrūkį mirė nuo jos, o daugiau nei 13  000 žmonių, manoma, užsikrėtė.
Tačiau kol kas problema iš esmės apsiriboja Liberija, Gvinėja ir Siera Leone. Kitose dviejose šalyse, Nigerijoje ir Senegale, susirgimo atvejai užfiksuoti, tačiau dabar Ebolos jose nėra. Demokratinėje Kongo respublikoje buvo kito Ebolos porūšio protrūkis, kuris dabar suvaldytas. Ir nors buvo vienas ligos atvejis Malyje, pac

...
2014 m. lapkričio 3 d.

Sakoma, kad kelias sėkmingų vestuvių link prasideda nuo laimingos nuotakos, o baigiasi jis tobulomis nuotraukomis. Juk išsiskirsčius svečiams ir nutilus muzikai po vestuvių vienas kitam lieka tik jaunieji ir nuotraukos, visa kita laikui bėgant pasimiršta. Tad ką reikia žinoti iš anksto, kad gražiausia jūsų gyvenimo diena būtų įamžinta nepamirštamose fotografijose? Profesionalūs vestuvių fotografų duetai Jūras Duo Photography ir Nakutis Photography sako, jog fotografus užs

...
2014 m. lapkričio 2 d.

Bendrovės "Lockheed Martin" pristatinėti, ko gero, nereikia. Šioje bendrovėje ne vieną dešimtmetį kuriama ir gaminama pažangiausia karinės aviacijos technika. Vienas buvusių jos darbuotojų Boydas Bushmanas prieš savo mirtį internete paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje pasakoja apie tai, kad Žemėje ateiviai egzistuoja, kad jie su mūsų planeta jau užmezgę kontaktą ir kad nežemiškų būtybių buvo ir 51-ajame bendrovės padalinyje. Kontroversiškame pokalbyje buvęs inžinierius taip pat teigia, kad JAV kar

...
2014 m. spalio 31 d.

Baimė yra ištikimiausia kiekvienos naujovės bei išradimo palydovė. Ir nors išmanieji būstai pasaulyje diegiami jau kelias dešimtis metų, šalia protingo namo sąvokos vis dar sklando ir išprotėjusio namo idėja. Beje, labai panašią mintį - apie agresyviai nusiteikusią ir žmones namuose puldinėjančią buitinę techniką - iliustravo fantastinio siaubo filmo "Galutinis tikslas“ ("Final Destination“) režisierius James Wong. Kiek saugūs yra šiuolaikiniai išmanieji namai ir ar jie g

...
2014 m. spalio 30 d.

Nuo tada kai prieš 9500 metų katės pirmą kartą suleido savo aštrius nagelius žmogui į koją, prasidėjo nepakartojama žmonių meilės katėms istorija. Šiuo metu priskaičiuojama, kad pasaulyje kiekvienam šuniui tenka net po 3 kates, tad šių pūkuotų padarėlių populiacijos pranašumas - akivaizdus, tačiau mes vis dar daug ko apie jas nežinome. Vienas svarbiausių klausimų - ką gi pūstauodegės murklės galvoja apie savo šeimininkus?

2014 m. spalio 30 d.

Kai kosminio teleskopo "Hubble“ šių metų balandį užfiksuotas tikrų spalvų kadras pateko į NASA mokslininkų rankas, šie pasijuto taip, lyg į juos kažkas žiūrėtų. Kažkoks didžiulis sferinio pavidalo ciklopas. Mat Didžiojoje raudonoje Jupiterio dėmėje netikėtai atsiradęs juodas vyzdys ją pavertė šaltai stebinčia kosmine 16 000 km skersmens akimi.

2014 m. spalio 29 d.

1986-ųjų sausio 28 dieną - amerikiečių erdvėlaivis "Challenger“ pakilo į dešimtąjį savo skrydį. Netrukus po starto jis sprogo - žuvo visi septyni įgulos nariai. Kviečiame prisiminti šios tragedijos detales ir tuo pačiu atidžiau pažvelgti į pagrindines kosminių skrydžių nelaimes bei jas nulėmusias priežastis.

2014 m. spalio 27 d.
Reguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje privalu sustoti net tik laiku, bet ir vietoje. Jei užsidegus raudonam signalui dėl pavėluoto stabdymo kirsite nubrėžtą "Stop“ liniją, galite gauti baudą.
2014 m. spalio 23 d.

"European Schoolnet“ ir Lježo universiteto tyrimo "Survey of Schools: ICT in Education“ duomenimis, Lietuvos mokytojų pasitikėjimas savo skaitmeniniais gebėjimais yra mažesnis nei ES vidurkis. Tuo tarpu 44,7 proc. tėvų mano, jog būtent naujausių technologijų naudojimas ne tik informatikos pamokose, bet ir mokant kitų dalykų, skatintų vaikų motyvaciją mokytis, parodė programos "Samsung Mokykla ateičiai“ ir elektroninio dienyno TAMO apklausa.

...
2014 m. spalio 23 d.

Spalio 7 d., kai Tarptautinės kosminės stoties (TKS) astronautai darbavosi atvirame kosmose, netyčia buvo nufilmuotas neatpažintas skraidantis objektas (NSO). Jis labai aiškiai matyti filmuojamo vaizdo fone, tarp Žemės ir TKS. Vaizdas Žemėn buvo transliuojamas tiesiogiai.

2014 m. spalio 23 d.

Internete išplatinta daug vaizdo įrašų, kuriuose "McDonald's“ mėsainis praėjus daugybei laiko po jo įsigijimo vizualiai atrodo beveik nepasikeitęs. Dar vieną tyrimą praėjusią savaitę atliko ir naujienų svetainė "Buzzfeed“, kuri savo tinklalapyje paskelbė eksperimento vaizdo įrašą su septyniais mėsainiais iš skirtingų greito maisto restoranų. Kodėl vieni mėsainiai po šio laikotarpio supelijo, o kiti liko beveik sveiki?

2014 m. spalio 22 d.

NASA kosminis zondas "Cassini“ Saturno apylinkėse nufotografavo labai keistos formos kosminį kūną, gluminamai panašų į širšių lizdą. Tačiau kai kosminis aparatas prie jo priartėjo, širšių lizdas jį "pavaišino“ elektros iškrova, rašo "Universetoday.com“.