KODĖL VERTA NAUDOTI KUKURŪZŲ PRODUKTUS?

Kukurūzai į Europą atkeliavo iš Amerikos žemyno dar XV amžiuje, juos iš Peru, kur jie buvo labai populiarūs tenykščių indėnų virtuvėse, pargabeno portugalas jūrininkas Kristupas Kolumbas. Mūsų žemyne jie, kaip augalai, labai greitai prigijo, o iš jų gaminami patiekalai įgavo populiarumą.

Kokiomis medžiagomis yra turtingi kukurūzai?

Kukurūzai  yra labai vertingas ir sveikas maistas, nes jie yra turtingi vitaminais A, B, C ir D, amino rūgštimis, kaliu, kalciu, magniu, geležimi, fosforu ir kitomis organizmui naudingomis medžiagomis. Iš kukurūzų gaminamos kruopos, dribsniai, traškučiai, lazdelės, krakmolas. Vienas iš geriausių kukurūzų gaminių variantų – tai plačiai naudojami kukurūzų miltai.

Ką tokio gardesnio galima pasigaminti iš kukurūzų miltų?

Iš kukurūzų miltų galima iškepti gausybę skanių ir sveikatai nekenkiančių patiekalų. Iš jų kepami maistingi paplotėliai, blynai, bandelės. Visi kukurūzų kepiniai pasižymi lengvumu ir traškumu. O kukurūzų duona gurmanus patraukia savo maloniu ir gomuriui švelniu skoniu. Kukurūzai yra plačiai žinomi visose pasaulio virtuvėse, nes iš jų pagaminti patiekalai yra nekaloringi ir tuo pačiu ilgam laikui suteikia sotumo jausmą. Juos patariama valgyti kaip profilaktinę priemonę nuo galimo antsvorio. Tiesa, jei norite iš kukurūzų išgauti dietinius kepinius, naudokite kuo mažiau cukraus, sviesto ir kiaušinių.  

Kuo kukurūzai pasitarnauja organizmo sveikatos būklės gerinimui?

Kukurūzai pirmiausiai pasitarnauja aterosklerozės ir kraujo spaudimo negalavimų profilaktikai. Kadangi kukurūzų miltuose nėra glitimo, jie kuo puikiausiai tinka naudoti tiems, kurie netoleruoja baltymo, esančio kviečiuose ir kai kuriuose kituose javuose. Užtat juose yra daug skaidulų, kurios sureguliuoja normalią virškinamojo trakto veiklą. Šimte gramų jos sudaro net penktadalį. Būtent dėl tos priežasties kukurūzų miltai neleidžia viduriams užkietėti, o jeigu jie jau yra užkietėję, pašalina šį negalavimą ir sureguliuoja žarnyno veiklą.

Anot medicinos mokslininkų, ši kukurūzų miltų savybė akivaizdžiai sumažina riziką susirgti piktybiniais gaubtinės žarnos navikais. Taip pat nuolatinis kukurūzų miltų vartojimas garantuoja hemorojaus keliamų problemų išvengimą. Šie miltai kaip terapinė priemonė pasitarnauja ir tada, kai sergama kai kuriomis kepenų bei tulžies pūslės ligomis.

 <- Grįžti į atgal