Kaip teisingai ir saugiai naudoti prezervatyvą

Prezervatyvai nėra šimtaprocentinė, tačiau tinkama apsauga nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų (pvz., ŽIV ir hepatito B), jei jie naudojami teisingai. Idealiomis sąlygomis jų Perlio indeksas yra du (tai reiškia, kad tik dvi moterys iš 100 pastotų, jei visus metus naudotų tik šį metodą). Tačiau įprastai naudojant "Perl" indeksas yra 13. Kodėl? Nes daugelis žmonių nežino, kaip teisingai naudoti prezervatyvus.

Pasirinkite prezervatyvą

 

Dauguma parduotuvėse ir vaistinėse parduodamų prezervatyvų yra lateksiniai. Jei jūs (arba jūsų partneris) nesate alergiški lateksui, drąsiai juos pirkite. Jei esate alergiškas, rinkitės poliuretano prezervatyvus (jie šiek tiek brangesni, bet tokie pat veiksmingi).

Rinkoje taip pat yra "natūralių" avies odos prezervatyvų. Daugelyje kontraceptinių priemonių vadovų pažymima, kad jos gali blogiau apsaugoti nuo lytiškai plintančių ligų (LPL), nors tai nėra tinkamai ištirta. Nenaudokite prezervatyvų su spermicidiniu lubrikantu (nonoksinolis-9), kuris turėtų sunaikinti spermatozoidus. Spermicidai gali sudirginti makštį, todėl moteris taps labiau pažeidžiama infekcijų (ir tikrai nenaudingi analinio sekso metu).

Pasirūpinkite, kad prezervatyvas atitiktų dydį (ilgis ir skersmuo nurodyti ant pakuotės). Per didelis gali nulūžti, o per mažas – suplyšti. Jei jums netinka masinėje rinkoje parduodami standartinių dydžių prezervatyvai, ieškokite nišinių prekių ženklų, siūlančių platesnį dydžių asortimentą.

Lubrikantas

 

Jei naudojate latekso prezervatyvus, pamirškite apie tepalų pagrindu pagamintus lubrikantus, nes jie gadina lateksą. Vazelinas, aliejus, riebūs kremai - visa tai gali sukelti prezervatyvo plyšimą. Pasirinkite vandens arba silikono pagrindo lubrikantą. Nors poliuretano prezervatyvai gerai tinka alyvos pagrindo lubrikantai.

Papildomas lubrikanto naudojimas sumažina prezervatyvo pažeidimo riziką!

Jums labiau tiktų moteriškas prezervatyvas (yra tokių)...

Moteriški prezervatyvai nuo vyriškų skiriasi tuo, kad jie dedami į makštį, o ne ant varpos. Tai minkštas cilindras su dviem žiedais galuose. Vienas iš jų uždaromas ir įstatomas į vidų (žiedas padeda prezervatyvui išsilaikyti makštyje). Kitas yra atviras ir padėtas išorėje, kad prezervatyvas nenuslystų į vidų.

 

Kam tinka moteriški prezervatyvai?

 

 Moterims, norinčioms kontroliuoti procesą nepriklausomai nuo partnerio ar partnerių veiksmų (pvz., grupinio sekso metu). tiems, kurie nemėgsta vargintis su prezervatyvu prieš lytinius santykius (moterišką prezervatyvą galima užsidėti likus kelioms valandoms iki jų). Vyrai, turintys erekcijos problemų (ant neerekcionuojančios varpos uždėti vyrišką prezervatyvą yra nesaugu). Moterišką prezervatyvą taip pat galima naudoti su sekso žaislais, pirštais ir pan. Kai kuriems žmonėms moteriškas prezervatyvas gali būti patogesnis mėnesinių metu.

 

Tačiau moteriškų prezervatyvų veiksmingumas yra daug mažesnis nei vyriškų. Idealiai naudojami moteriški prezervatyvai yra 95 % veiksmingi, o vyriški - 98 % veiksmingi. Įprasto naudojimo metu (kai kažkas gali vykti ne pagal planą) moteriškų prezervatyvų veiksmingumas yra apie 79 %, vyriškų prezervatyvų - 87 %. Be to, Lietuvoje vis dar sunku nusipirkti moteriškų prezervatyvų: juos reikia užsakyti iš užsienio, o kaina yra didesnė. Be to, moteriškų prezervatyvų nerekomenduojama naudoti analiniam seksui.

 

Nelaikykite prezervatyvų kišenėse. Prieš naudodami patikrinkite pakuotę.

Kišenėje ar rankinėje esantis prezervatyvas gali būti pažeistas dėl karščio ir trinties. Prezervatyvus laikykite vėsioje ir sausoje vietoje.

Prieš naudodami prezervatyvą, patikrinkite jo galiojimo laiką ir iš anksto perskaitykite instrukcijas.

Naudokite prezervatyvą kiekvieną kartą, kai turite lytinių santykių

Išimtis - jei jūs ir jūsų nuolatinis partneris neseniai buvote pasitikrinę dėl lytiškai plintančių ligų ir įsitikinę, kad viskas gerai (jei po tyrimų turėjote lytinių santykių su kuo nors kitu - tyrimai bus nenaudingi).



<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų