Gultukai mažyliams: kaip pasirinkti ir įsigyti tinkamą bei kokybišką?

Gultukas kūdikiui - viena iš plačiausiai naudojamų, populiariausių ir praktiškiausių vaikiškų prekių. Jis suteikia saugią vietą mažyliui, kai tėvams būtinos abi laisvos rankos ir namuose yra daug darbų. Kiekvieni tėvai, ypač tie, kurie turi naujagimius, puikiai žino, kad net nusiprausti duše ar pagaminti pietus šeimai gali būti ne taip paprasta, kaip gali atrodyti iš šono.

Dėl šios priežasties, daugelis tėvų kaip išeitį pasirenka gultukus. Tai tarsi vaikiška kėdutė, kuri turi pusiau gulimą poziciją, suteikia vaikui komfortą ir garantuoja jo saugumą. Negana to, gultukas padeda vaikui nusiraminti, kadangi, dažniausiai, jis siūbuoja, linguoja nuo vaiko judesių. Na, o įvairūs žaisliukai, barškučiai bei kiti priedai, kurie yra pridedami prie gultuko, suteikia vaikui pramogą ir užsiėmimą, leidžia tėvams ilgiau užsiimti savo darbais. Tai puiki, tėvų kasdienybę lengvinanti ir vaikų saugumą ir patogumą garantuojanti vaikiška prekė.  Žinoma, gultukų galima rasti įvairiausių. Jie skiriasi savo medžiagomis, spalvomis ir ypatybėmis, ką jau kalbėti apie gamintojus ir skirtingus modelius. Tad, siekiant išsirinkti tinkamą, kokybišką gultuką vaikui labai svarbu atsižvelgti į kelis dalykus. Būtent juos ir aptarsime šiame straipsnyje. 

Rėmas 

Rėmas yra ko gero svarbiausia vaikiško gulto dalis, į kurią reikėtų atsižvelgti renkantis. Iš esmės, nuo rėmo tvirtumo priklauso ir vaikiško gultuko patvarumas, ilgaamžiškumas bei, žinoma, tvirtumas. Labai svarbu, kad rėmas būtų pagamintas iš metalo. Galima rasti pigių plastiko alternatyvų, tačiau, net ir tvirčiausias plastikas gali lūžti, o tai reiškia, kad toks gultas nėra visiškai saugus vaikui. Metalinis rėmas bus tvirtesnis, saugesnis, o ir tarnaus kur kas ilgiau nei plastikinis. Kalbant apie gultukų rėmus, būtina atsižvelgti ir į jų plotį. Geras, vaikiškas gultas privalo turėti gana platų pagrindą. Kuo platesnis bus rėmas, tuo stabilesnis bus gultukas ir jį bus sunkiau nuversti ant šono ar apversti aukštyn. Atsižvelkite ir į tai, ar gulto rėmas leidžia spyruokliuoti, sugeria vibracijas. Kiekvienas gultukas suteiks skirtingą spyruokliavimą, o tinkamo pasirinkimas priklauso nuo jūsų vaiko, jo poreikių bei pomėgių. Nepamirškite, kad rėmo pagrindas turėtų būti pagamintas iš neslystančios medžiagos, kuri puikiai sukibtų su grindų ar kitu paviršiumi ir neslidinėtų net nuo intensyvaus vaiko judėjimo. 

Gultuko sėdimoji dalis

Ši dalis tiesiogiai kontaktuoja su vaiko kūnu, todėl, privalo būti pagaminta iš saugių, patvarių ir kokybiškų medžiagų. Sėdimoji gulto dalis turėtų būti pagaminta iš minkštos, patogios ir kvėpuoti kūnui leidžiančios medžiagos. Dėl šios priežasties, tam, dažniausiai, naudojama medvilnė, įvairūs iš audinio pagaminti tinkleliai. Medžiagos kokybė yra be galo svarbi, kadangi, ji tiesiogiai kontaktuoja su mažylio kūnu. Ji neturėtų jos dirginti, erzinti, o taip pat, svarbu, kad ją būtų patogu nuimti, išplauti ir išvalyti. Tačiau, svarbi ne tik medžiaga, bet ir pati sėdimosios dalies forma, padėtis. Labai svarbu, kad gultas suteiktų patogią ir laikysenai nekenkiančią padėtį, o geriausia, jei ji gali būti reguliuojama. Naujagimiams tinkamesnė gulsčia padėtis, o vyresniems vaikams labiau dera sėdėti stačiau. 

Saugumas 

Kiekvienas tėvas patvirtins, kad mažylio saugumas yra svarbiausias kriterijus, renkantis bet kokią vaikišką prekę: ar tai bus žaislas ar vaikiškas gultukas. Dėl šios priežasties, renkantis vaikišką gultuką, itin svarbu daug dėmesio skirti jo saugumui. Gultukas privalo turėti saugos diržus, kuriais vaikas privalo būti prisegtas prie sėdimosios vietos. Jei gultukas jų neturi - jo tikrai nerekomenduojama rinktis. Diržai turi būti patvarūs, tvirti ir patogūs. Geriausia, jei jie turi paminkštinimus ir nespaudžia mažylio. Saugumo sumetimais, labai svarbu atsižvelgti ir į maksimalų svorį, kurį gultukas gali atlaikyti. Labai svarbu, kad į svorio reikalavimus atsižvelgtumėte atsakingai ir atidžiai. Kuo daugiau svorio gultukas gali atlaikyti, tuo ilgiau jis tarnaus, kadangi, gultas galės augti su vaiku. Taip pat, svarbu, kad gultukas būtų ištestuotas ir patvirtintas specialistų, kaip saugus produktas. 

Priedai 

Labai svarbu, kad gultukas būtų ne tik saugus, bet ir dominantis vaiką. Naudinga, jei gultas yra papildytas priedais, žaisliukais, kurie sudomintų vaiką, leistų jam užsiimti. Tokiu būdu, vaikas bus ramesnis, leis pailsėti ir tėvams. Na, žinoma dėmesio reikėtų skirti ir gultuko gamintojui. Babybjörn gultukas - ko gero populiariausias ir plačiausiai naudojamas, tačiau, galima rasti ir kitų gamintojų, kokybiškų ir gerų gultukų. 

Vaikiški vežimėliai,  iš varle.lt., ar gultukas už itin draugišką kainą! Čia rasite platų jų asortimentą ir pačias geriausias akcijas. 

<- Grįžti į atgal