Suskubkite – valstybės parama renovacijai mažės

Sausio pabaigoje Trakų g. 18 namui Elektrėnuose išduotas statybos užbaigimo aktas – oficialiai pripažinta, kad renovacijos darbai baigti.

Daugiabutį tikrinant termovizoriumi nustatyta, kad namas izoliuotas gerai, šilumos praradimo per pastato išorines sienas nėra. Tuo tarpu nerenovuotų daugiabučių gyventojai turėtų nedelsti – artėja III renovacijos etapas.

Renovuotas dar vienas namas Elektrėnuose

Trakų g.18 name buvo apšiltintas cokolis, stogas, fasadas. Pakeisti butų ir laiptinės langai, įstiklinti balkonai, pakeistos tambūro durys, pertvarkytas šilumos punktas, sudėti termobalansiniai ventiliai, leisiantys gyventojams butuose individualiai reguliuoti šildymą. Dvylikos butų gyventojai pasirinko, kad jų gyvenamosiose patalpose būtų įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema. Kaip pasakoja UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ (EKŪ) atstovė Vilija Leleivienė, mechaninė vėdinimo sistema yra viena iš priemonių, kurias gyventojai gali rinktis individualiai. Tiems, kurie nepageidauja sistemos, ji nebus įrengiama. Tačiau, kaip pastebi specialistė, vis dažniau žmonės, įvertinę kaimynų butuose įrengtą vėdinimo sistemą, supranta, kad ir patys tokios norėtų.
Užbaigus renovacijos darbus, sienų apšiltinimo kokybė buvo tikrinama termovizoriumi. Tokio tyrimo metu nustatomos šilumos nuostolių vietos visame pastate, nes tyrimas atliekamas ir iš vidaus, ir iš išorės. Sprendžiant pagal termovizoriaus rodmenis, Trakų g. 18 namas apšiltintas kokybiškai.

Šilumos suvartojimas mažėja perpus

Beveik visų renovuotų daugiabučių Elektrėnuose šilumos suvartojimas sumažėjo perpus, lyginant su nerenovuotais tokio paties tipo namais. Tad UAB EKŪ primena, kad artėja III renovacijos etapas, ir ragina daugiabučių gyventojus pasiryžti jame dalyvauti. Jau greitai paaiškės konkrečios dalyvavimo ir finansavimo sąlygos, tačiau pagrindinės išlieka tos pačios – valstybė finansuos 35 proc. renovacijos išlaidų, 100 proc. padengs išlaidas nepasiturintiems asmenims, kurie gauna kompensaciją už šildymą ir karštą vandenį. Aišku, pirmiausia jie turi pritarti namo renovacijai apskritai. Ne paslaptis, kad šie žmonės neretai būna aršiausi daugiabučių, kuriuose gyvena, modernizacijos priešininkai. Tad valstybės parama kaip tik ir turėtų paskatinti jautrioms socialinėms grupėms priklausančius gyventojus taip pat ryžtis renovacijai.
Suskubti modernizuoti daugiabučius reikia ir dėl to, jog namų, kurie pateks į III renovacijos etapą, skaičius ribotas ir, nereikėtų pamiršti, kad kuo toliau, tuo valstybės parama renovacijai mažės. Planuojama, kad 2020 metais bus kompensuojama tik 30 proc. Didžiausią galimybę patekti į renovuojamų namų sąrašą III etape turi daugiabučiai, pastatyti iki 1993 metų, pasižymintys dideliais šilumos suvartojimo rodikliais.
 
Iš pradžių abejojo, dabar džiaugiasi

„Elektrėnų žinios“ pakalbino vieno atnaujinto Elektrėnų daugiabučio gyventoją. Pašnekovė sako iš pradžių į renovaciją žiūrėjusi skeptiškai ir parašu tvirtinti pritarimo neskubėjusi, tačiau šiandien yra patenkinta. Moteris labiausiai džiaugiasi, kad jos vieno kambario bute tapo daug šilčiau, o svarbiausia, kad šilumos kiekį ji gali reguliuoti pati. Pašnekovė sako, kad beveik niekada nereikia nustatyti termostato iki 5 – aukščiausios padalos, užtenka 3 ar 4. Be to, dabar nereikia fiksuoti karšto vandens rodmenų, visą informaciją UAB EKŪ gauna tiesiogiai. Moteris pastebi, kad ir balkonas tapo gerokai šiltesnis. Dabar elektrėnietė sako nekantraujanti sulaukti sąskaitos už šildymą palyginti šaltą sausio mėnesį – įdomu bus pažiūrėti, kas po renovacijos pasikeitė sąskaitos eilutėse. Paklausta, ar renovacijos darbai pernelyg netrikdė ramybės, atsako, kad ne, nes darbavosi išties šaunūs meistrai, kuriems nepabijojo palikti namų raktų, kai buvo keičiami vamzdžiai. Grįžusi namo moteris rado net grindis išplautas ten, kur jie darbavosi. Be to, darbininkai visą laiką tarėsi su butų gyventojais, ieškojo geriausių sprendimų.

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal