Didžiosios Kovos Apygardos partizanų pagerbimo žygis!

Lapkričio 2-ąją, Vėlinių dieną, Etmono mokyklos įkūrėjas elektrėnietis Eividas Žemaitaitis kvietė į tradicinį Didžiosios Kovos Apygardos partizanų pagerbimo žygį. Nueitas netrumpas kelias – apie 18 kilometrų, tačiau patirtos emocijos atpirko visą nuovargį. Pasak Eivido, mūsų pareiga atminti ir paminėti tuos, kurių dėka šiandien esame laisvi.

Žygio metu dalyviai lankė žuvusiųjų, žinomų ir nežinomų Laisvės kovotojų, kapus, degė žvakeles partizanų žūties, palaidojimo, sodybų-štabų vietose, užrišo trispalves juosteles, dainavo partizanų dainas, klausėsi pasakojimų apie Benedikto Trakimo-Genelio, jo žmonos Onutės Trakimienės-Snieguolės, Žalio velnio, Romaldo Sedlecko, A. Petkevičiaus ir kitų likimus, susipažino su partizanų ginklais, apranga, ženkleliais, daiktais, išgirdo įkvepiamą, išmintimi pagrįstą kariškio kalbą. Taip pat gėrėjosi Elektrėnų LDK Algirdo 1001-sios šaulių kuopos demonstruojama šaulio ekipuote ir šaulio tarnybai skirtais ginklais.

Dainavos apygardos štabo skyriaus vadas L. Baliukevičius-Dzūkas sakė: „Na, ir kas gi mus nugalės, jei mes mirti nebijom, jeigu mes nugalėjome ir mirtį.“

Drauge nugalėkime mirtį, prisimindami visus išėjusius, – tik taip jie bus amžinai gyvi, o mes galėsime džiaugtis jų iškovota Laisve.

Dalyviai ypač dėkojo žygio iniciatoriui Eividui Žemaitaičiui, ilgamečiui Lietuvos Šaulių Sąjungos nariui, Etmono mokyklai, organizavusiai Didžiosios Kovos Apygardos partizanų pagerbimo žygį Elektrėnų apylinkėse!

 

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų