Šildymo sezonas pareikalauja ypatingo dėmesio būsto langams

Rudens sezoną jau labai greitai keis žiema, šildymo sezonas po truputį įsibėgėja, o rekordiškai kylančios sąskaitos skatina gyventojus ieškoti vis naujų būdų sutaupyti. Bet kuriuo atveju, taupymas reikalauja gerų ir užtikrintų sprendimų. Siekiant taupyti šilumą ir turėti mažesnes sąskaitas, reikia ypatingai atkreipti dėmesį į būsto langus. Kodėl?

 

Tyrimai rodo, kad seni, pralaidūs, sandarumo trūkumu pasižymintys langai gali nulemti net iki 30 proc. Jūsų namų šilumos sąskaitos. Ekspertų skaičiavimais, dėl nesandarių langų apskritai galima prarasti net pusę ar dar daugiau namuose esančios šilumos.

Kodėl dažnai susiduriama su šilumos praradimu, kuri palieka namus per langus? Viena, yra žmonių, kurie gyvena būstuose vis dar su seno tipo langais, kurie anksčiau buvo gaminami su viengubu stiklo paketu. Antra, tiesiog neskiriama dėmesio profilaktiniam langų ar durų sureguliavimui, kuriuos dauguma specialistų pataria daryti kas metus.

Deja, turint seno tipo langus, arba nepasirūpinant profilaktinių jų patikrinimu, su laiku, vėsus oras vis labiau skverbiasi į patalpas. Vasarą taip pat ne ką geriau, nes patalpos labiau įkaista. Be to, langai mažiau apsaugo ir nuo lauke esančio triukšmo.

Langus visuomet galima sandarinti ir tam yra ne vienas būdas, toks kaip langų sandarinimo juostos ar putos. Dauguma žmonių tai ir renkasi, nes tokiais būdais langus sandarinti įmanoma ir be specialistų pagalbos. Tačiau čia yra tik laikinas sprendimas, kuris ne visuomet išsprendžia šalčio pralaidumo problemą. Tam tikrais atvejais gali būti, kad šaltis į patalpas patenka, kadangi langai yra tiesiog netinkamai įstatyti ar konstrukcijos medžiagos dėl skirtingų metų laikų, temperatūros pokyčių ir pan., deformavosi.  Be to, einant laikui, laikini sprendimai neleidžia pagalvoti ir apie Jūsų investicijų atsiperkamumą, nes juos reikia priiminėti kasmet.

Trumpai tariant, keičiantis laikams, keičiasi ir technologijos, kurios duoda vis daugiau naudos. Tad kodėl esant galimybei verta atsinaujinti langus ar duris? Nes tai gali būti ilgametė investicija. Dabar modernūs langai ir durys gaminami su dvigubu stiklo paketu, o taip pat turi stiklinį fasadą su didelio efektyvumo šilumos izoliacija. Taip kur kas geriau užtikrinama optimali šiluma ar sumažinamas iš išorės sklindantis triukšmas.

 

Svarbiausia – įvertinti detales

 

Rasti naujų langų ir durų montavimu užsiimančią įmonę šiais laikais yra labai lengva. Tačiau kaip žinoti, ar nauji langai, durys bus kokybiški, atitiks aukščiausius kokybės standartus, bus modernūs ir tarnaus ilgus metus, o svarbiausia – leis investicijoms atsipirkti?

Tai, ar Jūsų sprendimas geras gali pasakyti vos keletas esminių detalių. Pirma, tai pačio langų gamintojo ir montuotojo pasirinkimas, o antra, tai gamintojo atvirumas ir suteikiamos galimybės įsigilinti į produkciją, jos gaminimą, pavyzdžius, patirtį ir t.t.

Kreipiantis į potencialų langų bei durų gamintoją ir montuotoją, rekomenduotina ne tik išklausyti gražiausiais žodžiais apipintus specialistų patarimus. Reikia nevengti pasigilinti pačiam ar paprašyti gamintojo parodyti tokius dalykus, kaip atlikti darbai. Taip pat paieškoti kitų klientų atsiliepimų, pasigilinti į pačio produkto sandarą. Geriausia, kai yra galimybė dar iki užsakymo, savomis rankomis pačiupinėti gaminį. Tai yra bene didžiausias privalumas.

Nemažai esminės informacijos galima rasti net ir tiesiogiai nekontaktavus su langus gaminančiomis bei montuojančiomis įmonėmis. Daug informacijos yra interneto svetainėse, tad atkreipkite dėmesį ir į jas.

Bet kokiu atveju, geriausius ir tinkamiausius sprendimus visada priimate tik jūs patys. Tačiau akivaizdu, kad labiausiai sutaupo tie, kurie atlieka logiškus veiksmus: nedelsia ir nevengia klausti patarimo bei gilinasi į situaciją. Tad svarbiausia – laiku priimtas, bet niekada neperskubėtas bei logiškas sprendimas.

Andrius Urbonas,

​​Langų gamybos ir montavimo įmonės „Glassbee“ vadovas

 

 <- Grįžti į atgal