Nepamirškite atsarginio rato automobilyje

Vairuodami galite susidurti su įvairiais automobilio gedimais ir daugeliu atveju bent jau “savo eiga” grįžti namo. Tačiau, pakanka pražiopsoti duobę asfalte arba netyčia pervažiuoti ant kelio besimėtančią vinį ir jūsų kelionė bus baigta.

Žinoma, jums visada gali padėti techninė pagalba kelyje, tačiau tokias sąlyginai nedideles problemas galite lengvai išspręsti bagažinėje turėdami atsarginį ratą ir keletą įrankių jo keitimui.

Kodėl kai kurie gamintojai į automobilius nebededa atsarginių ratų?

Galbūt jau pastebėjote, kad naujesniuose automobiliuose gamintojai dažnai nebededa atsarginio rato ir, vietoje jo, įdeda padangos remonto komplektą. Paprasčiausia to priežastis yra automobilio svorio bei gamybos kainos mažinimas.

Svorio mažinimo tendencija jau buvo pastebėta gana seniai, kai gamintojai vietoje pilno dydžio atsarginio rato pradėjo dėti taip vadinamas “tabletes”, kurios yra pigesnės, sveria mažiau, bet jos netinka nuolatiniam naudojimui.

Atsarginis ratas automobilyje yra svarbus

Automobilių gamintojų sprendimai ne visada yra geri ir naudingi vairuotojams. Nors gamintojai reklamuoja atsarginio rato šalinimą kaip sumažintą automobilio svorį ir mažesnes kuro sąnaudas, pagrindinė to priežastis yra mažesnė automobilio kaina. Atsarginis ratas automobilyje gali išgelbėti jus kone visose ratų gedimų situacijose, todėl jis gerokai naudingesnis.

Padangos remonto komplektai, kuriuos galima rasti kaip atsarginio rato pakaitalus naujuose automobiliuose, gali padėti tik pradūrus padangą protektoriaus zonoje. Tuo tarpu, jeigu pažeista padangos sienelė, sulankstytas ratlankis, sprogusi padanga, pažeistas ventilis, ar nutinka bet koks kitas gedimas – būtinas atsarginis ratas.

Ar draudžiama važinėti be atsarginio rato?

Techninės apžiūros metu darbuotojai netikrina, ar bagažinėje yra atsarginis ratas ir, negana to, nemažai automobilių iš gamyklos išrieda be jo. Taigi, važinėti be atsarginio rato nėra draudžiama, bet nerekomenduojama. Pasistenkite rasti vietos pilno dydžio atsarginiam ratui ir pasirūpinkite geromis padangomis, kurias galite įsigyti adresu: https://www.autoera.lt/cms/padangos<- Grįžti į atgal