Technologijos

2014 m. spalio 31 d.

Baimė yra ištikimiausia kiekvienos naujovės bei išradimo palydovė. Ir nors išmanieji būstai pasaulyje diegiami jau kelias dešimtis metų, šalia protingo namo sąvokos vis dar sklando ir išprotėjusio namo idėja. Beje, labai panašią mintį - apie agresyviai nusiteikusią ir žmones namuose puldinėjančią buitinę techniką - iliustravo fantastinio siaubo filmo "Galutinis tikslas“ ("Final Destination“) režisierius James Wong. Kiek saugūs yra šiuolaikiniai išmanieji namai ir ar jie g

...
2014 m. spalio 28 d.

Žemėlapis - vienas svarbiausių dalykų kiekvienoje kelionėje. Pasaulyje kasmet keliauja milijardas žmonių, o daugiau kaip 5 mln. aplanko ir Lietuvą. Daugelis šių keliautojų žemėlapius nešiojasi tiesiog kišenėje gulinčiame telefone ar kitame išmaniajame prietaise. Dabar jų turimi žemėlapiai bus dar tikslesni ir tobulesni.

2014 m. spalio 27 d.

42 proc. Europos vartotojų, dalyvavusių "Kaspersky Lab“ ir "B2B International“ tyrime pažymėjo, kad baiminasi stebėjimo per internetinę kompiuterio kamerą. Lietuvoje dėl to bijo 49 proc. apklaustųjų.

2014 m. spalio 23 d.

"European Schoolnet“ ir Lježo universiteto tyrimo "Survey of Schools: ICT in Education“ duomenimis, Lietuvos mokytojų pasitikėjimas savo skaitmeniniais gebėjimais yra mažesnis nei ES vidurkis. Tuo tarpu 44,7 proc. tėvų mano, jog būtent naujausių technologijų naudojimas ne tik informatikos pamokose, bet ir mokant kitų dalykų, skatintų vaikų motyvaciją mokytis, parodė programos "Samsung Mokykla ateičiai“ ir elektroninio dienyno TAMO apklausa.

...
2014 m. spalio 23 d.

Išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių savininkai turėtų susirūpinti savo duomenų saugumu prieš parduodant, atiduodant ar dovanojant savo įrenginius. Naujausi atlikti tyrimai rodo, jog Android įrenginiuose rankiniu būdu ištrinti duomenys gali būti lengvai atkuriami.

2014 m. spalio 22 d.

Nors automobiliai šiandien turi daug daugiau įrangos ir elektronikos nei tai buvo prieš dešimtmetį, juos vis tiek kamuoja tos pačios problemos. Laimei, jūsų automobilis vis dar apie jas informuoja tokiu pat būdu - įsižiebiančiais įspėjamaisiais signalais prietaisų skyde.

2014 m. spalio 20 d.

Savaitgalį Google pradėjo vieną iš didžiausių šiais metais algoritmų atnaujinimų. Šį kartą paleistas trečiasis rimtas algoritmo atnaujinimas pavadinimu "Pingvinas", kurio tikslas - kovoti su nekokybiškomis nuorodomis ir interneto šiukšlėmis.

2014 m. spalio 14 d.

Kompanijos TDK ekspozicija parodoje CAETEC neapsiribojo vien tik energetiškai nepriklausoma atmintimi STT-MRAM. Kompanijos atstovai pažadėjo, kad 2015 m. pabaigoje arba 2016 m. pradžioje pasirodys net 15 TB talpos kietieji diskai, praneša puslapis Future Zone.

2014 m. spalio 13 d.

Šiuolaikinėje interneto visuomenėje išsaugoti privatumą darosi vis sunkiau. Štai "Google“ gali išsamiai papasakoti apie žmogaus veiklą laisvalaikiu, keliones ar mėgstamiausius muzikos stilius... O ką šis interneto milžinas žino apie jus?

2014 m. spalio 8 d.

Trimatį spausdinimą, daiktų internetą ir biotechnologijas verslo lyderiai jau apibūdina kaip proveržio technologijas, kurios artimiausiu metu iš esmės keis kasdienybę ir turės didelės įtakos verslo plėtrai. Tai rodo KPMG atlikta inovacijų technologijų srities apklausa (KPMG Global Technology Innovation survey), kurioje dalyvavo 768 technologijų verslo lyderiai iš viso pasaulio.

2014 m. spalio 6 d.

Paskutinius 7 metus kompanija Qualcomm dirba prie naujos technologijos, kuri vadinasi LTE Direct ir kuri naudoja bevielio ryšio protokolą LTE.

2014 m. spalio 6 d.

Elektros skirstymo bendrovės LESTO kartu su partneriais įrengta pirmoji greitojo įkrovimo stotelė per dieną vidutiniškai įkrauna du elektromobilius. Stotelės elektros energijos suvartojimo duomenimis, nuo jos atidarymo šių metų liepą elektromobilių vairuotojai maždaug 90 kartų pasinaudojo stotele.

2014 m. rugsėjo 29 d.

Nuo šiol pastatų automatikos teikiamas gyvenimo komfortas bei galimybė sutaupyti prieinami ne tik namų bei naujai statomų butų savininkams. Lietuvoje jau diegiamos modernios radijo bangomis veikiančios "eNet“ sistemos, kurių dėka galima modernizuoti ir anksčiau pastatytus butus. Milžiniškas "eNet“ sistemos privalumas - tai belaidė pastatų automatika, todėl jai įrengti neprireiks kaštus išpučiančio remonto, susijusio su naujų laidų išvedžiojimu“, - sakė automatizuotų namų

...
2014 m. rugsėjo 27 d.

Amerikiečių mokslininkai sukūrė bateriją, kurios elektrodus sudaro skystas metalas. Išradimas leidžia tikėtis, kad naujo tipo baterijos taps žaliosios energetikos pagrindu. Apie savo tyrimo rezultatus autoriai papasakojo žurnale "Nature“.

2014 m. rugsėjo 27 d.

"LG“ trumpas pranešimas apie "Wine Smart“ nustebino ne vieną, kadangi atverčiami telefonai jau seniai išnyko "kartu su dinozaurais“ atsiradus išmaniesiems telefonams. Oficialiai patvirtinta, kad įrenginys bus varomas "Android KitKat“.