Technologijos

2014 m. spalio 23 d.

"European Schoolnet“ ir Lježo universiteto tyrimo "Survey of Schools: ICT in Education“ duomenimis, Lietuvos mokytojų pasitikėjimas savo skaitmeniniais gebėjimais yra mažesnis nei ES vidurkis. Tuo tarpu 44,7 proc. tėvų mano, jog būtent naujausių technologijų naudojimas ne tik informatikos pamokose, bet ir mokant kitų dalykų, skatintų vaikų motyvaciją mokytis, parodė programos "Samsung Mokykla ateičiai“ ir elektroninio dienyno TAMO apklausa.

...
2014 m. spalio 23 d.

Išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių savininkai turėtų susirūpinti savo duomenų saugumu prieš parduodant, atiduodant ar dovanojant savo įrenginius. Naujausi atlikti tyrimai rodo, jog Android įrenginiuose rankiniu būdu ištrinti duomenys gali būti lengvai atkuriami.

2014 m. spalio 22 d.

Nors automobiliai šiandien turi daug daugiau įrangos ir elektronikos nei tai buvo prieš dešimtmetį, juos vis tiek kamuoja tos pačios problemos. Laimei, jūsų automobilis vis dar apie jas informuoja tokiu pat būdu - įsižiebiančiais įspėjamaisiais signalais prietaisų skyde.

2014 m. spalio 20 d.

Savaitgalį Google pradėjo vieną iš didžiausių šiais metais algoritmų atnaujinimų. Šį kartą paleistas trečiasis rimtas algoritmo atnaujinimas pavadinimu "Pingvinas", kurio tikslas - kovoti su nekokybiškomis nuorodomis ir interneto šiukšlėmis.

2014 m. spalio 14 d.

Kompanijos TDK ekspozicija parodoje CAETEC neapsiribojo vien tik energetiškai nepriklausoma atmintimi STT-MRAM. Kompanijos atstovai pažadėjo, kad 2015 m. pabaigoje arba 2016 m. pradžioje pasirodys net 15 TB talpos kietieji diskai, praneša puslapis Future Zone.

2014 m. spalio 13 d.

Šiuolaikinėje interneto visuomenėje išsaugoti privatumą darosi vis sunkiau. Štai "Google“ gali išsamiai papasakoti apie žmogaus veiklą laisvalaikiu, keliones ar mėgstamiausius muzikos stilius... O ką šis interneto milžinas žino apie jus?

2014 m. spalio 8 d.

Trimatį spausdinimą, daiktų internetą ir biotechnologijas verslo lyderiai jau apibūdina kaip proveržio technologijas, kurios artimiausiu metu iš esmės keis kasdienybę ir turės didelės įtakos verslo plėtrai. Tai rodo KPMG atlikta inovacijų technologijų srities apklausa (KPMG Global Technology Innovation survey), kurioje dalyvavo 768 technologijų verslo lyderiai iš viso pasaulio.

2014 m. spalio 6 d.

Paskutinius 7 metus kompanija Qualcomm dirba prie naujos technologijos, kuri vadinasi LTE Direct ir kuri naudoja bevielio ryšio protokolą LTE.

2014 m. spalio 6 d.

Elektros skirstymo bendrovės LESTO kartu su partneriais įrengta pirmoji greitojo įkrovimo stotelė per dieną vidutiniškai įkrauna du elektromobilius. Stotelės elektros energijos suvartojimo duomenimis, nuo jos atidarymo šių metų liepą elektromobilių vairuotojai maždaug 90 kartų pasinaudojo stotele.

2014 m. rugsėjo 29 d.

Nuo šiol pastatų automatikos teikiamas gyvenimo komfortas bei galimybė sutaupyti prieinami ne tik namų bei naujai statomų butų savininkams. Lietuvoje jau diegiamos modernios radijo bangomis veikiančios "eNet“ sistemos, kurių dėka galima modernizuoti ir anksčiau pastatytus butus. Milžiniškas "eNet“ sistemos privalumas - tai belaidė pastatų automatika, todėl jai įrengti neprireiks kaštus išpučiančio remonto, susijusio su naujų laidų išvedžiojimu“, - sakė automatizuotų namų

...
2014 m. rugsėjo 27 d.

Amerikiečių mokslininkai sukūrė bateriją, kurios elektrodus sudaro skystas metalas. Išradimas leidžia tikėtis, kad naujo tipo baterijos taps žaliosios energetikos pagrindu. Apie savo tyrimo rezultatus autoriai papasakojo žurnale "Nature“.

2014 m. rugsėjo 27 d.

"LG“ trumpas pranešimas apie "Wine Smart“ nustebino ne vieną, kadangi atverčiami telefonai jau seniai išnyko "kartu su dinozaurais“ atsiradus išmaniesiems telefonams. Oficialiai patvirtinta, kad įrenginys bus varomas "Android KitKat“.

2014 m. rugsėjo 24 d.

Pasaulinės saugumo sprendimų kūrėjos ESET ekspertai perspėja, kad sparčiai plinta sudėtingas virusas, nuo kurio nukentėjo didelis žmonių skaičius Ukrainoje ir Lenkijoje. Kenkėjas, pavadintas "BlackEnergy“ vardu, piktybiškas atakas vykdo net prieš verslo ir valstybines įmones, teigiama pranešime.

2014 m. rugsėjo 22 d.

Viena didžiausių šalies įmonių Lietuvos paštas įdiegė modernią informacinių technologijų (IT) pagalbos sistemą, kuri užtikrins sklandesnį kompanijos darbą ir dar aukštesnę teikiamų paslaugų kokybę. Į pažangią centralizuotą IT sutrikimų valdymo ir sprendimų stebėjimo sistemą bendrovė investavo daugiau kaip 250 tūkst. litų.

2014 m. rugsėjo 22 d.

Nors 3D spausdintuvų naudojimas namų statyboje dar tik žengia pirmuosius žingsnius, KTU Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docentas Vitoldas Vaitkevičius įsitikinęs - "atspausdintuose“ namuose normaliai gyventi galėsime jau artimiausioje ateityje.