Technologijos

2014 m. lapkričio 13 d.

Kaip žinia, priklausomai nuo šalies ekonominio išsivystymo 10-40% žemdirbių sunkiai išauginamo derliaus įvairiose stadijose "suvartoja“ mikroorganizmai. Turint omenyje greitai didėjančią žmonių populiaciją pasaulyje ir gilėjančią maisto krizę, tokios derliaus "dalybos” tampa nebeleistinomis. Ir čia nanotechnologijos gali šį bei tą pasiūlyti.

2014 m. lapkričio 12 d.

Galima drąsiai sakyti, jog šiais laikais daug daugiau katalikų nešiojasi su savimi išmaniuosius telefonus negu maldaknyges. Nors yra daugybė būdų telefonu prisijungti prie maldos tinklalapių, galima tvirtinti, jog naujos technologijos taip išblaško, kad maldos gyvenimas tikrai nukenčia.

2014 m. lapkričio 12 d.
Nusikalstamumas Lietuvoje praėjusiais metais išaugo vos 3 proc., tačiau nusikaltimų kibernetinėje erdvėje padaugėjo 300 proc.
2014 m. lapkričio 3 d.

"Facebook“ sukūrė vartotojams galimybę tiesiogiai prisijungti prie socialinio tinklo per anonimišką "tamsiojo interneto“ paslaugą Tor.

2014 m. lapkričio 3 d.

Raiškos lenktynės išmaniųjų telefonų segmente net negalvoja sustoti, nors racionalaus paaiškinimo tokiam reiškiniui neturi nei gamintojai, nei rinkos ekspertai.

2014 m. lapkričio 2 d.

"Kažkodėl visiems suprantama, kad būsimasis smuikininkas turi praktikuotis nuo mažumės. O kodėl nesuteikus tokių galimybių būsimiesiems architektams, biotechnologams, chemikams ar inžinieriams?“, - klausia šiandien Kaune vykstančio K12 Forumo organizatoriai.

2014 m. spalio 31 d.

Baimė yra ištikimiausia kiekvienos naujovės bei išradimo palydovė. Ir nors išmanieji būstai pasaulyje diegiami jau kelias dešimtis metų, šalia protingo namo sąvokos vis dar sklando ir išprotėjusio namo idėja. Beje, labai panašią mintį - apie agresyviai nusiteikusią ir žmones namuose puldinėjančią buitinę techniką - iliustravo fantastinio siaubo filmo "Galutinis tikslas“ ("Final Destination“) režisierius James Wong. Kiek saugūs yra šiuolaikiniai išmanieji namai ir ar jie g

...
2014 m. spalio 28 d.

Žemėlapis - vienas svarbiausių dalykų kiekvienoje kelionėje. Pasaulyje kasmet keliauja milijardas žmonių, o daugiau kaip 5 mln. aplanko ir Lietuvą. Daugelis šių keliautojų žemėlapius nešiojasi tiesiog kišenėje gulinčiame telefone ar kitame išmaniajame prietaise. Dabar jų turimi žemėlapiai bus dar tikslesni ir tobulesni.

2014 m. spalio 27 d.

42 proc. Europos vartotojų, dalyvavusių "Kaspersky Lab“ ir "B2B International“ tyrime pažymėjo, kad baiminasi stebėjimo per internetinę kompiuterio kamerą. Lietuvoje dėl to bijo 49 proc. apklaustųjų.

2014 m. spalio 23 d.

"European Schoolnet“ ir Lježo universiteto tyrimo "Survey of Schools: ICT in Education“ duomenimis, Lietuvos mokytojų pasitikėjimas savo skaitmeniniais gebėjimais yra mažesnis nei ES vidurkis. Tuo tarpu 44,7 proc. tėvų mano, jog būtent naujausių technologijų naudojimas ne tik informatikos pamokose, bet ir mokant kitų dalykų, skatintų vaikų motyvaciją mokytis, parodė programos "Samsung Mokykla ateičiai“ ir elektroninio dienyno TAMO apklausa.

...
2014 m. spalio 23 d.

Išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių savininkai turėtų susirūpinti savo duomenų saugumu prieš parduodant, atiduodant ar dovanojant savo įrenginius. Naujausi atlikti tyrimai rodo, jog Android įrenginiuose rankiniu būdu ištrinti duomenys gali būti lengvai atkuriami.

2014 m. spalio 22 d.

Nors automobiliai šiandien turi daug daugiau įrangos ir elektronikos nei tai buvo prieš dešimtmetį, juos vis tiek kamuoja tos pačios problemos. Laimei, jūsų automobilis vis dar apie jas informuoja tokiu pat būdu - įsižiebiančiais įspėjamaisiais signalais prietaisų skyde.

2014 m. spalio 20 d.

Savaitgalį Google pradėjo vieną iš didžiausių šiais metais algoritmų atnaujinimų. Šį kartą paleistas trečiasis rimtas algoritmo atnaujinimas pavadinimu "Pingvinas", kurio tikslas - kovoti su nekokybiškomis nuorodomis ir interneto šiukšlėmis.

2014 m. spalio 14 d.

Kompanijos TDK ekspozicija parodoje CAETEC neapsiribojo vien tik energetiškai nepriklausoma atmintimi STT-MRAM. Kompanijos atstovai pažadėjo, kad 2015 m. pabaigoje arba 2016 m. pradžioje pasirodys net 15 TB talpos kietieji diskai, praneša puslapis Future Zone.

2014 m. spalio 13 d.

Šiuolaikinėje interneto visuomenėje išsaugoti privatumą darosi vis sunkiau. Štai "Google“ gali išsamiai papasakoti apie žmogaus veiklą laisvalaikiu, keliones ar mėgstamiausius muzikos stilius... O ką šis interneto milžinas žino apie jus?