Technologijos

2015 m. balandžio 10 d.

Su 2015-ųjų metų pradžia prasideda ir Europos metai vystymuisi. Tai metai, skirti didinti informuotumą, skatinti vystomąjį bendradarbiavimą ir diskusijas šia tema. Metų šūkis - "Mūsų pasaulis, mūsų orumas, mūsų ateitis“.

2015 m. balandžio 10 d.

Lietuva dar kartą įrodė, kad Europoje yra nepralenkiama pagal šviesolaidinio interneto plėtrą. 2014 m. šio interneto naudotojų skaičius mūsų valstybėje padidėjo beveik 3 procentiniais punktais ir pasiekė 34,6 proc. Tai yra iki šiol geriausias rezultatas tarp 39 Europos šalių, kuriose praėjusių metų pabaigoje buvo atliktas tyrimas.

2015 m. balandžio 8 d.

Informacinių technologijų (IT) prietaisų apsuptis ir internetas tapo įprasti mūsų gyvenime ­- nuo kompiuterių ir išmaniųjų telefonų, kuriuos naudojame patys, iki prietaisų ir jutiklių, kurių mes nepastebime, bet kurie supa mus kasdien.

2015 m. balandžio 2 d.

Asmens duomenų vagystės, kurias įvykdo pareigūnai ar tarnautojai, turintys atitinkamą prieigą prie informacijos ir siekiantys iš jos pasipelnyti, paprastai atskleidžiamos po tam tikro laiko. Kaip organizacijos gali tinkamai užtikrinti asmens duomenų saugą bei užkirsti kelią tokioms vagystėms?

2015 m. kovo 23 d.

Tikėtina, jog ateityje su kompiuteriais ir robotais galėsime kalbėti visai taip, kaip kalbame vieni su kitais. Mokslininkai bando sumažinti kalbos barjerą tarp žmonių ir kompiuterių. Tai yra vienas iš naujos programos, kurią kuria Gynybos Pažangių Tyrimo Projektų Agentūra (angl. Defense Advances Projects Agency) DARPA, tikslų. Ši agentūra yra atsakinga už naujų technologijų JAV kariuomenei kūrimą.

2015 m. kovo 2 d.

Ar teko kada aptikti kažką tikrai verto dėmesio, sakykime, įdomų straipsnį, ir sau pasakyti: "Kokia įdomi tema - turiu tai perskaityti. Bet straipsnis toks ilgas! Pirma dar kartą pasitikrinsiu Facebook‘ą“. Nepastebimai minutės tampa valandomis bežiūrint linksmus filmukus ir benaršant dienos naujienas. Nejaučia tas straipsnis tampa ne toks jau ir įdomus ar reikalingas. Nes internetinė erdvė visuomet gali pasiūlyti kažką dar įdomesnio, dar žavingesnio. Dienos pabaigoje atsidūsti sau ir pa

...
2015 m. vasario 27 d.

Vis garsiau kalbant apie internete slypinčius pavojus ir galimas kibernetines atakas, š.m. vasarį Saugesnio interneto diena kvietė Lietuvos gyventojus atkreipti dėmesį į saugius interneto naudojimo būdus. Visa savaitė Lietuvoje buvo skirta šviečiamajai veiklai, kuri atkreipė interneto vartotojų dėmesį į saugumą internetinėje erdvėje.

2015 m. vasario 20 d.
Nors Lietuvoje 790-862 MHz radijo dažnių juosta nebenaudojama televizijai, prekeiviams tai nė motais: jie ir toliau pardavinėja šiai juostai skirtą TV įrangą.
2015 m. vasario 20 d.
Nuo vasario 12 d. startavo naujas kainų mitą griaunantis projektas “Pasikeisk apšvietimą nemokamai”, kurį pristato LED apšvietimo prietaisų lyderė Lietuvoje, UAB "Elmo Technologijos“. Tai puiki proga visiškai nemokamai atnaujinti seno tipo lemputes į modernų LED apšvietimą.
2015 m. vasario 10 d.

Saugus internetas - tai duomenų apsauga, atsakingas naudojimasis socialiniais tinklais, muzikos, filmų ar video žaidimų atsisiuntimas, tinkami nepilnamečių apsipirkimai internetu...Europos vartotojų centrų tinklas dalyvauja Europos Komisijos Saugesnio interneto programoje, tad vasario 10 d. minint "Saugesnio interneto dieną“, kviečia jaunus vartotojus atsakingiau ir saugiau naudotis internetu.

2015 m. vasario 9 d.

2015 m. vasario 10 dieną Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienai visame pasaulyje skirtas šūkis "Kurkime geresnį internetą kartu!“ kviečia interneto naudotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo.

2015 m. sausio 20 d.

Išanalizavus suinteresuotų šalių pastabas, artimiausiu metu bus paskelbtas ir tarptautinis viešasis pirkimas. Jei pirkimo procedūros vyks sklandžiai, preliminariai planuojama, jog elektros skaitiklių įrengimo darbai prasidės 2016-ųjų pirmąjį ketvirtį. Privatūs klientai, dalyvausiantys projekte, buvo atrinkti pagal vidutinio elektros energijos suvartojimą, daugiabučiame name esantį butų kiekį ir atsižvelgiant į esančią LESTO elektros tinklų infrastruktūrą.

2015 m. sausio 14 d.
"Leoht“ rankinėje ne tik lengvai tilps planšetinis kompiuteris ir išmanusis telefonas, bet esant poreikiui, ji galės taip pat juos įkrauti.
2015 m. sausio 10 d.

Šeštadienį pirmą kartą į kosmosą pakilo grįžtančioji amerikiečių bendrovės "SpaceX“ raketa-nešėja. Šis įvykis, KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) dekano Andriaus Vilkausko teigimu, atverčia naują puslapį kosmoso versle, nes turėtų ženkliai atpigti skrydžiai į Žemės orbitą ir Tarptautinę kosminę stotį (TKS).

2015 m. sausio 6 d.

Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) įdiegta nauja technologija - metalo detalės įvairiems įrenginiams ir mašinoms nuo šiol bus gaminamos nenaudojant jokių specialių įrankių. Tai bus atliekama naujuoju selektyvaus metalų sulydymo lazeriu įrenginiu, kuris metalo dulkes paverčia įmantriausių formų ir faktūrų detalėmis.