Technologijos

2015 m. vasario 10 d.

Saugus internetas - tai duomenų apsauga, atsakingas naudojimasis socialiniais tinklais, muzikos, filmų ar video žaidimų atsisiuntimas, tinkami nepilnamečių apsipirkimai internetu...Europos vartotojų centrų tinklas dalyvauja Europos Komisijos Saugesnio interneto programoje, tad vasario 10 d. minint "Saugesnio interneto dieną“, kviečia jaunus vartotojus atsakingiau ir saugiau naudotis internetu.

2015 m. vasario 9 d.

2015 m. vasario 10 dieną Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienai visame pasaulyje skirtas šūkis "Kurkime geresnį internetą kartu!“ kviečia interneto naudotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo.

2015 m. sausio 20 d.

Išanalizavus suinteresuotų šalių pastabas, artimiausiu metu bus paskelbtas ir tarptautinis viešasis pirkimas. Jei pirkimo procedūros vyks sklandžiai, preliminariai planuojama, jog elektros skaitiklių įrengimo darbai prasidės 2016-ųjų pirmąjį ketvirtį. Privatūs klientai, dalyvausiantys projekte, buvo atrinkti pagal vidutinio elektros energijos suvartojimą, daugiabučiame name esantį butų kiekį ir atsižvelgiant į esančią LESTO elektros tinklų infrastruktūrą.

...
2015 m. sausio 14 d.
"Leoht“ rankinėje ne tik lengvai tilps planšetinis kompiuteris ir išmanusis telefonas, bet esant poreikiui, ji galės taip pat juos įkrauti.
2015 m. sausio 10 d.

Šeštadienį pirmą kartą į kosmosą pakilo grįžtančioji amerikiečių bendrovės "SpaceX“ raketa-nešėja. Šis įvykis, KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) dekano Andriaus Vilkausko teigimu, atverčia naują puslapį kosmoso versle, nes turėtų ženkliai atpigti skrydžiai į Žemės orbitą ir Tarptautinę kosminę stotį (TKS).

2015 m. sausio 6 d.

Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) įdiegta nauja technologija - metalo detalės įvairiems įrenginiams ir mašinoms nuo šiol bus gaminamos nenaudojant jokių specialių įrankių. Tai bus atliekama naujuoju selektyvaus metalų sulydymo lazeriu įrenginiu, kuris metalo dulkes paverčia įmantriausių formų ir faktūrų detalėmis.

2015 m. sausio 5 d.

Kelerius metus vairuojantis elektromobilį "Nissan Leaf“ Gediminas įsitikinęs, kad elektra neišvengiamai taps pagrindiniu visų automobilių energijos šaltiniu, o jį įkrauti bus galima kaip dabar įsipilti degalų. Kaunietis sutiko pasidalyti savo patirtimi važinėjant tokiu automobiliu, atskleidė jo trūkumus ir privalumus.

2014 m. gruodžio 30 d.

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja interneto naudotojus apie pastaruoju metu padažnėjusius suklastotus tinklalapius, apsimetančius tarptautinių arba valstybinių įstaigų interneto svetainėmis. Šių tinklalapių paskirtis - suklaidinti interneto vartotojus ir įvairiais būdais paskatinti juos pervesti pinigus į piktavalių sąskaitas.

...
2014 m. gruodžio 23 d.
Lytėjimas yra gan subtilus pojūtis, tačiau jis leidžia greitai reaguoti, pavyzdžiui, kai kas nors slysta iš mūsų rankų, tada mes galime stipriau suimti laikomą objektą
2014 m. gruodžio 21 d.

Lietuvos mokyklose ryškėja nauja edukacijos kryptis - susidomėjimas matematikos, gamtos mokslų ir technologijų dalykais (STEM) skatinamas praktiniais užsiėmimais. Ugdymo plėtotės centras kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) dėstytojais organizavo trimačio (3D) spausdinimo kūrybines dirbtuves, kurių metu moksleiviai mokėsi projektuoti trimačius daiktus, galėjo išbandyti 3D spausdinimo technologijas ir pasigaminti norimą objektą.

...
2014 m. gruodžio 21 d.

"The Pirate Bay“ neveikia jau savaitę, tačiau tai praktiškai neturi įtakos failų dalinimosi srautui pasauliniu lygiu. O ir pačios svetainės atstovai į teisėsaugos veiksmus reaguoja ramiai: kas nutiko, to nepakeisi. Jie teigia kol kas nenusprendę, ar svetainę prikels naujam gyvenimui, tačiau jei taip nutiks, sugrįžimas bus įspūdingas.

2014 m. gruodžio 8 d.

Kelyje Vilnius-Kaunas atidaryta dar viena elektromobilių greitojo įkrovimo stotelė. Ar tikrai jų jau reikia? Kuo vairuotojus turėtų sužavėti šie vis dar neįprasti automobiliai? Atsakymų į šiuos klausimus ieškojo LRT Televizijos laida "Keliai. Mašinos. Žmonės“.

2014 m. lapkričio 21 d.

Paieškos milžinas "Google“ apie vartotojus nori žinoti viską - asmeninę informaciją, kokius išmanius įrenginius jie naudoja, kur lankosi, kokios informacijos ieško... Kuo daugiau - tuo geriau, nes nuo informacijos kiekio ir tikslumo priklauso "Google“ galimybės uždirbti iš reklamos.

2014 m. lapkričio 19 d.

Joniškio rajone Veršių kaime gyvenantys broliai atkasė neįtikėtiną radinį - daugiau nei 15 metrų ilgio akmenį. Žmonės plūsta apžiūrėti giganto, o broliai svajoja įrengti pasivaikščiojimo taką aplink milžiną.

2014 m. lapkričio 17 d.

Olandijoje nutiestas pirmasis pasaulyje dviračių takas su integruotais saulės elementais, kurie šviesiu paros metu gamina elektros energiją.