Technologijos

2015 m. spalio 12 d.
Derinant įvairių disciplinų ir mokslo rezultatus, įprasti aukščio limitai tampa istorija. Šiandien aukščiausiuose pasaulio pastatuose įrengiamos miesto apžvalgos aikštelės, unikalūs architektūros pavyzdžiai dažnai tampa miesto ar šalies simboliais, įspūdingi statiniai - turistų traukos centrais, o aukščiausi dangoraižiai - filmų kūrėjų taikiniais.
2015 m. spalio 1 d.
Mus nuolat pasiekia įvairiausi garsai, kitaip tariant, iš skirtingų šaltinių sklindančios akustinės bangos. Nors girdime garsus, kurių bangų ilgiai skiriasi net tūkstantį kartų, tačiau, iš tikrųjų, tai tik nedidelė garsų jūros dalis. Žemiau mūsų girdimų garsų ribos yra infragarsas, kurio dažnis mažesnis nei 20 Hz, aukščiau - ultragarsas, kurio dažnis viršija 20 tūkst. Hz.
2015 m. rugsėjo 24 d.
Projektas "Skaitmeninto kultūros paveldo e. produktų kūrimas ir sklaida“ subūrė Kauno regiono bibliotekų specialistus į dviejų dienų mokymus Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje.
2015 m. rugsėjo 17 d.
Išvalyti užterštą vandenį yra sudėtinga ir brangu. Gyvenantys skurdžiose šalyse beveik neturi galimybių į tai investuoti, todėl naujas itin pigus vandens valymo būdas jiems atrodo itin daug žadantis, rašo Sciencealert.com.
2015 m. rugsėjo 11 d.
UAB "Rubedo sistemos“, naudodamiesi ES regioninės plėtros fondo lėšomis, įgyvendino MTTP projektą pagal priemonę "Intelektas LT“, kurio eigoje suprojektavo inovatyvų autonominio krovinių transporterio (ATK) prototipą.
2015 m. rugsėjo 1 d.
Skonis ir kvapas - pagrindinės savybės, lemiančios maisto produkto sėkmę.
2015 m. rugpjūčio 25 d.
Nuo kitų metų Lietuvoje pradedanti veikti vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema - naujovė, kuri jau seniai prigijo užsienio šalyse.
2015 m. rugpjūčio 19 d.
Mokslas šiandien vis dar ieško efektyvių priemonių plačiausiai pasaulyje paplitusiai širdies aritmijai - prieširdžių virpėjimui, gydyti.
2015 m. liepos 2 d.
Nuolat augančioje Lietuvos ir pasaulio mados pramonėje jaučiama didelė paklausa kūrybiškai ir perspektyviai mąstančių specialistų, kurie geba kurti, projektuoti ir įgyvendinti naujas aprangos dizaino idėjas.
2015 m. birželio 14 d.

Programišiai, kurie, kaip įtariama, yra susiję su Kinija, iš JAV vyriausybinių kompiuterių pavogė jautrią su žvalgybiniu ir kariniu personalu susijusia informaciją, JAV pareigūną cituoja BBC.

2015 m. birželio 12 d.
Penktadienį sukanka 89 metai nuo pirmosios Lietuvos radijo transliacijos.
2015 m. gegužės 14 d.
Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai kuria nanorobotus, galinčius transportuoti veikliąsias medžiagas į vėžio pažeistą audinį. Tyrimų metu aiškinamasi, kaip gali būti kuriamos ir modifikuojamos tokios veikliųjų medžiagų dalelės. Ateityje šios žinios taps labai svarbios vėžio ir kitų ligų gydymui.
2015 m. balandžio 20 d.

Trečiadienį Europos Komisija (EK) apkaltino "Google“, interneto paieškos ir reklamos gigantą, pažeidusį Europos Sąjungos (ES) konkurencijos taisykles. Išsiųstame kaltinamajame rašte EK konstatuoja, kad "Google“ galėjo piktnaudžiauti savo dominuojančia padėtimi rinkoje, tuo pažeisdama ES konkurencijos įstatymą.

2015 m. balandžio 16 d.

Mobiliąją aplikaciją DeeMe sukūrę lietuviai pasiūlė sprendimą, kaip įprastos tekstinės žinutės draugams gali virsti smagiomis nuotraukomis su užrašais ar net trumpais filmukais. Prieš savaitę paleista aplikacija šiandien jau turi 4000 vartotojų. Tiesa, kol kas didžioji jų dalis yra Norvegijoje, bet tikimasi, kad aplikaciją pamėgs ir Lietuvos jaunimas.

2015 m. balandžio 13 d.

Vilniuje, šalia BMW automobilių salono Ozo g., koncerno įgaliotoji atstovė Lietuvoje "Krasta Auto“ įrengė pirmąją šalyje "žalią“ įkrovimo stotelę, naudojančią saulės energiją. Joje bus galima įkrauti elektromobilių bei iš tinklo įkraunamų hibridų baterijas.