Technologijos

2015 m. birželio 14 d.

Programišiai, kurie, kaip įtariama, yra susiję su Kinija, iš JAV vyriausybinių kompiuterių pavogė jautrią su žvalgybiniu ir kariniu personalu susijusia informaciją, JAV pareigūną cituoja BBC.

2015 m. birželio 12 d.
Penktadienį sukanka 89 metai nuo pirmosios Lietuvos radijo transliacijos.
2015 m. gegužės 14 d.
Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai kuria nanorobotus, galinčius transportuoti veikliąsias medžiagas į vėžio pažeistą audinį. Tyrimų metu aiškinamasi, kaip gali būti kuriamos ir modifikuojamos tokios veikliųjų medžiagų dalelės. Ateityje šios žinios taps labai svarbios vėžio ir kitų ligų gydymui.
2015 m. balandžio 20 d.

Trečiadienį Europos Komisija (EK) apkaltino "Google“, interneto paieškos ir reklamos gigantą, pažeidusį Europos Sąjungos (ES) konkurencijos taisykles. Išsiųstame kaltinamajame rašte EK konstatuoja, kad "Google“ galėjo piktnaudžiauti savo dominuojančia padėtimi rinkoje, tuo pažeisdama ES konkurencijos įstatymą.

2015 m. balandžio 16 d.

Mobiliąją aplikaciją DeeMe sukūrę lietuviai pasiūlė sprendimą, kaip įprastos tekstinės žinutės draugams gali virsti smagiomis nuotraukomis su užrašais ar net trumpais filmukais. Prieš savaitę paleista aplikacija šiandien jau turi 4000 vartotojų. Tiesa, kol kas didžioji jų dalis yra Norvegijoje, bet tikimasi, kad aplikaciją pamėgs ir Lietuvos jaunimas.

2015 m. balandžio 13 d.

Vilniuje, šalia BMW automobilių salono Ozo g., koncerno įgaliotoji atstovė Lietuvoje "Krasta Auto“ įrengė pirmąją šalyje "žalią“ įkrovimo stotelę, naudojančią saulės energiją. Joje bus galima įkrauti elektromobilių bei iš tinklo įkraunamų hibridų baterijas.

2015 m. balandžio 10 d.

Su 2015-ųjų metų pradžia prasideda ir Europos metai vystymuisi. Tai metai, skirti didinti informuotumą, skatinti vystomąjį bendradarbiavimą ir diskusijas šia tema. Metų šūkis - "Mūsų pasaulis, mūsų orumas, mūsų ateitis“.

2015 m. balandžio 10 d.

Lietuva dar kartą įrodė, kad Europoje yra nepralenkiama pagal šviesolaidinio interneto plėtrą. 2014 m. šio interneto naudotojų skaičius mūsų valstybėje padidėjo beveik 3 procentiniais punktais ir pasiekė 34,6 proc. Tai yra iki šiol geriausias rezultatas tarp 39 Europos šalių, kuriose praėjusių metų pabaigoje buvo atliktas tyrimas.

2015 m. balandžio 8 d.

Informacinių technologijų (IT) prietaisų apsuptis ir internetas tapo įprasti mūsų gyvenime ­- nuo kompiuterių ir išmaniųjų telefonų, kuriuos naudojame patys, iki prietaisų ir jutiklių, kurių mes nepastebime, bet kurie supa mus kasdien.

2015 m. balandžio 2 d.

Asmens duomenų vagystės, kurias įvykdo pareigūnai ar tarnautojai, turintys atitinkamą prieigą prie informacijos ir siekiantys iš jos pasipelnyti, paprastai atskleidžiamos po tam tikro laiko. Kaip organizacijos gali tinkamai užtikrinti asmens duomenų saugą bei užkirsti kelią tokioms vagystėms?

2015 m. kovo 23 d.

Tikėtina, jog ateityje su kompiuteriais ir robotais galėsime kalbėti visai taip, kaip kalbame vieni su kitais. Mokslininkai bando sumažinti kalbos barjerą tarp žmonių ir kompiuterių. Tai yra vienas iš naujos programos, kurią kuria Gynybos Pažangių Tyrimo Projektų Agentūra (angl. Defense Advances Projects Agency) DARPA, tikslų. Ši agentūra yra atsakinga už naujų technologijų JAV kariuomenei kūrimą.

2015 m. kovo 2 d.

Ar teko kada aptikti kažką tikrai verto dėmesio, sakykime, įdomų straipsnį, ir sau pasakyti: "Kokia įdomi tema - turiu tai perskaityti. Bet straipsnis toks ilgas! Pirma dar kartą pasitikrinsiu Facebook‘ą“. Nepastebimai minutės tampa valandomis bežiūrint linksmus filmukus ir benaršant dienos naujienas. Nejaučia tas straipsnis tampa ne toks jau ir įdomus ar reikalingas. Nes internetinė erdvė visuomet gali pasiūlyti kažką dar įdomesnio, dar žavingesnio. Dienos pabaigoje atsidūsti sau ir pa

...
2015 m. vasario 27 d.

Vis garsiau kalbant apie internete slypinčius pavojus ir galimas kibernetines atakas, š.m. vasarį Saugesnio interneto diena kvietė Lietuvos gyventojus atkreipti dėmesį į saugius interneto naudojimo būdus. Visa savaitė Lietuvoje buvo skirta šviečiamajai veiklai, kuri atkreipė interneto vartotojų dėmesį į saugumą internetinėje erdvėje.

2015 m. vasario 20 d.
Nors Lietuvoje 790-862 MHz radijo dažnių juosta nebenaudojama televizijai, prekeiviams tai nė motais: jie ir toliau pardavinėja šiai juostai skirtą TV įrangą.
2015 m. vasario 20 d.
Nuo vasario 12 d. startavo naujas kainų mitą griaunantis projektas “Pasikeisk apšvietimą nemokamai”, kurį pristato LED apšvietimo prietaisų lyderė Lietuvoje, UAB "Elmo Technologijos“. Tai puiki proga visiškai nemokamai atnaujinti seno tipo lemputes į modernų LED apšvietimą.