Technologijos

2015 m. lapkričio 18 d.
Įvairios įstaigos ir organizacijos, taip pat ir gyventojai, saugodami aplinką ir taupydami, panaudotas energiją taupančias lempas turi priduoti saugiam perdirbimui, kad šios neužterštų aplinkos pavojingomis dujomis ar nesukeltų pavojaus sveikatai dėl stiklo duženų.
2015 m. lapkričio 9 d.
Bendrame elektronikos ir buitinės technikos atliekų sraute didelę dalį sudaro seni televizoriai, kuriuos perdirbus gaunamas plastikas naujiems plastiko gaminimas ar energijai išgauti, o senas kineskopų stiklas naudojamas blokelių, apdailos plokščių, drenažo ar akmens masės gaminių gamybai, kelių tiesimui.
2015 m. lapkričio 2 d.
"Kone kiekvienas internete aplankytas puslapis renka informaciją apie mus. Asmeniniai duomenys šiandien yra viena iš paklausiausių prekių, o mes ją atiduodame laisva valia, sutikdami su naršomo puslapio politika“, - teigia Nerijus Jusas, Kauno technologijos universiteto (KTU) Informatikos fakulteto Kompiuterių katedros doktorantas.
2015 m. lapkričio 2 d.
"Apple“, "Mars One“, "Google“, "Wikipedia“, "PayPal“ ir kiti pasaulinio garso korporacijų atstovai ankstesnėse LOGIN konferencijose buvo tie vizionieriai, kurių idėjų klausėsi tūkstančiai. Paslapties šydą, kas bus dešimtojo, jubiliejinio ir festivaliu tampančio LOGIN 2016 "pagrindinės vinys“ - organizatoriai praskleis pamažu, tačiau viena aišku - iškelta kartelė nenusileis.
2015 m. spalio 22 d.
Daug žmonių apsiginkluoja išsyk trimis skaitmeniniais įrenginiais: nešiojamuoju (arba staliniu) kompiuteriu, mobiliuoju (dažnai išmaniuoju) telefonu ir planšetiniu kompiuteriu. Ar nevertėtų šio ginkluotės trejeto sumažinti iki dviejų?
2015 m. spalio 16 d.
Išmaniesiems laikrodžiams populiarėjant, jų galimybės, funkcijos ir jiems skirtos programėlės sparčiai tobulėja, o vartotojai laukia vis naujesnių ir išmanesnių laikrodžių modelių.
2015 m. spalio 12 d.
Derinant įvairių disciplinų ir mokslo rezultatus, įprasti aukščio limitai tampa istorija. Šiandien aukščiausiuose pasaulio pastatuose įrengiamos miesto apžvalgos aikštelės, unikalūs architektūros pavyzdžiai dažnai tampa miesto ar šalies simboliais, įspūdingi statiniai - turistų traukos centrais, o aukščiausi dangoraižiai - filmų kūrėjų taikiniais.
2015 m. spalio 1 d.
Mus nuolat pasiekia įvairiausi garsai, kitaip tariant, iš skirtingų šaltinių sklindančios akustinės bangos. Nors girdime garsus, kurių bangų ilgiai skiriasi net tūkstantį kartų, tačiau, iš tikrųjų, tai tik nedidelė garsų jūros dalis. Žemiau mūsų girdimų garsų ribos yra infragarsas, kurio dažnis mažesnis nei 20 Hz, aukščiau - ultragarsas, kurio dažnis viršija 20 tūkst. Hz.
2015 m. rugsėjo 24 d.
Projektas "Skaitmeninto kultūros paveldo e. produktų kūrimas ir sklaida“ subūrė Kauno regiono bibliotekų specialistus į dviejų dienų mokymus Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje.
2015 m. rugsėjo 17 d.
Išvalyti užterštą vandenį yra sudėtinga ir brangu. Gyvenantys skurdžiose šalyse beveik neturi galimybių į tai investuoti, todėl naujas itin pigus vandens valymo būdas jiems atrodo itin daug žadantis, rašo Sciencealert.com.
2015 m. rugsėjo 11 d.
UAB "Rubedo sistemos“, naudodamiesi ES regioninės plėtros fondo lėšomis, įgyvendino MTTP projektą pagal priemonę "Intelektas LT“, kurio eigoje suprojektavo inovatyvų autonominio krovinių transporterio (ATK) prototipą.
2015 m. rugsėjo 1 d.
Skonis ir kvapas - pagrindinės savybės, lemiančios maisto produkto sėkmę.
2015 m. rugpjūčio 25 d.
Nuo kitų metų Lietuvoje pradedanti veikti vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema - naujovė, kuri jau seniai prigijo užsienio šalyse.
2015 m. rugpjūčio 19 d.
Mokslas šiandien vis dar ieško efektyvių priemonių plačiausiai pasaulyje paplitusiai širdies aritmijai - prieširdžių virpėjimui, gydyti.
2015 m. liepos 2 d.
Nuolat augančioje Lietuvos ir pasaulio mados pramonėje jaučiama didelė paklausa kūrybiškai ir perspektyviai mąstančių specialistų, kurie geba kurti, projektuoti ir įgyvendinti naujas aprangos dizaino idėjas.