Technologijos

2016 m. liepos 3 d.
"Dabar jau neįsivaizduojama, kad kažkada programos kodas būdavo rašomas ant popieriaus, naudojant tik vienetukus ir nuliukus, ir tik tada perkeliamas į skaičiavimo mašiną“, - šypsosi Vytautas Bukšnaitis, daugiau nei du dešimtmečius dėstantis Kauno technologijos universiteto Informatikos fakultete (KTU IF).
2016 m. birželio 22 d.
Dauguma Lietuvos smulkiųjų automobilių importuotojų neturi informacijos apie transporto priemonių gamintojams ir importuotojams nustatytas aplinkosaugines pareigas. Tokias išvadas padarė projekto "Mes rūšiuojam“ Akademija organizatoriai, rengiantys nemokamas paskaitas automobilių vežėjams į Lietuvą.
2016 m. balandžio 28 d.
Didžiausi pasaulio tiltai sveria šimtus tūkstančių tonų - nenuostabu, kad jie atlaiko didžiulę apkrovą. Tačiau savo galimybėmis stebina visame pasaulyje statomi tiltai iš paprastų makaronų - iki 1 kg sveriantys statiniai atlaiko du ar tris šimtus kartų už savo svorį didesnę apkrovą. Kur slypi tiltų statybos paslaptys: konstrukcijose ar statybinėse medžiagose?
2016 m. kovo 13 d.
Prekybos centrai, turgūs, specializuotos maisto produktų parduotuvės mirguliuoja nuo maisto, o greičiau nuo spalvingų pakuočių. Vilioja ne tik spalvomis ir gamtos vaizdais, bet žodžiais: "sveikesniam gyvenimui“, "natūralios tradicijos“, "naminė“, "iš gamtos“, "kaimiška“, "rankų darbo“. Kartais sutinkama ir maistingumo teiginiai "daugiau baltymų“, "mažai riebalų“.
2016 m. sausio 18 d.
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pratęsė NASA stažuočių konkurso paraiškų pateikimo terminą. Studentai dėl tarptautinių 2016 metų vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre galės pateikti prašymus iki š.m. sausio 22 d. 15.15 val. Konkursas buvo paskelbtas praeitų metų gruodžio pabaigoje ir pirminis paraiškų surinkimas vyko iki sausio 12 d.
2015 m. gruodžio 30 d.
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naują konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre 2016 metais, kurių metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties.
2015 m. gruodžio 30 d.
Informacinių technologijų sprendimus ir įrankius verslui kurianti UAB "Prototechnika“ pristato unikalų sprendimą apskaitos sistemų rinkoje - programą "NetSkaita2“. Ją naudojantys klientai duomenis pasiekia bei apdoroja ir internete (web‘inėje aplinkoje), ir darbalaukyje ("Windows“ aplinkoje) prisijungdami terminaliniu ryšiu. Apskaitos kompanijos skaičiuoja, kad šis sprendimas jų darbo našumą didina 4-5 kartus.
2015 m. gruodžio 9 d.
Dažnai pabrėžiama, jog internetinėje prekyboje estus nuo lietuvių skiria šviesmečiai. Tačiau ekspertai pastebi ir Latvijos pažangą.
2015 m. lapkričio 26 d.
Ar kada nors susimąstėte, kodėl prieš kokius 20 metų pagaminta techninė įranga tarnaudavo ilgiau? Štai pavyzdžiui, televizoriai, kuriuos pirko mūsų tėvai ar seneliai, neturėjo jokių smart technologijų ir milžiniškų ekranų, galbūt net ir spalvoto vaizdo, bet tarnavo išties ilgai, jei ne visą gyvenimą.
2015 m. lapkričio 18 d.
Įvairios įstaigos ir organizacijos, taip pat ir gyventojai, saugodami aplinką ir taupydami, panaudotas energiją taupančias lempas turi priduoti saugiam perdirbimui, kad šios neužterštų aplinkos pavojingomis dujomis ar nesukeltų pavojaus sveikatai dėl stiklo duženų.
2015 m. lapkričio 9 d.
Bendrame elektronikos ir buitinės technikos atliekų sraute didelę dalį sudaro seni televizoriai, kuriuos perdirbus gaunamas plastikas naujiems plastiko gaminimas ar energijai išgauti, o senas kineskopų stiklas naudojamas blokelių, apdailos plokščių, drenažo ar akmens masės gaminių gamybai, kelių tiesimui.
2015 m. lapkričio 2 d.
"Kone kiekvienas internete aplankytas puslapis renka informaciją apie mus. Asmeniniai duomenys šiandien yra viena iš paklausiausių prekių, o mes ją atiduodame laisva valia, sutikdami su naršomo puslapio politika“, - teigia Nerijus Jusas, Kauno technologijos universiteto (KTU) Informatikos fakulteto Kompiuterių katedros doktorantas.
2015 m. lapkričio 2 d.
"Apple“, "Mars One“, "Google“, "Wikipedia“, "PayPal“ ir kiti pasaulinio garso korporacijų atstovai ankstesnėse LOGIN konferencijose buvo tie vizionieriai, kurių idėjų klausėsi tūkstančiai. Paslapties šydą, kas bus dešimtojo, jubiliejinio ir festivaliu tampančio LOGIN 2016 "pagrindinės vinys“ - organizatoriai praskleis pamažu, tačiau viena aišku - iškelta kartelė nenusileis.
2015 m. spalio 22 d.
Daug žmonių apsiginkluoja išsyk trimis skaitmeniniais įrenginiais: nešiojamuoju (arba staliniu) kompiuteriu, mobiliuoju (dažnai išmaniuoju) telefonu ir planšetiniu kompiuteriu. Ar nevertėtų šio ginkluotės trejeto sumažinti iki dviejų?
2015 m. spalio 16 d.
Išmaniesiems laikrodžiams populiarėjant, jų galimybės, funkcijos ir jiems skirtos programėlės sparčiai tobulėja, o vartotojai laukia vis naujesnių ir išmanesnių laikrodžių modelių.