Technologijos

2014 m. rugpjūčio 18 d.

Kompiuteriniai pilotai galėtų leisti pamiršti žmogiškas klaidas. Bet ar liptumėte į lėktuvą, pilotuojamą mašinos, o ne kapitono?

2014 m. rugpjūčio 12 d.

Aiškinantis eismo įvykių aplinkybes, kartais keliamos versijos, kad incidentas įvyko dėl to, kad vairuotojas prarado budrumą ar užmigo prie vairo. Įvairiais skaičiavimais dėl to įvyksta apie penktadalis visų avarijų.

2014 m. rugpjūčio 12 d.

Lietuva vis labiau patvirtina pradedančiųjų įmonių šalies vardą. Ūkio ministerijos remiama ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinama technologijų verslo iniciatyva "Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS) sulaukė didelio susidomėjimo - įgyvendinant projektą atrinkta 411 technologinių idėjų paraiškų, kuriomis remiantis buvo įkurtos net 72 technologijų įmonės.

2014 m. rugpjūčio 11 d.

Šiaulių oro uosto teritorijoje esantis sklypas užterštas radioaktyviomis medžiagomis, tačiau panašu, kad ši informacija tiek nuo gyventojų, tiek nuo žurnalistų slepiama po devyniais užraktais. Pirmąjį kartą tarša buvusiame Zoknių kariniame aerodrome buvo aptikta dar 1993 metais.

2014 m. rugpjūčio 11 d.

Šis žmogus gali pakelti 32 kilogramus sveriantį metalo gabalą tarsi maišelį su pirkiniais. Bet ne todėl, kad jis būtų sunkiasvoris galiūnas ar Geležinis žmogus. Jis tiesiog dėvi robotizuotą kostiumą, suteikiantį jam milžiniškos jėgos.

2014 m. rugpjūčio 11 d.

Kibernetiniai nusikaltėliai iš Rusijos sugebėjo sukaupti didžiausią iki šiol žinomą vogtų interneto duomenų bazę, kurioje atsidūrė 1,2 mlrd. vartotojų vardai ir jų slaptažodžių kombinacijos, taip pat daugiau nei 500 mln. el. pašto adresų, rašo vz.lt.

2014 m. rugpjūčio 11 d.
"LG Electronics“ (LG) Lietuvoje pristato du "G Pad“ serijos planšetinius kompiuterius - "G Pad 7.0“ ir "G Pad 10.1“.
2014 m. rugpjūčio 7 d.

Kavos aromatai kuriais galime mėgautis šiomis dienomis, žmogui ne visada buvo prieinami. Daug įtakos kavos aromatų atradimui ir išgavimui turėjo kavos aparatų technologinė raida, kuri suteikė galimybę tobulo espresso kavos skonio paieškai. Iki šiuolaikinių aparatų buvo sukurta daug prototipų: nuo garu varomos mašinos iki kompiuterizuoto automatinio aparato. Daugelis jų nublanko istorijos tėkmėje, tačiau svarbiausi, revoliucionavę kavos gamybą, pamiršti nebuvo.

...
2014 m. rugpjūčio 5 d.

Kas yra skaitymas iš lūpų, ko gero, žinome visi. O štai Masačiusetso technologijų universiteto (MIT) ir bendrovių "Microsoft" bei "Adobe" programuotojai sukūrė išties žadą atimantį algoritmą - jis jūsų išsakytus žodžius atkurs pagal, pavyzdžiui, greta jūsų ant stalo gulinčio bulvių traškučių pakelio virpesius arba pagal taurėje esančio gėrimo paviršiaus ribėjimą, kurį sukelia jūsų tariami žodžiai.