Technologijos

2014 m. rugsėjo 24 d.

Pasaulinės saugumo sprendimų kūrėjos ESET ekspertai perspėja, kad sparčiai plinta sudėtingas virusas, nuo kurio nukentėjo didelis žmonių skaičius Ukrainoje ir Lenkijoje. Kenkėjas, pavadintas "BlackEnergy“ vardu, piktybiškas atakas vykdo net prieš verslo ir valstybines įmones, teigiama pranešime.

2014 m. rugsėjo 22 d.

Viena didžiausių šalies įmonių Lietuvos paštas įdiegė modernią informacinių technologijų (IT) pagalbos sistemą, kuri užtikrins sklandesnį kompanijos darbą ir dar aukštesnę teikiamų paslaugų kokybę. Į pažangią centralizuotą IT sutrikimų valdymo ir sprendimų stebėjimo sistemą bendrovė investavo daugiau kaip 250 tūkst. litų.

2014 m. rugsėjo 22 d.

Nors 3D spausdintuvų naudojimas namų statyboje dar tik žengia pirmuosius žingsnius, KTU Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docentas Vitoldas Vaitkevičius įsitikinęs - "atspausdintuose“ namuose normaliai gyventi galėsime jau artimiausioje ateityje.

2014 m. rugsėjo 19 d.

Išmanieji automobilių žibintai, sukurti Carnegie Mellon universiteto Robotikos instituto (JAV), leidžia vairuotojams naudotis ilgosiomis šviesomis, visai nesibaiminant, kad jos akins priešais atvažiuojančius vairuotojams.

2014 m. rugsėjo 19 d.

Pasirodo, sąmokslų teorijų gerbėjai, kurie iš namų eina tik apsivynioję galvą folija, o mobiliojo ryšio antenas puola aršiau negu Don Kichotas malūnus, nėra visiškai neteisūs. Išmanieji telefonai išties gali labai smarkiai pakenkti aršių naudotojų sveikatai, o ypač regai. Tik sąmokslininkai ne ten ieško kenkimo priežasčių - pasirodo, pavojingiausios čia ne elektromagnetinės bangos, o ekrano skleidžiama žydra šviesa.

2014 m. rugsėjo 10 d.

Anglijos mokyklose netrukus prasidės didelis eksperimentas: kompiuterių mokslai bus prijungti prie kitų trijų esminių dalykų vaikams jau nuo 5 metų amžiaus.

2014 m. rugsėjo 10 d.

Rugsėjo 10 dieną Vilniuje prasidedančiame didžiausiame Baltijos šalių gyvybės mokslų forume "Life Sciences Baltic 2014“ KTU pristatys gyvybę ir sveikatą gelbstinčias inovacijas, kurios pakeis likimus žmonių, atsigaunančių po traumų ir sunkių ligų. Vienos svarbiausių - pusiausvyros treniruoklis "Rehabili“ ir nuo pragulų apsauganti lova "Alovita“.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Šiuo metu Berlyne tebevyksta viena didžiausių elektronikos parodų pasaulyje - "IFA 2014“. Paroda prasidėjo penktadienį ir tęsis iki rugsėjo 10 dienos. Tai išskirtinio mąsto ir svarbos renginys, sutraukiantis didžiuosius elektronikos gamintojus iš viso pasaulio. Į parodą kasmet susirenka apie 1,5000 dalyvių iš daugiau nei 100 šalių, apsilanko apie 240 000 specialistų, o paslaugų užsakoma už 4 bilijonus eurų.

2014 m. rugsėjo 8 d.

Kaunas tapo pirmuoju miestu Baltijos šalyse, kuriame atidarytas 7 elektromobilių įkrovimo stotelių parkas, o laikinojoje sostinėje veikiantis Kauno technologijos universitetas (KTU) - pirmąją aukštąja mokykla, kurioje įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.

2014 m. rugsėjo 3 d.

Vokietijos technologijų ir inovacijų bendrovė "Siemens“ įdiegė tunelių kontrolės technologiją ilgiausiame pasaulyje Gotardo geležinkelio tunelyje. Jame įmontuota technologija fiksuoja visus elektromechaninės įrangos, jos priemonių veikimo bei sisteminių gedimų duomenis. Ši technologija padeda tunelį prižiūrinčiam operatoriui stebėti bendrą sistemų darbą 24 valandas per parą, todėl atsiradę pažeidimai yra pašalinami per trumpą laiką. Planuojama, kad ilgiausiu pasaulyje tuneliu važiuos greitaei

...
2014 m. rugsėjo 1 d.

Kontaktas su, Lietuvos miškų gyvūno akimis, neatpažintu skraidančiu objektu (NSO), prasidėjo netikėtu plėšrūno manevru: išvydusi nematytą skrajūną, snapė drąsiai nubindzeno paskui tolstantį objektą. Bet kai šis staiga pakeitė kryptį ir pradėjo artintis prie netikėtai pasirodžiusios lapės, ši metėsi į serbentų krūmus ir... Taip prasidėjo azartiškos "Pagauk mane" gaudynės-slėpynės.

2014 m. rugsėjo 1 d.

Technologijos kasdien vis tobulėja - atrodo dar visai neseniai norint apžiūrėti kokią nors vietovę, namą ar muziejų, reikėdavo jį aplankyti arba bent jau peržiūrėti šimtus nuotraukų. Dažnai tam tiesiog nėra laiko, noro ar net pinigų. Tačiau dabar tam yra virtualūs turai - tai sujungtos panoraminės nuotraukos, sudarančios įspūdį, jog jūs iš tiesų esate tam tikroje vietoje, čia ir dabar. Galima žvalgytis, virtualiai vaikščioti ir t.t. - tai tarsi realus pasaulis jūsų kompiuterio ekrane.

...
2014 m. rugsėjo 1 d.

Techninis tobulėjimas nestovi vietoje. Vis atrandama kas nors nauja, ir nauji atradimai dažnai pakeičia net ir, atrodytų, nekintamas sritis, tokias kaip socialinis bendravimas ar kasdienė buitis.

2014 m. rugsėjo 1 d.

Organizacija "Entertainment Software Association“ išleido kasmetinę ataskaitą, kuri atspindi situaciją kompiuteriams, konsolėms ir mobiliems įrenginiams skirtų žaidimų rinkoje, taip pat statistiką apie žaidimų gerbėjus ir jų demografiją.

2014 m. rugpjūčio 29 d.

Populiarus posakis skelbia: mano namai - mano tvirtovė. Ši erdvė turbūt kiekvienam žmogui - kiek svarbi, tiek ir suasmeninta. Ką apie mūsų charakterį, prioritetus, gyvenimo būdą, materialinę gerovę ir net vertybes gali papasakoti sienos, tarp kurių gyvename? Apie išmaniesiems namams formuojamus uždavinius skirtingose šalyse bei per juos atsiskleidžiantį žmonių mentalitetą pasakoja automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro "Jung Vilnius

...