Technologijos

2014 m. rugsėjo 3 d.

Vokietijos technologijų ir inovacijų bendrovė "Siemens“ įdiegė tunelių kontrolės technologiją ilgiausiame pasaulyje Gotardo geležinkelio tunelyje. Jame įmontuota technologija fiksuoja visus elektromechaninės įrangos, jos priemonių veikimo bei sisteminių gedimų duomenis. Ši technologija padeda tunelį prižiūrinčiam operatoriui stebėti bendrą sistemų darbą 24 valandas per parą, todėl atsiradę pažeidimai yra pašalinami per trumpą laiką. Planuojama, kad ilgiausiu pasaulyje tuneliu važiuos greitaei

...
2014 m. rugsėjo 1 d.

Kontaktas su, Lietuvos miškų gyvūno akimis, neatpažintu skraidančiu objektu (NSO), prasidėjo netikėtu plėšrūno manevru: išvydusi nematytą skrajūną, snapė drąsiai nubindzeno paskui tolstantį objektą. Bet kai šis staiga pakeitė kryptį ir pradėjo artintis prie netikėtai pasirodžiusios lapės, ši metėsi į serbentų krūmus ir... Taip prasidėjo azartiškos "Pagauk mane" gaudynės-slėpynės.

2014 m. rugsėjo 1 d.

Technologijos kasdien vis tobulėja - atrodo dar visai neseniai norint apžiūrėti kokią nors vietovę, namą ar muziejų, reikėdavo jį aplankyti arba bent jau peržiūrėti šimtus nuotraukų. Dažnai tam tiesiog nėra laiko, noro ar net pinigų. Tačiau dabar tam yra virtualūs turai - tai sujungtos panoraminės nuotraukos, sudarančios įspūdį, jog jūs iš tiesų esate tam tikroje vietoje, čia ir dabar. Galima žvalgytis, virtualiai vaikščioti ir t.t. - tai tarsi realus pasaulis jūsų kompiuterio ekrane.

...
2014 m. rugsėjo 1 d.

Techninis tobulėjimas nestovi vietoje. Vis atrandama kas nors nauja, ir nauji atradimai dažnai pakeičia net ir, atrodytų, nekintamas sritis, tokias kaip socialinis bendravimas ar kasdienė buitis.

2014 m. rugsėjo 1 d.

Organizacija "Entertainment Software Association“ išleido kasmetinę ataskaitą, kuri atspindi situaciją kompiuteriams, konsolėms ir mobiliems įrenginiams skirtų žaidimų rinkoje, taip pat statistiką apie žaidimų gerbėjus ir jų demografiją.

2014 m. rugpjūčio 29 d.

Populiarus posakis skelbia: mano namai - mano tvirtovė. Ši erdvė turbūt kiekvienam žmogui - kiek svarbi, tiek ir suasmeninta. Ką apie mūsų charakterį, prioritetus, gyvenimo būdą, materialinę gerovę ir net vertybes gali papasakoti sienos, tarp kurių gyvename? Apie išmaniesiems namams formuojamus uždavinius skirtingose šalyse bei per juos atsiskleidžiantį žmonių mentalitetą pasakoja automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro "Jung Vilnius

...
2014 m. rugpjūčio 18 d.

Kompiuteriniai pilotai galėtų leisti pamiršti žmogiškas klaidas. Bet ar liptumėte į lėktuvą, pilotuojamą mašinos, o ne kapitono?

2014 m. rugpjūčio 12 d.

Aiškinantis eismo įvykių aplinkybes, kartais keliamos versijos, kad incidentas įvyko dėl to, kad vairuotojas prarado budrumą ar užmigo prie vairo. Įvairiais skaičiavimais dėl to įvyksta apie penktadalis visų avarijų.

2014 m. rugpjūčio 12 d.

Lietuva vis labiau patvirtina pradedančiųjų įmonių šalies vardą. Ūkio ministerijos remiama ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinama technologijų verslo iniciatyva "Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS) sulaukė didelio susidomėjimo - įgyvendinant projektą atrinkta 411 technologinių idėjų paraiškų, kuriomis remiantis buvo įkurtos net 72 technologijų įmonės.

2014 m. rugpjūčio 11 d.

Šiaulių oro uosto teritorijoje esantis sklypas užterštas radioaktyviomis medžiagomis, tačiau panašu, kad ši informacija tiek nuo gyventojų, tiek nuo žurnalistų slepiama po devyniais užraktais. Pirmąjį kartą tarša buvusiame Zoknių kariniame aerodrome buvo aptikta dar 1993 metais.

2014 m. rugpjūčio 11 d.

Šis žmogus gali pakelti 32 kilogramus sveriantį metalo gabalą tarsi maišelį su pirkiniais. Bet ne todėl, kad jis būtų sunkiasvoris galiūnas ar Geležinis žmogus. Jis tiesiog dėvi robotizuotą kostiumą, suteikiantį jam milžiniškos jėgos.

2014 m. rugpjūčio 11 d.

Kibernetiniai nusikaltėliai iš Rusijos sugebėjo sukaupti didžiausią iki šiol žinomą vogtų interneto duomenų bazę, kurioje atsidūrė 1,2 mlrd. vartotojų vardai ir jų slaptažodžių kombinacijos, taip pat daugiau nei 500 mln. el. pašto adresų, rašo vz.lt.

2014 m. rugpjūčio 11 d.
"LG Electronics“ (LG) Lietuvoje pristato du "G Pad“ serijos planšetinius kompiuterius - "G Pad 7.0“ ir "G Pad 10.1“.
2014 m. rugpjūčio 7 d.

Kavos aromatai kuriais galime mėgautis šiomis dienomis, žmogui ne visada buvo prieinami. Daug įtakos kavos aromatų atradimui ir išgavimui turėjo kavos aparatų technologinė raida, kuri suteikė galimybę tobulo espresso kavos skonio paieškai. Iki šiuolaikinių aparatų buvo sukurta daug prototipų: nuo garu varomos mašinos iki kompiuterizuoto automatinio aparato. Daugelis jų nublanko istorijos tėkmėje, tačiau svarbiausi, revoliucionavę kavos gamybą, pamiršti nebuvo.

...
2014 m. rugpjūčio 5 d.

Kas yra skaitymas iš lūpų, ko gero, žinome visi. O štai Masačiusetso technologijų universiteto (MIT) ir bendrovių "Microsoft" bei "Adobe" programuotojai sukūrė išties žadą atimantį algoritmą - jis jūsų išsakytus žodžius atkurs pagal, pavyzdžiui, greta jūsų ant stalo gulinčio bulvių traškučių pakelio virpesius arba pagal taurėje esančio gėrimo paviršiaus ribėjimą, kurį sukelia jūsų tariami žodžiai.