Kokiomis priemonėmis ir žaislais skatinti vaikų aktyvumą?

Šiandien, išmaniųjų technologijų pasaulyje, neretai susiduriama su didele problema: itin mažu vaikų fiziniu aktyvumu. Atžalas sunku atitraukti ne tik nuo televizoriaus ar kompiuterio, bet ir nuo išmaniųjų telefonų ekranų. Na, o kaip žinia, fizinis vaiko aktyvumas yra be galo svarbus ir reikalingas.

Tik tinkamą fizinį aktyvumą palaikantis vaikas turės tvirtus ir stiprius raumenis, kaulus bei sąnarius. Taip pat, jis padės ne tik mažinti stresą, bet ir susirasti naujų draugų, skatins įvairių įgūdžių lavinimą. Tačiau, kaip skatinti vaiką daugiau laiko praleisti aktyviai, lauke ir gryname ore? Kaip jį atitraukti nuo telefono ar kompiuterio? Atsakymas gana banalus - žaislais! Tam tikri žaislai ir priemonės tikrai skatins vaiką būti aktyvesniu. Kokie tai žaislai? Apie tai daugiau sužinosite šiame straipsnyje. 

Riedučiai, paspirtukai ir dviračiai - pirmosios vaiko transporto priemonės 

Viena iš efektyviausių priemonių, padedančių palaikyti reikiamą ir tinkamą vaiko aktyvumą yra vaikiškos transporto priemonės. Dviračiai, triratukai, paspirtukai bei riedučiai vaikams skatina juos judėti, daugiau laiko leisti lauke. Žinoma, pasirinkti reikėtų atsakingai, atsižvelgiant į vaiko amžių. Teigiama, kad visos šios vaikiškos transporto priemonės ne tik stiprina vaiko raumenis, kaulus ir sąnarius, bet ir lavina jų koordinaciją, moko išlaikyti pusiausvyrą. Negana to, dviratį ar paspirtuką, kurių itin platų pasirinkimą galima rasti internetinėje parduotuvėje Varlė: https://www.varle.lt/paspirtukai/, mokys vaiką savarankiškumo, skatins didesnį pasitikėjimą savimi.Vaikas jausis labiau suaugęs, pats galės priimti sprendimus. Nepamirškite, kad dviračius, riedučius ir kitokias šio tipo prekes reikėtų rinktis ne tik pagal vaiko pomėgius, bet ir amžių, ūgį. Taip pat, svarbi yra kokybė, medžiagų saugumas. Na, o visiškam saugumui užtikrinti būtina pasirūpinti ir apsauginiais priedais: šalmu, antkeliais, alkūnių apsaugomis. 

Sodo ir lauko žaislai - aktyviems žaidimams lauke 

Iškrapštyti vaiką iš namų ir paskatinti jo aktyvumą padės ir įvairūs sodo bei lauko žaislai. Lauko supynės, čiuožyklos ne tik puikiai papildys sodą, bet ir skatins vaiką daugiau judėti. Puikia priemone gali tapti ir smėlio dėžė - kurioje vaikas galės atsiskleisti kūrybiškai. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir žaidimų namelių. Tokie žaidimams skirti sodo nameliai leidžia vaikui mėgautis smagiais žaidimais lauke, skatina ne tik judėjimą, bet ir bendravimo įgūdžių lavinimą, kūrybiškumą, vaizduotės naudojimą. Visi šie žaislai taps puikia ir šaunia sodo dalimi, kurios dėka vaikas bus aktyvesnis. Na, o daugiau laiko lauke reiškia ne tik tvirtesnius raumenis, bet ir didesnį vitamino D kiekį, geresnę nuotaiką, mažiau streso ir ramesnį nakties miegą. 

Sportiniai žaislai - garantuotam fiziniam aktyvumui 

Tinkamą ir gerą vaiko fizinį aktyvumą tikrai garantuos įvairūs sportiniai žaislai. Sportas remiasi fiziniu aktyvumu, o tinkamai pasirinkti žaislai gali vaikui padėti ne tik būti aktyviam, bet ir susirasti gyvenimo hobį ar net profesija. Puikus pavyzdys - įvairių rūšių kamuoliai. Krepšinis, futbolas, tinklinis gali tapti mėgstamiausiu vaiko žaidimu, hobiu. Įvaldęs kamuoliu žaidžiamus žaidimus vaikas bus stiprus, greitas ir vikrus. Negana to, jis išmoks ir daugybės kitų dalykų, pavyzdžiui, komandiškumo ir darbo komandoje. Taip pat, tokiu būdu lavinama ir disciplina, atsakingumas, mokomasi pralaimėti, priimti kritiką ir skatinama mokytis iš savo klaidų. Puikiu sportiniu žaislu gali tapti ir šokdynės, lankai, teniso ar badmintono raketės. Tinkamus žaislus reikėtų pasirinkti pagal vaiko pomėgius ar polinkį į vieną ar kitą sporto šaką. Žinoma, nereikėtų pamiršti atsižvelgti ir į vaiko amžių. Tačiau, kuo anksčiau vaikas bus supažindinamas su sportu, tuo mažiau ateityje jį reikės skatinti būti aktyviu ar sportuoti. 

Tinkami sprendimai, kokybiški ir saugūs, aktyvumą ir judėjimą skatinantys žaislai taps puikia priemone tėvams, kurie nori paskatinti vaiką daugiau judėti, sportuoti ar didesnę laiko dalį praleisti lauke. 

Nuo riedučių iki krepšinio kamuolių - viską, ko reikia vaiko aktyvumui, žaidimams ir laisvalaikiui galite rasti Varle.lt internetinėje parduotuvėje. Čia rasite didelį ir įvairų prekių asortimentą, itin draugiškas kainas bei pačias šauniausias akcijas. Apsilankykite, išsirinkite ir įsigykite - čia visada žemos kainos! 

<- Grįžti į atgal