Kaip pasirinkti kokybiškas lauko lemputes?

Lemputės visada suteikia namams jaukumo ir šiltumo, todėl jas dažniausiai pasikabiname ne tik esant kalėdiniam laikotarpiui. Tam, kad jaukią atmosferą sukurtumėte ne tik vidinėje, bet ir išorinėje namų dalyje, reikėtų pagalvoti apie lauko lemputes. Jomis galima papuošti ne tik patį namą, bet ir namo kiemą, terasą ar net padaryti lempučių kelią, kad vakare būtų lengviau orientuotis kieme. 

Elektros instaliacija

Pirmiausiai, norint papuošti kiemą lauko lemputėmis, reikėtų pagalvoti apie elektros instaliaciją. Išties labai gerai, jeigu jau tai buvo numatyta prieš projektuojant jūsų terasą, tačiau kartais puikios idėjos kyla tik vėliau, todėl reikėtų pamąstyti, kaip teisingai instaliuoti šį apšvietimą. Kokybiškos ir profesionalios lauko girliandos dažniausiai parduodamos atskirai nuo jų laidų. Be to, esant poreikiui galite įsigyti laido prailgintuvus, kurie standartiškai būna 1 m, 3 m ir 5 m. Kadangi girliandos jungiasi tarpusavyje, tai reiškia, kad ir laidai jungiasi tarpusavyje (prailginimo laida irgi jungiasi vienas su kitu): jeigu jums reikia pajungti girliandas 4 m atstumu, tuomet galite sujungti 1 m ir 3 m prailginimo laidus. Šis sprendimas yra labai paprastas ir žymiai patogesnis, nei perkant buitinius elektrinius prailgintuvus.

Lauko lempučių kiekis

Tam, kad būtų galima nustatyti reikiamą lempučių kiekį, užtenka pasiskaičiuoti terasos plotą ir gautam skaičiuo numatyti iki 1,5 m/kvadratui. Tarkime, jeigu jūsų terasos plotas yra 5 m (ilgis) x 6 m (plotis), o viso plotas 30 m². Galima skaičiuoti, kad jums bus reikalinga apie 45 m lempučių girliandų arba 9 komplektai lempučių ( ilgis 30 x 1,5 m = apie 45 m).

Tiesa, yra ir kitas būdas - tam reikės panaudoti siūlą ir imituoti pakabinamas lauko lemputes. Ant grindų pasitieskite siūlą visu jūsų norimu dekoravimo plotu ir pridėkite kelis metrus papildomai lauko lempučių išlinkimui - suskaičiuokite viso sunaudoto siūlo metražą. 

Lempučių atsparumo klasė ir spalva

Vienas dar labai svarbus aspektas renkantis lauko lemputes - jų atsparumo klasė (IP). Tai ypatingai svarbu tada, jeigu jūsų terasa yra be stogo. Renkantis lauko lemputes, kurių atsparumo klasė yra IP44, galima jas palikti lauke net ir žiemos metu (žinoma, jas vis tiek rekomenduojama palikti tik tada, jeigu terasa turi stogą). Įsigydami aukščiausios atsparumo klasės (IP67) lemputes, galėsite būti ramūs, nes jas galima palikti kabėti visus metų laikus.
Šiai dienai lempučių laidas ir burbuliuko forma gali būti įvairiausi. Dažniausiai pasitaikanti laido spalva būna balta arba juoda, o burbuliukų - skaidri arba balta. Spalvos pasirinkimas priklausys nuo to kokią nuotaiką norite sukurti - jeigu siekiate šiltumo, rinkitės į gelsvumą, o jeigu šaltumo/griežtumo - į melsvumą.  <- Grįžti į atgal