Apšvietimas – kaip tinkamai jį pasirinkti namuose?

Lempos, lemputės, pakabinami šviestuvai

Nors apie apšvietimą ir jo svarbą namų interjere kalbama vis dažniau ir dažniau, tačiau dar nemaža dalis žmonių, įsirenginėdami savo namus, neskiria jam tiek daug dėmesio, kiek reikėtų. Tai – išties didelė klaida, kadangi netinkamai pasirinktas apšvietimas, gali sukurti visai kitokią, nemalonią atmosferą kambaryje bei net perduoti tam tikrą blogą nuotaiką.

Kad viso to pavyktų išvengti, prieš renkantis apšvietimą, reikėtų atsižvelgti į tam tikrus kriterijus, padėsiančius išsirinkti, koks jis geriausiai tiktų jūsų namuose. Tad, jei įdomu, šis straipsnis kaip tik jums – jame aptarsime, kaip nepadaryti klaidų ir tinkamai pasirinkti apšvietimą namuose.

Skirtingi apšvietimo tipai

Visų pirmiausia, norint išsiaiškinti, koks apšvietimas būtų tinkamiausias jūsų namuose, reikėtų žinoti, kokių tipų jis būna. Įprastai yra išskiriami trys skirtingi apšvietimo tipai: bendras, tikslinis ir akcentinis. Bendras arba dar kitaip netiesioginis apšvietimas yra pasirenkamas tuomet, kai norima vienodai apšviesti visą patalpą (dažniausiai tam naudojami pakabinami lubiniai šviestuvai). Tikslinis – tai toks apšvietimas, kurio pagalba yra apšviečiama tam tikra kambario vieta, kurioje reikia daugiau šviesos, pavyzdžiui, zona ties darbo stalu. Galiausiai, akcentinis pasirenkamas tuomet, kai norima pabrėžti tam tikrus baldus, daiktus ar kitus kambaryje esančius elementus. Jums tikrai nereikia nuspręsti, kurį vieną iš šių apšvietimų norėsite panaudoti savo namų kambariuose, kadangi norint išgauti gerą vaizdą juos patariama miksuoti ir derinti tarpusavyje.

Išsiaiškinkite, koks yra jūsų stilius

Išsirinkti tinkamą šviestuvą gali būti tikrai sudėtinga užduotis, kadangi jų pasirinkimas yra milžiniškas. Būtent dėl to, kad būtų lengviau išsirinkti, pagalvokite, koks stilius vyrauja jūsų namuose – ar tai klasika, o gal modernus bei šiuolaikiškas? Kad ir koks atsakymas bebūtų, ieškokite šviestuvų, kurie atitiktų jūsų namų interjerą. Žinoma, tai tikrai nereiškia, jog negalima maišyti skirtingų stilių – tinkamai tai darant, galutinis rezultatas gali tikrai maloniai nustebinti. Tad, jei norite pasižvalgyti, itin didelį pakabinamų šviestuvų pasirinkimą geru kainos ir kokybės santykiu galite rasti užsukę į šią nuorodą - https://www.varle.lt/pakabinami-sviestuvai/

Atsakingai derinkite

Nerekomenduojama visuose kambariuose naudoti tuos pačius šviestuvus, kadangi kas tiks vienoje erdvėje, tikrai nereiškia, jog tiks ir kitoje. Vietoje to geriau atsakingai ir kruopščiai išrinkite keletą skirtingų šviestuvų, kurie derėtų tarpusavyje. Be abejo, įsivaizduoti, kaip visi jie atrodys kartu gali būti kiek sunku, todėl išsisaugokite patinkančių šviestuvų nuotraukas ir pamėginkite padaryti koliažą, kuriame jie būtų visi kartu vienoje vietoje. Tokiu būdu galėsite vizualiai pamatyti, ar šviestuvų dizainai tinka vienas prie kito, ar medžiagos, iš ko jie yra pagaminti, tarpusavyje dera. Taip visas bendras vaizdas atrodys harmoningai ir darniai. 

Išsirinkite lemputes

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog lemputėms nereikia skirti tokio didelio dėmesio renkantis, tai yra netiesa, kadangi jos gali ne tik pakeisti erdvę vizualiai, bet ir būti vienokios ar kitokios nuotaikos kambaryje kaltininkės. Greičiausiai visiems žinoma, jog geriausias pasirinkimas yra LED lemputės, kurios yra ir taupesnės, ir tarnauja ilgiau, lyginant su paprastomis kaitrinėmis lemputėmis. Tačiau prieš įsigyjant jas reiktų atkreipti dėmesį į keletą aspektų. Pirmasis iš jų, be jokios abejonės, yra liumenai. Liumenais yra nusakomas šviesos ryškumas, tad kuo jų daugiau, tuo lemputė švies ryškiau. Darbo kambaryje ar kitoje zonoje, kurioje reikalingas geras ir intensyvus apšvietimas, rekomenduojama rinktis galingesnes lemputes, kurios užtikrins reikiamą šviesą. Tuo tarpu, miegamajame ar svetainėje priešingai – itin ryškią šviesą skleidžiančios lemputės nėra reikalingos, kadangi jos neleis čia sukurti taip norimo jaukumo. Taip pat atsižvelkite ir į lempučių skleidžiamos šviesos spalvą. Geltona šviesa labiau tiks gyvenamosioms ir poilsio patalpoms, o balta – virtuvei ar darbo zonai. 

Tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir padėjo geriau suprasti, kodėl apšvietimas yra toks svarbus namų elementas. Skirkite pakankamai laiko jo išsirinkimui, tuomet galėsite būti garantuoti, jog galutinis rezultatas jus tenkins ir džiugins. Kaip bebūtų, jei sunku nuspręsti patiems, nebijokite kreiptis į interjero dizainerius, kurie tikrai patars, kas labiausiai tiktų jūsų namams!

 

Lempos, lemputės

https://www.varle.lt/lempos-lemputes/

lemputės

Pakabinami šviestuvai 

https://www.varle.lt/pakabinami-sviestuvai/

https://www.varle.lt/pakabinami-sviestuvai/

 <- Grįžti į atgal