5 įpročiai, kurie padės palaikyti švarą virtuvėje

Įprotis – tai žmogaus elgesys ar veiksmas, kuris yra tapęs pastoviu ir yra atliekamas nuolat. Vienus iš jų išsiugdyti gali būti lengviau, o kitus sudėtingiau, ypač tuos, kurie išties naudingi. O ar žinojote, kad tinkami įpročiai gali padėti palaikyti virtuvėje švarą be didelių pastangų? Būtent jais šiame straipsnyje ir pasidalinsime. Tad kviečiame skaityti toliau.

1. Paviršius valykite kasdien

 

Jei stalviršiai nėra apkrauti, kasdienis jų valymas tikrai nebus sudėtingas. Tačiau jei stalviršiai yra nukrauti įvairiausiais daiktais, pats laikas būtų juos susitvarkyti. Ant atvirų paviršių turėtų likti tik dažnai naudojami įrankiai ar prietaisai, pavyzdžiui, arbatinukas ar kavos aparatas. Taip sutvarkius stalviršius bus daug paprasčiau juos kasdien valyti.

 

2. Dieną baikite su tvarkinga virtuve

 

Išsiugdykite įprotį virtuvę susitvarkyti kas vakarą, po vakarienės. Tam tereikia skirti vos 5–10 minučių, o miegoti nueisite ramūs, nes žinosite, kad ryte rasite tvarkingą virtuvę. Tokiu būdu greičiausiai ne tik palengvinsite savo rytus, bet ir sumažės tikimybė, kad pavėluosite į darbą, kadangi nebereikės atlikti papildomų darbų.

 

3. Palaikykite švarą gamindami

 

Netvarkingiausia virtuvės erdvė dažniausiai tampa gaminant maistą. Todėl svarbu išmokti palaikyti tvarką ir švarą viso gaminimo proceso metu. Tuomet taps paprasčiau susitvarkyti ir po gaminimo, nes didžiąją dalį darbo jau būsite padarę. Tiesa, siekiant, kad virtuvė atrodytų tvarkingai, svarbu atkreipti dėmesį ir į joje esančių baldų spalvą bei blizgesį. Dažniausiai šviesius paviršius lengviau prižiūrėti nei tamsius – ypač matinius. 

 

4. Kiekvienam daiktui raskite jo vietą

 

Kiekvieną kartą, kai pasinaudojote kokiu nors daiktu (virtuviniu prietaisu, indu ar pan.), pasistenkite jį padėti atgal į vietą. Žinoma, pirmiausia reikia pasirūpinti, kad tie daiktai turėtų savo vietą. O išsiugdę įprotį juos padėti į vietą, turėsite nuolatos tvarkingą ir švarią virtuvę.

 

5. Sudėkite indus į indaplovę

 

Dar vienas paprastas, tačiau itin naudingas įprotis, galintis padėti palaikyti švarą virtuvėje – kas vakarą sudėti indus į indaplovę. Žinoma, jei tik ją turite. Tokiu būdu ryte jūsų nepasitiks krūva neplautų indų ir galėsite pradėti dieną be streso. Be to, įjungdami indaplovę vakare, galite sutaupyti, nes naktį elektros kaina dažnai būna mažesnė nei dieną.

 

Išsiugdydami šiuos įpročius savo kasdienybę galite paversti kur kas lengvesne ir malonesne. Be to, savo pavyzdžiu galimai paskatinsite tai padaryti ir savo šeimos narius – tokiu būdu palaikyti švarą virtuvėje taps tik dar paprasčiau. Tegul tai būna erdvė, kurioje daugiausia laiko skiriama skaniam maistui gaminti, o ne tvarkytis. <- Grįžti į atgal