Testas parodys, ar teisingai prižiūrite dantis

Dantų ėduonis – labiausiai pasaulyje paplitusi liga, kuria serga beveik 80 proc. visų pasaulio gyventojų. „Colgate“ kviečia išsiaiškinti, ar teisingai prižiūrite savo dantis. Atsakę į septynis testo klausimus sužinosite, kokia dantų ėduonies (karieso) rizika jums kyla, bei gausite rekomendacijas, kaip ją sumažinti.

Reprezentatyvios apklausos, kurią šiais metais atliko dantų sveikatos ir visuomenės sveikatos priežiūros lyderius Centrinės ir Rytų Europos šalyje jungianti organizacija „Sąjunga ateičiai be ėduonies“, duomenimis net 81 proc. lietuvių nepakankamai rūpinasi savo dantimis. Didžiausiai rizikos grupei priskiriami moksleiviai. Lietuvoje į ją patenka ir vyresni kaip 30 metų amžiaus žmonės. Ši liga išsivysto susilpnėjus dantims – kai dėl danties aplinkoje (seilėse) esančių rūgščių žalingo poveikio emalyje sumažėja mineralinių medžiagų (kalcio ir fosforo). Lūžus emaliui susiformuoja ertmė – dantyje atsiranda skylė.
„Dantų ėduonies paplitimas kelia rimtą susirūpinimą. Šiai ligai privalu skirti didesnį dėmesį, tai yra opi sveikatos problema. Kiekvienas iš mūsų galime užkirsti kelią ėduonies atsiradimui ir vystymuisi atsakingai prižiūrėdami savo dantis. Tam pakanka nuolatinės dantų priežiūros nuo mažų dienų: kasdien juos valydami tinkamai parinktu dantų šepetėliu ir pasta, sumažiname dantų ėduonies atsiradimo riziką“, – sako odontologė, Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto docentė Julija Narbutaitė.
Norėdami išsiaiškinti, ar yra pavojus, kad jūsų dantyse gali išsivystyti ėduonis, atsakykite į septynis klausimus. Atlikę vos kelių minučių trukmės testą, sužinosite apie dantų ėduonies pažeidimus bei gausite paprastų, individualių rekomendacijų, kaip pagerinti burnos sveikatą ir išvengti ėduonies. 
Šį testą galite atlikti naujienų portale www.15min.lt nuo spalio 1 d. iki 31 d. Apklausa vienu metu skelbiama visose Baltijos šalyse.
Apklausą rasite paspaudę šią nuorodą: www. http://www.15min.lt/colgate-apklausa/

Vilmantė Žvinytė
BVRG Burson - Marsteller<- Grįžti į atgal