Sveikatą ir gyvenimo trukmę 50 proc. lemia gyvenimo būdas

Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, sveikatą ir gyvenimo trukmę lemia skirtingi veiksniai: 10 proc. – medicininės priemonės, apie 20 proc. – aplinkos ir darbo sąlygos, tiek pat – paveldimumo veiksniai, likusią dalį (50 proc.) – gyvenimo būdas

Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas kartu su Lietuvos Respublikos garbės konsulatu Neapolyje spalio 3 d. Vilniaus rotušėje organizuoja mokslinį tarptautinį kongresą „Fizinis aktyvumas ir Viduržemio jūros dieta – kelias į sveiką gyvenimą“ (Physical Activity Prescription and Mediterranean Diet for a Wellness Culture). Kongreso pradžia – 9 val.
„Pasaulyje daugėja žmonių, turinčių antsvorio ir nutukimo problemų, todėl būtina atkreipti dėmesį į sveiką gyvenseną, sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. Moksliniame tarptautiniame kongrese šiuos klausimus kaip tik ir svarstysime su kolegomis iš Italijos“, – sako Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. Algirdas Utkus.
Jam antrina Italijos sporto medicinos federacijos atstovas dr. Savy Saverio Salierno: „Kongresas svarbus ne tik todėl, kad prisideda prie tarptautinių santykių tarp Lietuvos ir Italijos gerinimo, tačiau dar ir dėl to, kad sveikos gyvensenos, sveikatos kultūros tema ypač aktuali šiuolaikiniame pasaulyje. Kongrese pranešimus skaityti kvietėme ne tik gydytojus, bet ir sporto federacijų, olimpinių komitetų atstovus, atletus iš abiejų šalių.“
Kongrese bus aptariamos šios temos: Viduržemio jūros dieta ir sveika gyvensena; antsvoris ir genetika; studentų fizinis aktyvumas; krūties vėžys ir fizinis aktyvumas; pica Neapolyje ir pasaulyje; fizinis aktyvumas bei kremzlių susidėvėjimo prevencija.
Kongrese dalyvaus Lietuvos Respublikos garbės konsulas Neapolyje dr. Vincenzo Russo, Italijos ambasadorius Lietuvoje Stefano Taliani de Marchio, Italijos kultūros instituto Vilniuje vadovė prof. Paola Cioni, Neapolio sporto medicinos asociacijos prezidentas dr. Franco F. Caruso, Italijos medicinos federacijos prezidentas dr. Maurizio Casasco, Italijos šeimos gydytojų akademijos prezidentas dr. Walteris Ingarozza, Lietuvos kultūros instituto Neapolyje vadovė dr. Margherita Tartaglia.
Taip pat laukiama Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro dr. Juozo Oleko, sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, viceministro Gedimino Černiausko, Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko, Lietuvos Respublikos ambasadorės Italijoje Jolantos Balčiūnienės, Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento direktoriaus Petro Zapolsko, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės, Vilniaus turizmo informacijos centro direktorės dr. Jolantos Beniulienės, l. e. p. VU rektoriaus prof. habil. dr. Jūro Banio.

Agnė Grinevičiūtė
Vilniaus universitetas<- Grįžti į atgal