Sveikata

2015 m. birželio 12 d.

Medikai atkreipia dėmesį, kad kraujo ypač pradeda trūkti vasarą ir gali būti stabdomos planinės operacijos. Skatinant neatlygintiną kraujo donorystę ketvirtadienį Vilniuje prasideda 10 dienų turas per Lietuvos miestus. Kraujo donorystės įstaigų vadovams ir neatlygintiniems kraujo donorams prezidentė Dalia Grybauskaitė pažadėjo paramą.

2015 m. birželio 12 d.

Nors Lietuva gali teikti kokybiškas ir, palyginus su kitomis valstybėmis, nebrangias medicinines paslaugas, medicinos turizmu besidomintiems žmonėms dar tenka aiškinti, kas ta Lietuva. Tai pastebi Lietuvos medicinos turizmo klasterio vykdantysis direktorius Gražvydas Morkus.

2015 m. birželio 10 d.
Ar tikrai reikia lankyti sporto klubą, norint pasiekti gerų asmeninių sporto rezultatų? Atsakymas vienas - ne! Galite sėkmingai mankštintis namuose (ar lauke) ir be daugybės brangių stacionarių treniruoklių.
2015 m. birželio 8 d.
Gimdos kaklelio citopatologinio tyrimo atsakymas: "nustatyti neaiškios kilmės pakitimai“, verčia sunerimti daugelį moterų.
2015 m. birželio 4 d.
Senyvas amžius Lietuvos gyventojų netolimoje ateityje nebegąsdins - Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), Vilniaus universitetas ir Kauno technologijos universitetas (KTU, koordinatorius) pradeda įgyvendinti tarptautinį projektą sveiko senėjimo ekscelencijos centrui įsteigti.
2015 m. gegužės 29 d.
Birželis pasaulyje minimas kaip nevaisingų porų mėnuo. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, beveik kas penkta pora, norinti susilaukti vaikų, susiduria su problemomis dėl nevaisingumo, todėl kiekvienais metais norima atkreipti dėmesį į šią problemą, skleisti informaciją apie naujausius gydymo būdus, tyrimus ar priemones, suteikiančias vilties susilaukti atžalų.
2015 m. gegužės 27 d.
Lietuvoje jau aštuntus metus iš eilės Europos gydytojų dermatologų iniciatyva organizuojama kampanija, skirta kovai su odos vėžiu ir melanoma - Euromelanomos diena.
2015 m. gegužės 27 d.
Dantų šalinimas - procedūra, kurios greičiausiai norėtų išvengti kiekvienas. Tačiau ją atlikti būtina, mat ilgai delsiant gali išsivystyti įvairios ligos. Dažniausiai šalinami krūminiai dantys, rečiausiai - iltiniai. Pastarieji žandikaulyje atlieka svarbią funkciją, tad gydytojai stengiasi išvengti jų rovimo.
2015 m. gegužės 25 d.
Anksčiau širdies nepakankamumas bei įvairūs kraujotakos sutrikimai buvo ne kas kitą kaip gilios senatvės požymis, tačiau šiandien tuo skundžiasi vis jaunesni žmonės.
2015 m. gegužės 18 d.
Daugelis save sveikais laikančių žmonių ilgus metus gali neįtarti, kad serga klastinga kraujagyslių sieneles pažeidžiančia liga. Specialistų teigimu, arterinės hipertenzijos požymių Lietuvoje turi apie trečdalis visų suaugusiųjų ir tik maža dalis tai žino, kadangi nesimatuoja kraujo spaudimo.
2015 m. gegužės 16 d.
Virškinamojo trakto navikai sudaro penktadalį visų naujų vėžio atvejų tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Apie naujoves gydant šį vėžį bus diskutuojama ketvirtą kartą įvyksiančioje tarptautinėje virškinamojo trakto vėžio konferencijoje "MAYO klinikos dienos Vilniuje“.
2015 m. gegužės 12 d.
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Priėmimo-skubios pagalbos skyrius visu pajėgumu galės priimti pacientus atsinaujinusiose patalpose jau nuo rudens.
2015 m. gegužės 11 d.
Makiažas - kasdienis moterų grožio palydovas. Net 6 iš 10 Lietuvos moterų dekoratyvinę kosmetiką naudoja kasdien ar bent kelis kartus per savaitę. O makiažas joms padeda labiau mylėti save. 4 iš 10 moterų sako, kad dažosi, jog patiktų sau, parodė "Eurovaistinės“ inicijuotas Lietuvos moterų dekoratyvinės kosmetikos priemonių naudojimo įpročių tyrimas.
2015 m. gegužės 7 d.
Bene vaizdingiausia bėgimo trasa, kuria bėgant pasitinka nuostabūs ežerų ir Trakų pilies peizažai, dalyvių lauks jau šį sekmadienį, gegužės 10 d. Trečią kartą organizuojamame tarptautiniame EUROVAISTINĖS Trakų pusmaratonyje kasmet auga ir bėgikų skaičius - šiemet jis gali siekti apie 3000 dalyvių.
2015 m. gegužės 6 d.
Kartą per mėnesį Kauno technologijos universiteto (KTU) teatras-studija "44“ virsta "Išgyvenimų teatru“. Į spektaklių premjeras susirenka kiek kitokia nei įprastai auditorija - nemažai gydytojų ir nė vieno teatro kritiko, o aktoriai - KTU teatro vadovas Ridas Žirgulis ir Ugnė Žirgulė - vaidina cukriniu diabetu sergančių žmonių gyvenimo istorijas.