Sveikata

2015 m. birželio 8 d.
Gimdos kaklelio citopatologinio tyrimo atsakymas: "nustatyti neaiškios kilmės pakitimai“, verčia sunerimti daugelį moterų.
2015 m. birželio 4 d.
Senyvas amžius Lietuvos gyventojų netolimoje ateityje nebegąsdins - Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), Vilniaus universitetas ir Kauno technologijos universitetas (KTU, koordinatorius) pradeda įgyvendinti tarptautinį projektą sveiko senėjimo ekscelencijos centrui įsteigti.
2015 m. gegužės 29 d.
Birželis pasaulyje minimas kaip nevaisingų porų mėnuo. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, beveik kas penkta pora, norinti susilaukti vaikų, susiduria su problemomis dėl nevaisingumo, todėl kiekvienais metais norima atkreipti dėmesį į šią problemą, skleisti informaciją apie naujausius gydymo būdus, tyrimus ar priemones, suteikiančias vilties susilaukti atžalų.
2015 m. gegužės 27 d.
Lietuvoje jau aštuntus metus iš eilės Europos gydytojų dermatologų iniciatyva organizuojama kampanija, skirta kovai su odos vėžiu ir melanoma - Euromelanomos diena.
2015 m. gegužės 27 d.
Dantų šalinimas - procedūra, kurios greičiausiai norėtų išvengti kiekvienas. Tačiau ją atlikti būtina, mat ilgai delsiant gali išsivystyti įvairios ligos. Dažniausiai šalinami krūminiai dantys, rečiausiai - iltiniai. Pastarieji žandikaulyje atlieka svarbią funkciją, tad gydytojai stengiasi išvengti jų rovimo.
2015 m. gegužės 25 d.
Anksčiau širdies nepakankamumas bei įvairūs kraujotakos sutrikimai buvo ne kas kitą kaip gilios senatvės požymis, tačiau šiandien tuo skundžiasi vis jaunesni žmonės.
2015 m. gegužės 18 d.
Daugelis save sveikais laikančių žmonių ilgus metus gali neįtarti, kad serga klastinga kraujagyslių sieneles pažeidžiančia liga. Specialistų teigimu, arterinės hipertenzijos požymių Lietuvoje turi apie trečdalis visų suaugusiųjų ir tik maža dalis tai žino, kadangi nesimatuoja kraujo spaudimo.
2015 m. gegužės 16 d.
Virškinamojo trakto navikai sudaro penktadalį visų naujų vėžio atvejų tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Apie naujoves gydant šį vėžį bus diskutuojama ketvirtą kartą įvyksiančioje tarptautinėje virškinamojo trakto vėžio konferencijoje "MAYO klinikos dienos Vilniuje“.
2015 m. gegužės 12 d.
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Priėmimo-skubios pagalbos skyrius visu pajėgumu galės priimti pacientus atsinaujinusiose patalpose jau nuo rudens.
2015 m. gegužės 11 d.
Makiažas - kasdienis moterų grožio palydovas. Net 6 iš 10 Lietuvos moterų dekoratyvinę kosmetiką naudoja kasdien ar bent kelis kartus per savaitę. O makiažas joms padeda labiau mylėti save. 4 iš 10 moterų sako, kad dažosi, jog patiktų sau, parodė "Eurovaistinės“ inicijuotas Lietuvos moterų dekoratyvinės kosmetikos priemonių naudojimo įpročių tyrimas.
2015 m. gegužės 7 d.
Bene vaizdingiausia bėgimo trasa, kuria bėgant pasitinka nuostabūs ežerų ir Trakų pilies peizažai, dalyvių lauks jau šį sekmadienį, gegužės 10 d. Trečią kartą organizuojamame tarptautiniame EUROVAISTINĖS Trakų pusmaratonyje kasmet auga ir bėgikų skaičius - šiemet jis gali siekti apie 3000 dalyvių.
2015 m. gegužės 6 d.
Kartą per mėnesį Kauno technologijos universiteto (KTU) teatras-studija "44“ virsta "Išgyvenimų teatru“. Į spektaklių premjeras susirenka kiek kitokia nei įprastai auditorija - nemažai gydytojų ir nė vieno teatro kritiko, o aktoriai - KTU teatro vadovas Ridas Žirgulis ir Ugnė Žirgulė - vaidina cukriniu diabetu sergančių žmonių gyvenimo istorijas.
2015 m. balandžio 28 d.

Balandžio 28 yra pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos darbe diena. Vakaruose jau seniai egzistuoja supratimas, kad investicijos į darbuotojo emocinę būseną, sveikatą atsipirks, nes darbuotojo savijauta aiškiai atspindi jo darbo rezultatus.

2015 m. balandžio 27 d.

Paminklais, memorialinėmis lentomis ir kitais atminimo ženklais įamžinta įvairių Lietuvos gydytojų kartų profesinė ir visuomeninė veikla, siekiai gerinti šalies sveikatos apsaugą. Tokių paminklų mūsų šalyje galima suskaičiuoti šimtus, tačiau retas Lietuvos pilietis žino, už kokius nuopelnus jie skirti šiems gydytojams. Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) išleista knyga "Atminties ženklai gydytojams“ užpildo šią istorinę spragą - leidinyje pristatomi šalies gydytojų nuopel

...
2015 m. balandžio 27 d.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sporto institutas ir vėl stebina naujausiomis inovacijomis. Šįkart instituto mokslininkai įsigijo išskirtinį prietaisą, kuris su milimetrų tikslumu gali įvertinti kelio sąnario stabilumą.