Sveikata

2015 m. gegužės 12 d.
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Priėmimo-skubios pagalbos skyrius visu pajėgumu galės priimti pacientus atsinaujinusiose patalpose jau nuo rudens.
2015 m. gegužės 11 d.
Makiažas - kasdienis moterų grožio palydovas. Net 6 iš 10 Lietuvos moterų dekoratyvinę kosmetiką naudoja kasdien ar bent kelis kartus per savaitę. O makiažas joms padeda labiau mylėti save. 4 iš 10 moterų sako, kad dažosi, jog patiktų sau, parodė "Eurovaistinės“ inicijuotas Lietuvos moterų dekoratyvinės kosmetikos priemonių naudojimo įpročių tyrimas.
2015 m. gegužės 7 d.
Bene vaizdingiausia bėgimo trasa, kuria bėgant pasitinka nuostabūs ežerų ir Trakų pilies peizažai, dalyvių lauks jau šį sekmadienį, gegužės 10 d. Trečią kartą organizuojamame tarptautiniame EUROVAISTINĖS Trakų pusmaratonyje kasmet auga ir bėgikų skaičius - šiemet jis gali siekti apie 3000 dalyvių.
2015 m. gegužės 6 d.
Kartą per mėnesį Kauno technologijos universiteto (KTU) teatras-studija "44“ virsta "Išgyvenimų teatru“. Į spektaklių premjeras susirenka kiek kitokia nei įprastai auditorija - nemažai gydytojų ir nė vieno teatro kritiko, o aktoriai - KTU teatro vadovas Ridas Žirgulis ir Ugnė Žirgulė - vaidina cukriniu diabetu sergančių žmonių gyvenimo istorijas.
2015 m. balandžio 28 d.

Balandžio 28 yra pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos darbe diena. Vakaruose jau seniai egzistuoja supratimas, kad investicijos į darbuotojo emocinę būseną, sveikatą atsipirks, nes darbuotojo savijauta aiškiai atspindi jo darbo rezultatus.

2015 m. balandžio 27 d.

Paminklais, memorialinėmis lentomis ir kitais atminimo ženklais įamžinta įvairių Lietuvos gydytojų kartų profesinė ir visuomeninė veikla, siekiai gerinti šalies sveikatos apsaugą. Tokių paminklų mūsų šalyje galima suskaičiuoti šimtus, tačiau retas Lietuvos pilietis žino, už kokius nuopelnus jie skirti šiems gydytojams. Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) išleista knyga "Atminties ženklai gydytojams“ užpildo šią istorinę spragą - leidinyje pristatomi šalies gydytojų nuopel

...
2015 m. balandžio 27 d.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sporto institutas ir vėl stebina naujausiomis inovacijomis. Šįkart instituto mokslininkai įsigijo išskirtinį prietaisą, kuris su milimetrų tikslumu gali įvertinti kelio sąnario stabilumą.

2015 m. balandžio 26 d.

Šiemet ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose dirbantys visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, kurių daugiau kaip tūkstantis, švenčia veiklos 10-metį. Ta proga Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kartu su Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru, Higienos institutu bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija Alytuje ir Telšiuose organizavo konferencijas "Sveikatos priežiūros mokyklose aktualijos

...
2015 m. balandžio 21 d.

Apie 30 proc. Lietuvos gyventojų kasdien vartoja šachtinių šulinių vandenį. Kaip rodo tyrimai, dalies jų vanduo yra užterštas ir maistui jo nereikėtų vartoti. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) specialistai primena, kad pavasarį būtina ypatingą dėmesį skirti šulinių priežiūrai, apsaugai nuo taršos ir bent vieną kartą per metus atlikti svarbiausius vandens mikrobiologinės ir cheminės taršos tyrimus.

...
2015 m. balandžio 21 d.

Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos įgyvendinimo stebėsenos komiteto posėdyje svarstyti Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonių atrankos kriterijai. Stebėsenos komitetas, sudarytas iš Žemės ūkio ir kitų ministerijų pareigūnų, žemdirbių savivaldos, nevyriausybinių organizacijų atstovų, yra atsakingas už programos įgyvendinimo priežiūrą.

2015 m. balandžio 21 d.

Vos po trijų savaičių, gegužės 10 d., bėgimo mėgėjai ir profesionalai rinksis senojoje Lietuvos sostinėje, kur vyks trečiasis tarptautinis Trakų pusmaratonis. Šiais metais renginyje ypatingas dėmesys skiriamas gyvybes gelbstinčiai iniciatyvai "Būk geras - be good“, kurios tikslas - pristatyti visuomenei kraujo ligų gydymo ir kaulų čiulpų donorystės problemas bei gausinti Lietuvos negiminingų kaulų čiulpų donorų registrą.

2015 m. balandžio 20 d.

Siekdami sustiprėti po žiemos ar atgauti buvusias formas, gyventojai kartais persistengia, pastebi vaistininkai ir gydytojai. Jų teigimu, paprastai taip nutinka, kai vitaminai vartojami neatsižvelgus į individualius organizmo signalus, nepamatuotai padidinamas fizinis krūvis ar drastiškai pakeičiami mitybos įpročiai. Specialistai pažymi, kad rūpinantis sveikata svarbiausia yra saikas ir reguliarumas.

2015 m. balandžio 16 d.

2015 m. balandžio 15 d. penktą kartą startavo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro sveikatos žinių vertinimo konkursas "Reikia išmokti sveikam išlikti (Vydūnas)“. Konkurso tikslas - kelti gyventojų sveikatos raštingumą, skatinti visuomenę domėtis sveika gyvensena, ligų ir traumų prevencija.

2015 m. balandžio 15 d.

Nerimas mūsų visuomenėje turi neigiamą atspalvį, todėl daugelis žmonių nuolat ieško būdų, kaip jo atsikratyti: į pagalbą pasitelkiami medikamentai, streso įveikos pratimai ar paprasčiausiai karštos vonios burbulai.

2015 m. balandžio 15 d.

2015 m. balandžio 14 d. Vaikų ligoninės slaugytojai rinksis į konferenciją "Retomis ir lėtinėmis ligomis sergančių vaikų slaugos aktualijos“. Slaugytojo vaidmuo šiandieninėje sveikatos priežiūros sistemoje keičiasi lygiai taip pat sparčiai, kaip į mediciną žengia naujosios technologijos ar pažangūs gydymo metodai.