Sveikata

2015 m. rugsėjo 1 d.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad pirmosios 20 tūkstančių gripo vakcinos dozių, kuriomis nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, jau pasiekė Lietuvą ir šią savaitę pradėtos pristatinėti gydymo įstaigoms Vilniaus regione.
2015 m. rugpjūčio 25 d.
Svetur gyventi ir dirbti išvykstantiems mūsų kraštiečiams reikėtų žinoti, jog privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas jiems reikia mokėti tik vienoje šalyje, paprastai ten, kur dirba ir moka mokesčius.
2015 m. rugpjūčio 25 d.
Saugos diržai automobiliuose pradėti naudoti 1930 m., kai keli gydytojai įsirengė juos savo automobiliuose ir paskatino automobilių gamintojus saugos diržus įtaisyti visuose naujuose automobilių modeliuose.
2015 m. rugpjūčio 19 d.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atkreipia pacientų dėmesį, kad gavę teritorinių ligonių kasų (TLK) kvietimus protezuoti dantis ir norėdami gauti šią paslaugą, jie gali rinktis gydymo įstaigą iš rekomenduojamo sąrašo.
2015 m. rugpjūčio 19 d.
Vasarą suvalgome trečdaliu daugiau greito maisto, paruošiamo aliejuje. Tokią išvadą daro atliekų tvarkytojai, kurie surenka panaudotą augalinės kilmės aliejų iš maitinimo įstaigų.
2015 m. rugpjūčio 10 d.
Nacionalinis vėžio institutas (NVI) parengė ir išleido ketvirtosios Europos kovos su vėžiu kodekso redakcijos komentarus - pusantro šimto puslapių apimties leidinį, kuriame išsamiai ir suprantamai aiškinamos sveikos gyvensenos taisyklės, kurias žinoti būtina, o laikytis visai nesunku.
2015 m. rugpjūčio 10 d.
Šiuolaikiniame pasaulyje kasdien vis daugiau žmonių suserga celiakija - genetine, alergine liga, kuria sergant žmogaus organizmas netoleruoja glitimo. Vienintelis jos gydymo būdas - visam laikui atsisakyti javų baltymo turinčių produktų - daugumos miltų, duonos, makaronų ir kepinių arba keisti juos panašiais glitimo neturinčiais produktais.
2015 m. rugpjūčio 5 d.
Rugsėjį į darželius, mokyklas sugrįžtantys vaikai gali pasidalinti ne tik vasaros atostogų įspūdžiais. Pasak Vilniaus visuomenės sveikatos centro (VVSC) specialistų, gyventojų skundai dėl ugdymo įstaigas lankančių vaikų utėlėtumo (pedikuliozės) pasipila būtent mokslo metų pradžioje, kuomet mažieji sugrįžta į bendras grupes, klases.
2015 m. rugpjūčio 5 d.
Latvijoje pasaulį išvydo pirmasis mažylis, gimęs po to, kai 2014 metais klinikos "iVF Riga“ laboratorijoje buvo pritaikyta priešimplantacinė genetinė atranka.
2015 m. liepos 30 d.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad liepos 28-ąją yra minima Pasaulinė hepatito diena, kurios šūkis "Užkirsk kelią hepatitui. Veik dabar“.
2015 m. liepos 30 d.
Pastaruoju metu daugėja žmonių, išvykstančių gydytis už Lietuvos ribų. Jie dažniausiai renkasi artimiausias kaimynines šalis, iš kurių populiariausia - Latvija, ir tolimesnę Europos Sąjungos (ES) narę - Vokietiją.
2015 m. liepos 23 d.
Specialistai skelbia, kad žmogaus jautrumas atmosferos slėgio, oro temperatūros pokyčiams per pastaruosius 50 metų padidėjo nuo 20 iki 50 proc., o Lietuvoje net 80 proc. gyventojų yra jautrūs orams.
2015 m. liepos 14 d.
Šių metų rugpjūčio 9 dieną Pamusės kaime (Širvintų rajone) įvyks jau ketvirtasis ekstremalus bėgimas pelkėmis "Bebro kelias 2015“. Organizatoriai džiaugiasi, kad entuziastų, nebijančių mesti sau iššūkį, kasmet sulaukia vis daugiau. Ypač džiugina tai, kad šis bėgimas tampa ne tik nuotykiu dalyviams, bet ir renginiu, vienijančiu bei motyvuojančiu įmonių kolektyvus.
2015 m. liepos 2 d.
Įsigydami kompensuojamuosius vaistus mūsų kraštiečiai neskuba rinktis vaistų su mažesne priemoka, nors jų gydomosios savybės yra tokios pat, kaip ir vaistų su didesne priemoka.
2015 m. liepos 2 d.
Ilgąjį savaitgalį laukia tikras išbandymas veido ir kūno odai. Sinoptikai žada pirmąjį karščiausią savaitgalį šią vasarą, kai termometro stulpeliai kils aukščiau 30 laipsnių Celcijaus. Karštis, tiesioginiai saulės spinduliai ir sausas oras vasarą yra pagrindiniai sveikos odos priešai. Kaip rūpintis oda tropinio karščio dienomis, pataria "Eurovaistinės“ vaistininkė ir odos priežiūros ekspertė Roberta Janulytė.