Sveikata

2014 m. vasario 7 d.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje užregistruoti 177 nauji užsikrėtimo žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) atvejai, iš kurių 125 vyrai ir 52 moterys. Iki šių metų sausio 1 d. iš viso Lietuvoje ŽIV infekcija diagnozuota 2237 asmenims, iš kurių 81 proc. (1812) vyrų ir 19 proc. (425) - moterų.
2014 m. vasario 6 d.
Nuo šiol visos vaistinės iš gyventojų priims gyventojų atneštus netinkamus naudoti vaistus. Nes nuo šių metų sausio 1 dienos įsigaliojo Vyriausybės patvirtintas Naikintinų vaistinių preparatų priėmimo iš gyventojų ir apmokėjimo už jų tvarkymą tvarkos aprašas. Tai stipriai vėluojantis teisės aktas, jo įsigaliojimas2012-11-07 buvo atidėtas dėl lėšų stygiaus iki 2014 m. sausio 1 d.
2014 m. vasario 6 d.
Kasmet surenkama vis didesnė pinigų suma į Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą iš asmenų, kurie padarė žalą kitų žmonių sveikatai, už kurių gydymą apmokėjo ligonių kasos šio biudžeto lėšomis. Štai vien pernai iš jų buvo išieškota ir į PSDF biudžetą sugrįžo beveik 6 mln. litų, 2012-aisiais - daugiau kaip 5,35 mln. litų, o 2011-aisiais - 4,32 mln. litų.
2014 m. vasario 5 d.
Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis patvirtino pacientų laukimo eilių mažinimo planą. Jo nuostatų privalės laikytis Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios gydymo įstaigos ir Vilniaus Universiteto Onkologijos institutas. Kitos Lietuvos nacionalinės sveikatos apsaugos sistemos įstaigos iki balandžio 15 d. turės parengti savus pacientų laukimo eilių priemonių mažinimo planus.
2014 m. vasario 4 d.
Remiantis dabartiniais sergamumo Europos Sąjungoje rodikliais, trečdalis vyrų ir ketvirtadalis moterų gali susirgti vėžiu per pirmuosius 75 gyvenimo metus. ES valstybėse vėžys yra antra pagal dažnumą mirties priežastis po širdies ligų. Kasmet ši liga nusineša per pusantro milijono gyvybių ir dar 2,5 mln. piliečių, kuriems ji diagnozuojama, apkartina gyvenimą.
2014 m. vasario 3 d.
Vilniuje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose surengtoje ausų, nosies ir gerklės ligų gydytojų konferencijoje oficialiai paskelbta, kad Lietuvoje pradėta vykdyti visuotinė naujagimių klausos patikra.
2014 m. sausio 29 d.
Kasmet vis daugiau keliaujančių apdraustųjų pasinaudoja būtinosios pagalbos paslaugomis užsienyje, todėl šioms reikmėms prireikia vis daugiau Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų. Pernai, lyginant su prieš tai buvusiais metais, išlaidos už šalies gyventojams suteiktą būtinąją medicinos pagalbą šoktelėjo beveik dvigubai.
2014 m. sausio 28 d.
Žmonės turėtų kur kas drąsiau kilti į kovą su vėžiu ir aktyviau dalyvauti Lietuvoje vykdomose prevencinėse programose, pagal kurias gali nemokamai išsitirti, ar nėra rizikos susirgti vėžiu ir taip laiku užbėgti šiai klastingai ligai už akių. Jiems reikėtų aktyviau naudotis valstybės siūlomomis galimybėmis nemokamai pasitikrinti sveikatą. Nepaisant to, kad gauti profesionalių medikų įvertinimą nieko nekainuoja, gyventojai tai daro vangiai.
2014 m. sausio 28 d.
Viena moteris pasakojo, kad grįžusi su šeima po žiemos atostogų, ant savo ir sūnelio kūno pastebėjo raudonus taškelius, kurie kaip vėliau paaiškėjo, atsirado dėl blakių įkandimo. Kenkėjų kontrolės ekspertai pasakoja, kad šiuo metu blakių problema labai aktuali ir keliaujantiems pataria imtis prevencinių priemonių.
2014 m. sausio 25 d.
Vidutiniškai žmogus per dieną suvartoja 300 mg kofeino, daugiausia - kartu su kava. Tačiau net ir nevartojantys kavos žmonės šios medžiagos gauna iš įvairių kitų produktų - arbatos, šokolado, gaiviųjų gėrimų, kai kurių žolelių, receptinių ir nereceptinių vaistų ir maisto papildų. Visi ne kartą girdėjome apie teigiamas ir neigiamas kofeino savybes. Visgi ši, skirtingų šaltinių kaip ingredientas, maisto papildas, ar net narkotikas apibūdinama ir griežtai kontroliuojama medžiaga, kiekvieną iš mūsų ...
2014 m. sausio 23 d.
Radiacinės saugos centras gauna vis daugiau gyventojų klausimų dėl galimos žalos sveikatai, kurią gali sukelti pasienio kontrolės punktuose sumontuotos stacionarios ar mobilios rentgeno kontrolės sistemos, skirtos kroviniams ir transporto priemonėms tikrinti. Galime nuraminti, kad rentgeno kontrolės sistemos gyventojams nesukelia papildomos apšvitos jonizuojančiąja spinduliuote.
2014 m. sausio 22 d.
Koordinuoti, operatyvūs veiksmai, standartizuotas gydymas pagal šiuolaikinį įrodymais grįstą medicinos mokslą - tai svarbiausi reikalavimai insulto diagnostikos ir gydymo centrams (klasteriams). Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio patvirtintame tvarkos apraše nustatyti konkretūs reikalavimai pradedantiems veikti insultų diagnostikos ir gydymo centrams bei detalizuoti įvairių lygių asmens sveikatos priežiūros įstaigų, veiksmai insulto atvejais.
2014 m. sausio 22 d.
Europos gimdos kaklelio vėžio asociacija (ECCA) sausio pabaigoje minėdama gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę, kartu su šios asociacijos nare, Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija (LIDPA) siekia atkreipti dėmesį į gimdos kaklelio vėžį ir priminti, kad šios sunkios ligos galima išvengti. Lietuvos sergamumo gimdos kaklelio vėžiu statistika nėra džiuginanti.
2014 m. sausio 21 d.
Kasmet šaltuoju metų periodu medikai fiksuoja peršalimo ligų padidėjimą. Ne išimtis ir šie metai. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis praėjusią savaitę siekė 51,2 atvejų 10 tūkst. gyventojų. Sausio antrąją savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 44,7 atvejų 10 tūkst. gyventojų.
2014 m. sausio 21 d.
Artimiausiu metu įsigalios dar viena naujovė sveikatos priežiūros srityje - vaikai iki 18 metų, kurie gydomi ligoninėse dėl nesudėtingų ligų ir būklių, galės vykti į namus gydytis vos tik sulaukę visų gydymo įstaigoje jiems paskirtų procedūrų ir kitą dieną atvykti tik tada, kai paskirtos kitos. Jiems nebereikės būti ligoninėje, joje nakvoti, laukiant gydymo paslaugų - tėveliai kartu su vaikais galės atvykti konkrečiu paskirtu laiku ir vykti namo, kai paslaugos bus suteiktos.