Sveikata

2014 m. vasario 27 d.
Vasario 28 - kovo 2 dienomis Kauno futbolo manieže vyksiančios parodos "Sveikatos dienos“ metu Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos stende bus galima nemokamai pasitikrinti sveikatą.
2014 m. vasario 27 d.
Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA dviejų metų statistika atskleidė, kad šaltuoju sezonu lietuviai slidinėjimo kurortuose patiria 60 procentų daugiau traumų nei atostogaudami egzotiškose šiltosiose šalyse.
2014 m. vasario 26 d.
Teritorinių ligonių kasų (TLK) ir gydymo įstaigų, vaistinių bei optikos paslaugas teikiančių įstaigų sutarčių sudarymo procesas prasidėjo. Su minėtomis įstaigomis artimiausiu metu bus derinami TLK parengti sutarčių projektai, sprendžiami dėl jų kylantys klausimai. Abiem pusėms baigus derinti minėtus projektus, sutartys bus pasirašomos, siekiant užtikrinti tinkamą gyventojams suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų apmokėjimą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.
2014 m. vasario 25 d.
Kovo mėnuo skirtas sergantiesiems kolorektaliniu (storosios žarnos) vėžiu. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų medikų duomenimis, nuo 1978 m. susirgimų storosios žarnos vėžiu pagausėjo beveik du kartus. Didėjantis sergamumas šiuo vėžiu verčia nerimauti, nes pvz. Lietuvoje diagnozuojama daugiau nei 1600 naujų susirgimų per metus. Per metus dėl šio vėžio miršta daugiau negu 900 žmonių.
2014 m. vasario 25 d.
Integruotos medicinos (klasterių) sistema apima vis daugiau sričių. Gydymo centruose, išdėstytuose visoje šalies teritorijoje, koordinuotai teikiama pagalba onkologiniams, insultų ištiktiems ligoniams. Padėtas teisinis pagrindas ir miokardo infarkto klasterio veiklai.
2014 m. vasario 21 d.
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Urologijos centre 2014 m. vasario 21 d. pacientui dėl šlapimo nelaikymo, po prostatos operacijos buvo implantuota šlapimo pūslės sfinkterį pakeičianti nauja ATOMS sistema. Tai yra aleternatyva dirbtiniam sfinkteriui. Kaip teigia Santariškių klinikų urologė doc. Aušra Černiauskienė, tokia operacija Lietuvoje atlikta pirmą kartą.
2014 m. vasario 20 d.
Lietuviai jau seniai pamiršo, koks jausmas gerti pusryčių kavą kavinėje, kai nosį riečia šalia sėdinčio kaimyno pypkės dūmas, arba šokti cigarečių dūmuose paskendusiame klube. Nepaisant draudimo rūkyti viešose vietose, tai vis dar yra skaudi problema ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Europos Parlamentas (EP) pasiryžo kovoti su šiuo žalingu įpročiu. Kitą savaitę - vasario 26-ąją - jis balsuos dėl direktyvos, kuria griežtinama tabako gaminių kontrolė.
2014 m. vasario 20 d.
Kenkėjų kontrolės ekspertai praneša, kad pastarąsias savaites padaugėjo iškvietimų naikinti blusas. Pagal statistiką, ši problema aktualiausia Panevėžyje, Šiauliuose ir Klaipėdoje.
2014 m. vasario 20 d.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė kartu su Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija LIDPA organizavo Seimo narių edukacinę akciją "Ką Jūs žinote apie hepatitą?“. Seimo nariai buvo prašomi anonimiškai atsakyti į vienuoliką klausimų apie hepatitą.
2014 m. vasario 13 d.
Nuo gegužės 1 d. įsigalios nauja vieninga šeimos medicinos paslaugų teikimo namuose tvarka. Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio įsakymu patvirtintoje tvarkoje numatyti pacientams palankūs sprendimai - naujai prie Pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (PASPĮ) prisirašiusiems pacientams šeimos medicinos paslaugos namuose bus teikiamos nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.
2014 m. vasario 13 d.
Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) oficialiu vizitu lankėsi Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato atstovas Peter Paul Borg. Svečias ne tik domėjosi mūsų šalyje veikiančia privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, bet ir pasidalijo patirtimi, kaip tokios sistemos veikia kitose Europos šalyse.
2014 m. vasario 12 d.

Ekologiška kosmetika pastaruoju metu susižavi ne vienas šalies gyventojas - visi mes norime saugoti gamtą, ir žodis "ekologija“ lengvai paliečia daugelio mūsų sąmonę. Bet posakis "gerais norais ir pragaras grįstas“ egzistuoja ne veltui. Ekologiškos kosmetikos priemonės turi ir savo tamsiąją pusę, taigi kartais kalbant apie jas net ir žodį "ekologija“ derėtų vartoti atsargiai.

...
2014 m. vasario 12 d.
Mūsų dienomis, stiprėjant šeimos vertybėms, stengiamasi kuo daugiau laiko praleisti su vaikais. Todėl dažna šeima nuo mažų dienų pratina vaikus ne tik prie restoranų ar svečių, bet ir atostogų svečiose šalyse.
2014 m. vasario 11 d.
Nesunkius negalavimus lietuviai vis dažniau linkę spręsti su profesionalaus vaistininko pagalba, teigia specialistai. Dažniausiai kreipiamasi dėl peršalimo ir gripo, taip pat kraujotakos ir širdies sutrikimų, įvairaus pobūdžio skausmo, virškinimo bėdų bei akių sudirginimo, Pasaulinės ligonių dienos (vasario 11 diena) proga nustatė vaistinių tinklas "Camelia“.
2014 m. vasario 10 d.
Prasidėjus paskutiniam žiemos mėnesiui, pats laikas pradėti ruoštis bėgimo renginių sezonui. Ne tik pradedantiesiems, dažnai jau ir pažengusiems bėgikams kyla įvairių klausimų - kiek vandens gerti, kaip sužinoti optimalų bėgimo greitį, kaip rengtis ir pan.