Sveikata

2014 m. balandžio 28 d.
Beveik prieš 350 metų vokiečių mokslininkas Henigas Brandas (Hennig Brand) perdirbęs šlapimą išgavo švytinčią medžiagą, kurią pavadino intriguojančiu pavadinimu - "Šviesos nešėjas“. Taip skamba iš graikų kalbos išvertus terminą fosforus. Daugelis, paklausti apie fosforo mineralo savybes, atsakytų: "jis šviečia tamsoje“ ir būtų teisūs, tačiau šiandien kalbėsime ne apie tai.
2014 m. balandžio 25 d.
Nuo 2006 iki 2013 metų profesinis sergamumas šalyje sumažėjo tris kartus, tačiau specialistams nerimą kelia tai, kad net 97 proc. atvejų profesines ligas sukėlė fizikiniai ir ergonominiai veiksniai.
2014 m. balandžio 24 d.
2014 balandžio 25 d. Lietuvoje septintą kartą minima DNR diena. Tai viena svarbiausių datų medicinos istorijoje. Būtent genetikos srityje dirbantys medikai visuomet vos per žingsnį nuo svarbiausių medicinai atradimų.
2014 m. balandžio 24 d.
Balandžio 27-ąją, Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, vyks ilgų distancijų plaukimo varžybos "Aš galiu“. Tai plaukimo populiarinimui ir savo jėgų išbandymui skirtos varžybos, kurių metu dalyviai turės nuplaukti 200 ir 400 metrų. Plaukimo varžybos skirtos artėjančio vasaros maudynių sezono pasirengimui.
2014 m. balandžio 22 d.
Kasmet Lietuvoje nustatoma vis daugiau ikivėžinių krūties susirgimų, kas leidžia gerokai lengviau sustabdyti šią klastingą ligą ir nuo jos išgydyti daugiau moterų. Tačiau, moterys, vis dar nepakankamai dalyvauja prevencinėje programoje dėl krūties vėžio ir pagal ją nemokamai tikrinasi dėl šios ligos. Todėl VLK ragina moteris aktyviau naudotis galimybe kas 2 metus nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio.
2014 m. balandžio 22 d.
Šiandien Vaikų ligoninės chirurgai, kaip ir viso pasaulio šios srities specialistai, jei tik įmanoma, renkasi mažai invazinę chirurgiją, tačiau naujagimį, turintį įgimtą stemplės atreziją (užakimą), operavo, taikydami torakoskopiją, pirmą kartą.
2014 m. balandžio 15 d.
Pavasarį vis daugiau aktyvių ir darbingo amžiaus žmonių pastebi jėgų trūkumą, nuolatinį nuovargį ir dėl to sumažėjusį darbingumą. Dėl chroniško nuovargio kritęs darbo produktyvumas sukelia problemų ne tik darbe, bet ir šeimoje - pykstamės su artimaisiais, kamuoja nemiga ir mieguistumas, esame pavargę ir pikti. Gydytojai teigia, kad laiku neišaiškintos sumažėjusio darbingumo priežastys vėliau virsta rimtomis ligomis.
2014 m. balandžio 10 d.
Tarptautiniame kongrese Vilniuje dalinamasi endokrinologų praktika
2014 m. kovo 26 d.
Transportas ir judumas yra labai svarbūs mūsų ekonomikai ir visuomenei. Tai esminės šiuolaikinio gyvenimo dalys. Mes esame priklausomi nuo transporto, keliaujame automobiliu, autobusu, traukiniu, pėsčiomis ar dviračiais į darbą, mokymosi vietą, apsipirkti, poilsio vietas.
2014 m. kovo 25 d.
Pasaulyje elektroninė sveikata nėra naujiena - sistema veikia daugelyje šalių suteikdama vis naujesnes galimybes medicinai.
2014 m. kovo 24 d.
Kovo 24 d. minėdamas Pasaulinę tuberkuliozės dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų filialo Romainių tuberkuliozės ligoninės direktorius, gydytojas pulmonologas Algimantas Tarūta pastebi, kad lietuviai nuo tuberkuliozės ginasi alkoholiu, vengia gydytis ir nesitikrina dėl šios infekcinės ligos, todėl daugėja vaistams atsparios tuberkuliozės atvejų.
2014 m. kovo 20 d.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina vyrus aktyviau dalyvauti Lietuvoje vykdomose prevencinėse programose ir nemokamai pasitikrinti sveikatą, išsitirti ar nėra rizikos susirgti vėžiu.
2014 m. kovo 20 d.
Specialistai sako: Lietuvoje viešai tiekiamas vanduo daugeliu atveju yra saugus, jį gerti galime be papildomo paruošimo. Visgi, kaip teigia Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Mitybos skyriaus vedėja Ilona Drulytė, fasuotas vanduo - populiari prekė.
2014 m. kovo 19 d.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, jog pirmadienį, kovo 24 d., bus minima Pasaulinė tuberkuliozės diena, kurios tema “Dauginis tuberkuliozės atsparumas vaistams, jos gydymas ir gydymo rezultatai”.
2014 m. kovo 18 d.
Vaikų ligoninės vaikų neurologų Pasaulinei miego dienai skirtoje konferencijoje "Ramus miegas. Lengvas kvėpavimas. Sveikas kūnas“ gydytojai savo praktika ir moksliniais tyrimais dar kartą patvirtino, koks svarbus žmogaus, ypač augančio, organizmui geras ir sveikas miegas.