Sveikata

2021 m. rugsėjo 23 d.

Lietuva įvardijama kaip Europos Sąjungos šalis, pasižyminti didžiausiu savižudybių skaičiumi, tačiau pastaruosius kelerius metus situacija šalyje gerėja. Stiprėjantis įstaigų ir specialistų, teikiančių pagalbą savižudybės grėsmę patiriantiems asmenims, tinklas savivaldybėse, nacionaliniu lygmeniu daromi sprendimai ir iniciatyvos, jau duoda pozityvių rezultatų. Bendromis pastangomis siekiama, kad kiekvienas, atpažinęs savižudybės grėsmės ženklus, nukreiptų krizę patiriantį žmogų pagalbos.

...
2020 m. spalio 2 d.

Ūkininkams sėkmingai atlaikyti konkurenciją ir padidinti savo pajamas vien praktinės darbo patirties nepakanka - būtina taikyti naujausias mokslo žinias, įvaldyti inovacines technologijas. Todėl labai svarbu išnaudoti didelį šalies mokslininkų bei specialistų potencialą. Nuo rugsėjo 1. iki spalio 30 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) priemonės "Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį "Parama parodomiesiems projektams

...
2020 m. vasario 12 d.
Augantis kavinių tinklas parodo, kokie aistringi kavos mėgėjai esame ir kokia įvairi yra kavos kultūra. Atsiranda vis daugiau vietų, kur galima rasti naujų kavos skonių.
2016 m. liepos 3 d.
Ar galite apibūdinti jausmą, kuris apima perpildytame autobuse ar parduotuvėje užuodus nosį riečiantį prakaito kvapą? Kiekvienas iš mūsų turime savo specifinį kvapą.
2016 m. birželio 22 d.
"Žaliosios knygų akcijos“ rengėjai pasirūpins, kad Kauno klinikų laukiamuosiuose ir kitose erdvėse būtų įrengtos mini bibliotekos. Jose esančias knygas galės skaityti tiek stacionare besigydantys, tiek konsultacijų pas specialistus atvykę pacientai.
2016 m. birželio 9 d.
Apie plaukimo naudą vaikams daugelis yra girdėję - fizinis kūno lavinimas, gerinama koordinacija ir ištvermė, minimali traumų tikimybė.
2016 m. balandžio 29 d.
Lietuvos moterys dėmesio intymiai higienai skiria nemažai, tačiau neretai šis dėmesys būna labiau žalingas nei naudingas. Dailiosios lyties atstovėms apie intymių vietų higieną šiandien prieinama galybė informacijos, ypač internete.
2016 m. balandžio 28 d.
Pacientai kenčia. Dar ekonominiu sunkmečiu sumažintą sveikatos apsaugos sistemos finansavimą iki šiol lydi neigiamos pasekmės - neužtikrinama sveikatos priežiūros paslaugų kokybė, gydytojams ir slaugytojams mokami neadekvatūs atlyginimai.
2016 m. kovo 28 d.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, maždaug 6 proc. viso pasaulio vaikų iki penkerių metų amžiaus yra nutukę arba turi antsvorio. Lietuvoje per du dešimtmečius tokių vaikų padaugėjo net 7-iais procentais.
2016 m. kovo 28 d.
Prieš dvi savaites Pabradėje nuo meningokokinės infekcijos mirė dvi mergaitės, o šią savaitę visa Lietuva seka, kaip klostosi dvimetės, susirgusios ta pačia liga ir gulinčios Klaipėdos vaikų ligoninės Reanimacijos skyriuje, likimas.
2016 m. kovo 13 d.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pacientams primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausti žmonės turi galimybę pasirinkti pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir joje dirbantį šeimos gydytoją. Atskirai galima pasirinkti psichikos sveikatos centrą.
2016 m. kovo 13 d.
Visuomenės sveikatos saugą kuruojanti sveikatos apsaugos viceministrė, dr. Jadvyga Zinkevičiūtė prasidedant pavasariui ragina visuomenę daugiau dėmesio skirti savo gyvenviečių švarai, šulinių vandens kokybei.
2016 m. vasario 4 d.
Dažnai gyventojai ligonių kasų specialistų teiraujasi, ar jie pagrįstai turėjo sumokėti už gautas paslaugas, kai dėl sveikatos sutrikimų kreipėsi ne į savo polikliniką, o į kitą gydymo įstaigą.
2016 m. vasario 4 d.
Mūsų kūno temperatūra - tai geriausiai sveikatos būklę apibūdinantis matas. Vis dėlto dažnas ją matuojamės per retai - tik tuomet, kai jau įtariame, kad temperatūra pakilusi, bet nesusimąstome, kad pakilusią ar nukritusią temperatūrą ne visada galime pajusti.
2016 m. sausio 22 d.
Dr. D. Kanopienė: sekime Suomijos moterų pavyzdžiu - šioje šalyje tris kartus rečiau susergama gimdos kaklelio vėžiu.