Sveikata

2016 m. kovo 13 d.
Visuomenės sveikatos saugą kuruojanti sveikatos apsaugos viceministrė, dr. Jadvyga Zinkevičiūtė prasidedant pavasariui ragina visuomenę daugiau dėmesio skirti savo gyvenviečių švarai, šulinių vandens kokybei.
2016 m. vasario 4 d.
Dažnai gyventojai ligonių kasų specialistų teiraujasi, ar jie pagrįstai turėjo sumokėti už gautas paslaugas, kai dėl sveikatos sutrikimų kreipėsi ne į savo polikliniką, o į kitą gydymo įstaigą.
2016 m. vasario 4 d.
Mūsų kūno temperatūra - tai geriausiai sveikatos būklę apibūdinantis matas. Vis dėlto dažnas ją matuojamės per retai - tik tuomet, kai jau įtariame, kad temperatūra pakilusi, bet nesusimąstome, kad pakilusią ar nukritusią temperatūrą ne visada galime pajusti.
2016 m. sausio 22 d.
Dr. D. Kanopienė: sekime Suomijos moterų pavyzdžiu - šioje šalyje tris kartus rečiau susergama gimdos kaklelio vėžiu.
2016 m. sausio 22 d.
Lietuvoje jau beveik tris mėnesius veikia viena pagrindinių e. Sveikatos sistemos dalių - elektroninis receptas (e. Receptas). Nors tai yra reikšminga ir popierizmą bei klaidų tikimybę mažinanti sistemos dalis, taip pat palengvinanti vaistų skyrimą ir įsigijimą, tačiau sveikatos priežiūros specialistų nuomonės apie e. Receptą labai skirtingos.
2016 m. sausio 22 d.
Sausio 20 d. europarlamentarai vetavo Europos Komisijos sprendimą dėl leistino cukraus kiekio kūdikių maiste, nes jame neatsižvelgta į pasaulines rekomendacijas.
2016 m. sausio 7 d.
Nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigalios sveikatos apsaugos ministrės pirmtako Vytenio Povilo Andriukaičio patvirtintas įstatymas, pagal kurį nuo tymų, raudonukės ir poliomielito neskiepyti vaikai nebus priimami į ikimokyklinio ugdymo įstaigas.
2016 m. sausio 7 d.
Artėja laikas leisti vaiką į mokyklą, tačiau mažylis neištaria tam tikrų garsų. Jis kalba paskirais žodžiais, o ne sakiniais, nesugeba papasakoti net trumpos istorijos iš savo patirties. Daugiakalbėje šeimoje augantis vaikas viename sakinyje vartoja dviejų ar net trijų kalbų žodžius. Ką daryti? "Mažųjų ekspertų mokyklos“ ambasadorė logopedė Kristina Jurevičiūtė įvardija didžiausias tėvų daromas klaidas, ugdant 2-6 metų vaikų kalbos įgūdžius.
2016 m. sausio 7 d.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad pacientai, kuriems skiriamas nemokamas medicininės reabilitacijos ir sanatorinis (antirecidyvinis) gydymas, gali pasirinkti reabilitacinio gydymo įstaigą. Tam skirta ir speciali VLK interneto svetainės skyriuje "Medicininė reabilitacija“ esanti informacinė sistema, kuria gali naudotis ir pacientai, ir gydytojai.
2015 m. gruodžio 30 d.
Su viltimi sutikdami naujus metus, norime pasveikinti visus kraujo donorus su šventėmis ir palinkėti kuo geresnės sveikatos ir tokio pat širdies gerumo, kuris neleidžia jums būti abejingais.
2015 m. gruodžio 30 d.
Šventinis laikotarpis atneša daug džiaugsmo, tačiau kartu padidėja ir nelaimių skaičius. Kasmet dėl nesaugiai leidžiamų fejerverkų Lietuvoje nukenčia mažiausiai pusšimtis žmonių, daug šių sužalojimų patiriama akims. Tad ką svarbu žinoti apie fejerverkus ir kaip apsaugoti savo akis atėjus žiemos šventėms?
2015 m. gruodžio 30 d.
Šiuolaikinis vėžio gydymas kelia naujus reikalavimus audinių patologijos tyrimų tikslumui, atkartojamumui bei gaunamos informacijos išsamumui.
2015 m. gruodžio 30 d.
Susirūpinti apsauga nuo ūmios virusinės infekcijos reikia ir suaugusiesiems.
2015 m. gruodžio 17 d.
Norint gauti vairuotojo pažymėjimą reikia ne tik išlaikyti vairavimo egzaminą, bet ir pasitikrinti sveikatą. Be to, būtinas periodinis vairuotojų sveikatos tikrinimas. Tai atliekama, vadovaujantis vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimų ir tvarkos aprašu, patvirtintu sveikatos apsaugos ministro įsakymu.
2015 m. gruodžio 9 d.
Kaimyninėje Latvijoje duris atvėrė naujas "Stereotaksinės radiochirurgijos centras Sigulda“, su moderniausia šiai dienai vėžio gydymo technologija Baltijos šalyse.