Sveikata

2014 m. gegužės 6 d.
Žemės ūkio ministerija parengė ir patvirtino Vaisių vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos 2014-2017 mokslo metų strategiją. Jos tikslas - nustatyti programos biudžetą, dalijamus produktus, vaikų amžiaus grupes, papildomas priemones, padedančias vaikams suvokti gerų mitybos įpročių svarbą.
2014 m. gegužės 6 d.
Pacientė: "Norime žinoti, kad mus gydo taip, kaip kitose Europos šalyse”“

Jau antri metai Lietuvoje gegužę minimas kiaušidžių vėžio žinomumo mėnuo. Onkologų tikslas - atkreipti dėmesį į šią sunkiai diagnozuojamą ir nelengvai gydomą onkologinę ligą. Kiaušidžių vėžio diagnozę Lietuvoje kasmet išgirsta 400-450 moterų.
2014 m. gegužės 3 d.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina pacientus aktyviau naudotis suteikta galimybe ir sužinoti, kiek kainavo jų gydymas.
2014 m. balandžio 30 d.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo balandžio 29 d. įsigalioja naujas Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynas. Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio įsakymu patvirtintame kainyne įtraukta beveik 100 naujų pigesnių generinių vaistų. Beveik 1300 vaistų sumažėjo bazinės kainos. Taip pat už daugumą vaistų žmonės mokės mažesnes priemokas nei iki šiol.
2014 m. balandžio 30 d.
Su atbundančiu pavasariu gamtoje pražysta ir pirmieji augalai. Vieni iš jų išskleidžia dailius lapus, kiti augalai pražysta gražiais kvepiančiais žiedais. Dažnai kyla noras nusiskinti pražydusį gėlės ar augalo žiedą. Tačiau būtina atminti, kad mūsų aplinkoje yra augalų, kurių sėklos, lapai, žiedai yra nuodingi ir jų reikia vengti.
2014 m. balandžio 30 d.
Minėdami tarptautinę imunologijos dieną, gydytojai šiais metais pasirinko temą: "Ką mes žinome apie kokliušą“, nes ši klastinga infekcinė liga, pasireiškianti sunkiu kosuliu ir neretai sunkiomis komplikacijomis, naujagimiui ar kūdikiui gali būti labai pavojinga ar netgi mirtina.
2014 m. balandžio 28 d.
Beveik prieš 350 metų vokiečių mokslininkas Henigas Brandas (Hennig Brand) perdirbęs šlapimą išgavo švytinčią medžiagą, kurią pavadino intriguojančiu pavadinimu - "Šviesos nešėjas“. Taip skamba iš graikų kalbos išvertus terminą fosforus. Daugelis, paklausti apie fosforo mineralo savybes, atsakytų: "jis šviečia tamsoje“ ir būtų teisūs, tačiau šiandien kalbėsime ne apie tai.
2014 m. balandžio 25 d.
Nuo 2006 iki 2013 metų profesinis sergamumas šalyje sumažėjo tris kartus, tačiau specialistams nerimą kelia tai, kad net 97 proc. atvejų profesines ligas sukėlė fizikiniai ir ergonominiai veiksniai.
2014 m. balandžio 24 d.
2014 balandžio 25 d. Lietuvoje septintą kartą minima DNR diena. Tai viena svarbiausių datų medicinos istorijoje. Būtent genetikos srityje dirbantys medikai visuomet vos per žingsnį nuo svarbiausių medicinai atradimų.
2014 m. balandžio 24 d.
Balandžio 27-ąją, Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, vyks ilgų distancijų plaukimo varžybos "Aš galiu“. Tai plaukimo populiarinimui ir savo jėgų išbandymui skirtos varžybos, kurių metu dalyviai turės nuplaukti 200 ir 400 metrų. Plaukimo varžybos skirtos artėjančio vasaros maudynių sezono pasirengimui.
2014 m. balandžio 22 d.
Kasmet Lietuvoje nustatoma vis daugiau ikivėžinių krūties susirgimų, kas leidžia gerokai lengviau sustabdyti šią klastingą ligą ir nuo jos išgydyti daugiau moterų. Tačiau, moterys, vis dar nepakankamai dalyvauja prevencinėje programoje dėl krūties vėžio ir pagal ją nemokamai tikrinasi dėl šios ligos. Todėl VLK ragina moteris aktyviau naudotis galimybe kas 2 metus nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio.
2014 m. balandžio 22 d.
Šiandien Vaikų ligoninės chirurgai, kaip ir viso pasaulio šios srities specialistai, jei tik įmanoma, renkasi mažai invazinę chirurgiją, tačiau naujagimį, turintį įgimtą stemplės atreziją (užakimą), operavo, taikydami torakoskopiją, pirmą kartą.
2014 m. balandžio 15 d.
Pavasarį vis daugiau aktyvių ir darbingo amžiaus žmonių pastebi jėgų trūkumą, nuolatinį nuovargį ir dėl to sumažėjusį darbingumą. Dėl chroniško nuovargio kritęs darbo produktyvumas sukelia problemų ne tik darbe, bet ir šeimoje - pykstamės su artimaisiais, kamuoja nemiga ir mieguistumas, esame pavargę ir pikti. Gydytojai teigia, kad laiku neišaiškintos sumažėjusio darbingumo priežastys vėliau virsta rimtomis ligomis.
2014 m. balandžio 10 d.
Tarptautiniame kongrese Vilniuje dalinamasi endokrinologų praktika
2014 m. kovo 26 d.
Transportas ir judumas yra labai svarbūs mūsų ekonomikai ir visuomenei. Tai esminės šiuolaikinio gyvenimo dalys. Mes esame priklausomi nuo transporto, keliaujame automobiliu, autobusu, traukiniu, pėsčiomis ar dviračiais į darbą, mokymosi vietą, apsipirkti, poilsio vietas.